Španija

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 15. jun 2008 22:17 | ogledi: 32.860 | odgovori: 105

Mene pa zanima Španija ali imate kakšne posebne izkušnje kaj je še posebno vredno ogleda.

mark5

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jun 2008 22:39

Bila sem v Barceloni, ki je res vredna ogleda, samo kaj ko 1 dan nikakor ni dovolj. Sem namreč velika fanica Gaudija. Mislim, da je to spada pod "mus" če greš v Španijo. Jelenckova

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

15. jun 2008 22:47

Tudi jaz sem obiskala Barcelono, enkratno je bilo! ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. jun 2008 7:29

V Barceloni sem bila trikrat, pa še nisem vsega videla. Katalonija je umetnostno zanimiva, recimo splača se iti tudi v Figueras, Monserrat, eventuelno do Andore, malo namočit v morju. Ostala Španija pa je pesem zase. Meni osebno super, od Andaluzije, ogleda Alhambre, Granade, puste mizaste Castille, Madrida pa do Salamance (s famozno univerzo)...skratka. lahko bi se pisalo romane. Definitivno je Španija vredna ogleda, cenovno pa niti ni tako ugodna. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

16. jun 2008 17:41

Mogoče je bil kdo že vMadridu ali pa kje na kakšnem eksotičnem koncu Španije zanima me prehrana ali so kakšne težave ali posebnosti na katere bi bilo dobro pazit. mark5

sunshine  

član od: 9.6.2003

sporočila: 15

16. jun 2008 18:18

Jaz sem bila lani poleti tudi v Madridu (poleg Barcelone in Zaragoze). Mi je bil celo bolj vsec kot Barcelona (ki mi je prevec pocitniska, kljub cudoviti arhitekturi). Ogledat bi se splacalo kraljevo palaco, cudovit park Retiro, muzeje, ogromno spomenikov. Izbira hrane je res raznolika, ugodnejsa varianta so dnevni meniji po razlicnih restavracijah. Ogromno je tudi fast-fooda, ce ti taka hrana ustreza. Posebnost so seveda tapas bari (polno malih, dokaj tipicnih, prigrizkov ob pijaci) - recimo za malice. Janja

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

16. jun 2008 18:31

Pred nekaj leti smo tri tedne z avtom potovali po Španiji.  Kar vprašaj, kar te zanima.

barbara9

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jun 2008 21:14

MAdrid je čudovito mesto, tako glede arhitekture (izredno pazijo, da ga ne skvarijo) kot življenja. Mesto živi vso noč, šele po desetih se razživi in še ob treh, štirih zjutraj so ulice bolj polne kot ponekod sredi belega dne. Prijetni lokali, prigrizki (tapas) in tudi druga hrana so prva liga. Sploh pršutov imaš na desetine, da ne rečem stotine različnih vrst in vseh cenovnih razredov (kot celo stegno cenejšega stane kakšnega čisto posebnega tudi samo 10 dag...).

Odlična vina imajo.

MAdridska posebnost so dva ali tri dni starji odojki, prašički še z okusom po mleku. Ena procija je tako rekoč cel mlad prašiček, lepo zapečen in hrustljav - v Madridu je to pač treba poskusit.

Najbolje pa je malo pogledat po stranskih, manj obljudenihulicah, in poiskati lokalčke, v katere turisti ne zahajajo, pa se potem prepustiti osebju, da te vodijo---vsega po malem si naročiš in uživaš....

 

Za ogledat pa - poleg neizmerno lepih ulic in avenij, polnih zelenja in vodometov, muzeja Prado, parka okoli kraljeve palača in še česa imajo tudi čudovit botanični vrt.

 

Mene je MAdrid bolj navdušil kot Barcelona - MAdrid se mi zdi bolj dostojanstven v vsej svoji lepoti in veličini, zelo uživaški je, medtem ko Barcelona kar kipi od življenja in tempa, bolj hektična se mi zdi od Madrida. V vsakem priemru se lahko v obeh mestih imaš neverjetno lepo.

Mamamia

 

 

mamamia

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

16. jun 2008 23:55

Tudi mene je Madrid bolj navdušil kot Barcelona, ker je veliko mesto, pa hkrati tako domače, prijazno in turisti se porazgubijo v njem, tako imaš priložnost srečati tudi kakšnega domačina, medtem ko je bila Barcelona za moj okus prepolna turistov. Se mi zdi, da če ne bi bilo Gaudija, bi bila Barcelona precej dolgočasno pristaniško mesto. Zanimivi so tudi španski otoki. Formentera mi je eden najljubših in najlepših otokov sploh, pred nekaj leti na njem še ni bilo kaj dosti turističnih kapacitet, tako da tudi kakšne gneče ni bilo. Otok je miren, za vajene zabav in dogajanja vrejetno kar malo dolgočasen. Včasih je bil popularno zatočišče hipijev od vsepovsod, še danes je polno raznih posebnežev, ki od jutra do večera brcajo bunkabrc. Namesto avtomobilov in motorjev smo rentali stare razmajane bicikle in se vozili z enega konca otoka na drugega. Ibiza je čisto nasprotje - ena sama zabava od jutra do jutra, en kup klubov in navite cene. Edina nevšečnost, ki se je spomnim,je, da naj bi bila Barcelona polna žeparjev in roparjev. Jaz na srečo nisem imela nobenega bližnjega srečanja z njimi. Drugače je pa Španija fantastična država - toplo priporočam! Vanilija

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

17. jun 2008 8:40

Barcelona, Barcelona, Barcelona!!! Meni najljubše mesto na svetu! Če izvzamem kraj v katerm živim in Slovenijo nasplošno, seveda :) Mene na katalonsko prestolnico vežejo zelo lepi spomini; lani sem se namreč tam zaročila (na žalost ne v Sagradi Familii, ker se nam je preveč mudilo, da bi opravili postanek v njej) in obljubila fantu, ki bo takrat že mož, da se bova v Barcelono ZAGOTOVO še vrnila. To pa se bo zgodilo naslednje leto. Prva slika, ki se mi pojavi pred očmi, ko se spomnim na Barcelono kot mesto samo, je Rambla! Mene je očarala. Mislim, da jo moraš doživeti. Moje mnenje o Gaudijevih delih: Kapo dol. Škoda ker bo trajalo še nekaj let, preden bodo na SF uresničeni vsi njegovi načrti. macadamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jun 2008 9:06

Na kaj je treba paziti pri hrani v Španiji??? Na to, da ne poješ preveč. Hej, pa oni delajo mediteransko kuhinjo in to tudi na kontinentalnem delu...in to je pa itak ena najbolj zdravih kuhinj. Pa v Španiji je salamensko nizka stopnja kardiovaskularnih bolezni (v primerjavi z ostalo EU) - kljub temu, da rauhajo pa tako, da boli.... Gee, I wonder why. Glede krajev se v celoti strinjam s Katkolopatko. Bi še dodala Andaluzijo, kjer so najbolj močne barve (jasno, je toliko na jugu, da je večja gostota sončnih žarkov in to je to) in kjer vse puhti od vsega. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti