Španija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2015 18:21

Če boš v Krakowu, vsekakor pojdi v rudnik soli tam blizu, to se res splača videt (koncertna dvorana v solni dvorani, oddelek za zdravljenje pljučnih bolezni in še veliko drugega zanimivega).  Seveda ne pozabi na Auschwitz, na poti tja so tudi ostanki tovarne, v kateri so snemali Schindlerjev seznam. 

 

Krakow je sicer res lepo mesto, zanimiva je pokrita tržnica, uličice pa lepe, prijazne. 

Morda poskusiš še "pivo na štango", pa kurčak z ražna (piščanec na žaru).

 

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. apr 2015 18:50

Vanja, če greš v Krakov, obvezno pojdi na glasvni trg, od tam vodijo uličice na vse strani, pojdi v Stolarsko, nasproti nemške ambasade je zelo dobra restavracija, ampak prosto mesto je težko dobiti. Evo, tlele: http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,12824878,Kr

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 19:07

, zgleda, da bo treba v Krakow, midva planirava (sva primorana ) iti v Varšavo. Ko sem pogledala na zemljevid, sem si rekla, da se bom zapeljala v Krakow kar sama na enodnevni izlet, potem je pa realnost (beri: Razdalja) posegla vmes. Čeprav, gledano z druge perspektive...kaj je 300KM v primerjavi s prepotovanimi cirka 7500? Nič. 

Do izleta je sicer še kar nekaj mesecev, samo nikoli ni prezgodaj začeti nabirati ideje. Krakow sem pa res omenila predvsem zaradi tiste šunke. Navadno dobim detaljno poročilo, to pot pa očitno ni bilo nič kaj (za najin okus) zanimivega. 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2015 19:32

Ja, Vanja, se bo treba navadit, da ni pvosod vse po vajinem okusu 

Poročila si že podrobna dobila, samo kaže, da ni to, kar si pričakovala. Drugačnost, Vanja, nas dela zanimive.

Sicer boš pa poročala, kako je bilo. Ni vsem vse všeč in prav je tako. 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 19:33

Čaki, čaki, kaj pa ni po najinem okusu, mamamia?

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2015 20:52

Vanja, tale stavek sem razumela tako: 

"...Navadno dobim detaljno poročilo, to pot pa očitno ni bilo nič kaj (za najin okus) zanimivega." 

 

Sklepam, da to, kar si poizvedovala in kar smo natresli, ni po vajinem okusu. Ali pa narobe razumem?

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 21:39

, ja narobe si razumela ali pa jaz bedasto napisala. Mislim, da je slednje bolj prav. Torej, tole poročilo se je nanašalo na hrano, ki jo je jedel na Poljskem.

Tisto, kar ste natresle ve, je čisto po mojem okusu. :) Sladoled, zastonj vodene ture po mestu, ulica z restavracijami...res ne vem, zakaj bi se pritoževala. 

 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. apr 2015 3:40

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Par let nazaj so mojo boljšo polovico peljali v Krakovu na tradicionalno pojedino, kjer je dobil nek ginormous kos pujsa. Jasno da je mogoče pojedel četrtino. Do takrat sem mislila, da so takih porcij sposobni samo Američani. Slika je iz interneta. 

 



Vanja

 



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2015 17:12

Haha, optimistka Vanja

 

Kje pa, takole celo pečeno kračo dobiš kot porcijo za enega  tudi na naših kmečkih turizmih. Nekateri iz naše žlahte, ki ljubijo lokale, kjer dobiš porcijo "da ziher ne greš lačen od mize" imajo zmeraj naštudirano, "kam se splača"

 

Sicer pa o Krakowu iz prve roke ne morem nič povedati, se pa zelo dobro spomnim čudovitih opisov in fotografij tega prekrasnega univerzitetnega mesta (kjer je doma ena najstarejših evropskih univerz - 14. stoletje), polnega kulturnih dogodkov in spomenikov, ki jih je od tam prinesla študijska kolegica po polletni študentski izmenjavi. 

Vsekakor je mesto verjetno vredno obiska!

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2015 12:44

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

, ja narobe si razumela ali pa jaz bedasto napisala. Mislim, da je slednje bolj prav. Torej, tole poročilo se je nanašalo na hrano, ki jo je jedel na Poljskem.

Tisto, kar ste natresle ve, je čisto po mojem okusu. :) Sladoled, zastonj vodene ture po mestu, ulica z restavracijami...res ne vem, zakaj bi se pritoževala. 

 



Vanja

 

To pa ja.

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. apr 2015 12:54

Krakov je na mojem spisku predvsem zato, ker tam nekaj mesecev na leto živi in tudi občasno koncertira Nigel Kennedy (tam je doma njegova druga žena Agnieszka), eden najboljših in najbolj odpičenih violinistov (igra vse od klasike do klezmerja). Priporočam. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti