Kul slo pa kaj se dogaja?????

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. jan 2008 12:08

Bom se jaz nekaj povedala: sem "gospa" ali gospodinja, kakor komu drago,(pac ne delam),imam cas in sem veliko na Kulinariki.Sprasujem,-ce kaj vem, odgovorim, v razprtije se ne mesam, ceprav me brezobzirnost in vzivsenost, pa podcenjevanje drugacnih mnenj zelo moti. Hotela pa sem povedati nekaj drugega : na hitro sem morala nekaj urediti,( v zvezi z rastlinami) ,nisem hotela odpirati nove teme, pa sem poslala Rimljanki na ZS vprasanje. Tako hitrega in predvsem tako prijaznega odgovora sem bila le malokrat delezna!(s par izjemami,da ne bo pomote) Res sem bila prijetno presenecena,- to pa le potrjuje staro modrost, da so ljudje obnasajo do tebe tako, kot se ti do njih.Na prijazno vprasanje navadno dobis prijazen odgovor-izjeme so le redke, pa se to ni treba jemati prevec osebno. Verjemite, da bi mi bilo zal, ce bi ta forum zdrsnil na raven kokosnjakov ...veliko kokodakanja, jajc pa od nikoder...zato imejmo se malo bolj radi , za bozjo voljo! Pa lep dan vsem zelim! lucka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 12:10

Samo... Zasebna sporočila pa res ni lepo na forumu objavljati. Upam tudi, da ne prikličeš opevano sestro nazaj na ta forum Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. jan 2008 12:11

Zanimivo je, da jaz osebno, ki sem s Kulinarično Slovenijo kar dolgo, nisem opazila, da bi se kaj strašnega dogajalo. Nič nenavadnega. Če boste pregledali starejše forume, boste opazili, da smo že marsikaj dali skozi. Eni ostajamo, drugi odhajajo. Čisto življensko. Najbolj mi je, npr., ostal v spominu Henry... Čeprav ga nihče ni pretirano maral, sem ga jaz rada prebirala. Enako velja zdaj. Nekatere raje prebiram, druge malo manj. Ob nikogar pa se še nisem obregnila in se tudi ne bom. Ne kregam se rada in vedno sem potegnila črto do katere bom šla. Samokontrola, pri meni, v glavnem deluje. Glede rimljanke pa tole: danes zjutraj me je na ZS čakalo sporočilo, sem bila presenečena. Rimljanka mi je malo čez 06:00 poslala telefonsko št. od Kmetijske zadruge Laško, ki sem jo včeraj iskala (zadeva se nanaša na temo o keksih, ki jih delaš s strojškom za mletje mesa...), v glavnem, pozitivno sem presenečena nad njenim načinom dela. In to je to: če sprejmeš človekov način, potem si sprejel človeka samega in ga zaradi tega nikoli ne boš grajal, šinfal,... Do sedaj sem sprejela način čisto vseh članov, tudi Henry-jev, čeprav je bil včasih malo preveč žaljiv. Takšen način je pač imel in dobro je, da je dostikrat posegel vmes urednik Kulinarike, ki je ustvaril to stran z nekim namenom. In ta namen pravgotovo ni kreganje po forumih. Ne me narobe razumeti, ni mi vseeno, kakšno je vzdušje na forumih, ampak na koncu-konca: delamo ga sami. In tako bo šlo naprej: eni bomo ostali, drugi pa bodo odšli. Čisto življensko. Sporočilo je spremenil(a) silva dne 16. jan 2008 12:33:46

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. jan 2008 12:13

Ne Jernej, res ni lepo - ampak nekdo me je dobesedno za jezik potegnil, ko je dejal, da se zadeve dogajajo preko ZS in govoriči naokrog. rrr

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

16. jan 2008 12:19

Ste me pripravili do besed. V glavnem tudi jaz samo berem in brskam po receptih. V forumih ne sodelujem, mnenj k receptom ne pišem. Nekje daleč nazaj se je zgodilo. Kar čez noč je kulinarika postala nekaj drugega. Nič več prijazna, nič več človeška. Izgubila je svoje vrednote. Mnogokrat me zasrbijo prsti, da bi napisala kakšno besedo. Vendar se ne splača. Ne pravijo zastonj: bolj kot d*** mešaš, bolj smrdi. PACKA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jan 2008 12:29

Jaz sem z kulinariko zelo zadovoljna, prav tako z urednikom in moderatorko. Je včasih malo stroga in prav je tako. Če mi kaj ni všeč, pač ne berem, oglašam se tudi precej pogosto.

Mislim pa , da je toliko različnih forumov in komur pač kulslo ne paše, naj gre drugam. Ja kje pa piše, da je kulinarika obvezna?

Jaz jo imam zelo rada, večkrat na dan sem gor, včesih smo kaj pogledam, včasih tudi kaj napišem. Je pa dosti pripomogla k mojim boljšim kulinaričnim dosežkom, pa še spoznala sem en kup zelo prijetnih ljudi. Sem se pa že dostikrat od srca nasmejala hudomušnim prispevkom.

Packa in še nekatere, vas pa ne razumem. Sicer pa nič za to, vsak ima pravico do svojega mišljenja.

Jaz pravim, da kdor nima pozitivnega mišljenja, ga življenje tepe, sam pa se znaša nad drugimi.

Zato, bodite pozitivni in veselo kuhajte še naprej. Jaz bom vsekakor, pa tudi članica bom še veselo naprej.

Kyara

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

16. jan 2008 12:33

Kot so že nekateri napisali; 100 ljudi, 100 čudi oz. različnih okusov. Jaz na forumu preberem skoraj vse kar se pojavi na novo in mi je zanimivo.Odgovarjam pa zelo redko ker še nisem dolgo prijavljena. Vsak pač ima svoj stil pisanja odgovorov in nekomu je ta stil všeč,drugemu pa ne.Rekla bi samo - malo strpnosti iz vseh strani pa bomo že nekako. Lep pozdrav vsem! naj

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. jan 2008 12:33

Forum še vedno vsak dan prebiram, dobim mnogo koristnih informacij,zato ga nebi rada zapustila. Komentar sem dala, ker enkrat pride vsakemu do vrha. Res je če nočeš brat pojdi naprej, pa vendar... Punce ki ste zelo zadovoljne, le poglejte datum članstva, boste videle da nismo zadovoljne tiste, ki smo članice že nekaj let. Očitno je bilo takrat res drugače. Teka

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

16. jan 2008 12:34

Men je pa kulinarika všeč. Sodelujem na ogromno forumih. Meni osebno je čist vseeno, kdo je moderator, proti rimljanki nimam nič, čeprav me je okregala ko enga fročka v temi alergije. Po svoje ima prav. Sama pa sem forum vedno jemala kot eno stvar, kjer lahko recimo temu anonimno ( čeprav ni ravno tako) vprašaš za stvari, katere te je v zasebnem življenju bodisi sram ali pa se ti zdi to pač enostavneje. Rada odgovorim po svojih močeh, ne maram pa če se kdo vtakne v strokovnost razlage Vedno se vprašam, kakšna oseba morda stoji za vprašanjem, komentarjem,... Nekateri pa kot večni oportunisti zmeraj napadajo ljudi, ki postavijo vprašanje (morda zato, da sebe poveličujejo, ne vem). Spet drugi v vsaki stvari vidijo reklamo (npr. tema pismo nikomur, ble so cele disertacije, negativna prikrita reklama,... halo. Čist odvisno je s kakšnimi očmi pogledaš, kot oseba ki obožujem glasbo, ljubiteljsko montiram video prispevke, sem gledala s temi očmi), ja cela groza če kdo pohvali kako firmo posod, je že kar en človk, ki jo prodaja,... Skratka veliko je forumov, če vam ta ni všeč pa pejte drugam, sama sem tudi marsikje prenehala sodelovati. Na tem pa se velikokrat nasmejim, najdem polno koristnih informacij,... Všeč mi je. Vsi, ki pa nenehno napadate ljudi, ki postavljajo vprašanje, pa vedite: Forum je mesto za izmenjevanje informacij, mnenj, iskanje pomoči (tud laične- nestrokovne, ker za to obstajajo "strokovni" forumi) in ne za poveličevanje lastnega ega, stresanje cinizma. Vedite, da za enim. sploh tako obiskanim spletnim portalom stoji veliko dela Pa brez zamere ally

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. jan 2008 12:35

ribaracarak si me pa prav šokirala, nisem vedela da se take reči godijo tukaj... No jaz bi želela rečti tako-če bom kogarkoli kadarkoli na kakršenkoli način špiknla, užalila, povzročila njegovo nestrinjanje z menoj itd. itd. naj prosim najprej mene kontaktira, morda včasih kdo kaj narobe prebere ali narobe razume (npr. napizdila pomeni različno na Štajerskem in v Ljubljani) in tako bomo kot odrasli lepo rešili vse in vsi se bomo imeli maksimalno super. Sicer zveni kot utopija, pa mislim da se da. Vsem skupaj vam želim maksimalno dober dan pa radi se imejmo! Pa pošiljam poljubčke... Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti