Kul slo pa kaj se dogaja?????

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. jan 2008 12:42

Teka je napisal/a:
Punce ki ste zelo zadovoljne, le poglejte datum članstva, boste videle da nismo zadovoljne tiste, ki smo članice že nekaj let. Očitno je bilo takrat res drugače. Teka
Kot je že Jernej povedal, ni bilo vse dobro, ni pa bilo vse slabo. Enako je, kot je bilo. Še vedno niste dojeli, da je odvisno od vsakega posameznika, kako stvar sprejema in kako misli. Saj veste tisto finto: "Ali je kozarec na-pol poln ali na-pol prazen?" Jaz se vedno trudim gledati na-pol polni kozarec. Tako želim tudi vam.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. jan 2008 12:45

pod forumom piše kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma!Vse napisano je na odgovornost piscev besedil. anaeva

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jan 2008 12:47

Jaz imam Kulinariko prižgano vedno, ko imam prižgan računalnik. In prižganega ga imam zelo veliko. Pogledam, na hitro preberem, komentiram manj, vendar komentiram. Ampak za čuda božjega nisem opazila nobene osornosti osebe, ki jo napadate. Opazila pa sem številna, dolga zasebna sporočila, v katerih mi je natančno razložila, kako naj ravnam na vrtu, itd. Pa me ne pozna. Znanje, ki ga ima s svojega strokovnega področja pa je pomagalo marsikomu. Toliko o tem. Mogoče bi se bilo treba večkrat zavedati, da je lepota v očeh opazovalca. In enako velja tudi za druge samostalnike. fresh

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

16. jan 2008 12:50

Hm..ljudje se spreminjamo, stvari se spreminjajo, narava, dnevi noči...itd, Tudi Kulinarika ni imuna na to, še se bo spreminjala, preoblikovala, ljudje bodo prihajali in odhajali, vsak z drugačnimi vtisi, željami ..in še kaj. Dejstvo je, da živimo v svobodni državi z urejeno svobodo govora ( hm, v to nisem najbolj prepričan, pa vendarle) in dokler je komunikacija omejena na KOMUNIKACIJO, vredno človeka, je dobrodošla ne glede na mnenje ki ga ima posameznik o določeni temi, problemu itd. Žaljenje uporabnikov, članov, pač res nemore in NE SME biti tolerirano z nobene strani, ne uporabnikov, ne moderatorjev še najmanj pa "ta glavnih" urednikov. Mislim da tukaj gor kar dobro furamo zadeve, če se pa kdo čuti užaljen, pa naj pove dotični osebi , ki ga je užalila ali pa še bolje sam s sabo razčisti, ker za vsak "drek" pa res ni treba jokat. Kaj hočem povedat? Podpiram nenasilno komunikacijo....Kaj to sploh je ( ja marsikdo ne ve..a ne) Citiram: "Nenasilno komuniciranje je način komunikacije, pri kateri človek izraža svoje želje, čustva, potrebe, mnenja, kritike na način, s katerim poskrbi, da se sam v celoti izrazi in da se obenem sogovornik čuti sprejetega, slišanega, predvsem pa varnega......." Vir: http://www2.arnes.si/~osljkom2/Vzgoja_za_nenasilje Escada

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. jan 2008 13:02

Fresch..... Rimljanka, zaaaakoooon si..... Ne pusti se teptati, ostani kar si.....

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

16. jan 2008 13:13

Meni je KULSLO čisto všeč, pa tudi odnosi na forumu so strpnješi od večine drugih. Malo poglejte po drugih forumih, pa boste videli, kaj so žaljivke. Barbra

adnaloj  

član od: 29.11.2007

sporočila: 19

16. jan 2008 13:15

vašo spletno stran sem odkrila lansko leto, ko sem želela narediti sirov burek, pa mi nikakor ni šlo zaradi testa. Sem bila zelo vesela nasvetov in slik in zdaj tudi pečem kruh, delam torte in ostalo pecivo, skratka, tukaj sem vsak dan. Ne vem, kakšno je bilo vzdušje prej, sem pa vesela, da moderatorka veliko več pomaga kot pa kritizira, zato nas je veliko hvaležnih in naj kar ostane. Seveda se tudi meni včasih zdi, da pretirava s sitnostjo, ampak se kdo drug mogoče še večkrat vmeša in še bolj grobo. Sama pač berem tiste teme, ki me zanimajo in se včasih pošteno nasmejim. Če lahko pomagam, odgovorim, če se ne strinjam pa ne iščem prepirov. Torej bi se naj vsi odgovorno obnašali po izreku: če ne morem pomagati, tudi nočem škodovati. lep pozdrav adnaloj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

16. jan 2008 13:22

Od zgodnjega jutra že prebiram to temo in stalno kukam čez oken, da bom na trgu videla dim in eno "coprnico" na grmadi, ki bi vplila na ves glas: "Dragička... reši me, pomagaj, nič nisem kriva." Premišljujem ali bi ji pomagala ali ne... ko ji bo ogenj zajel obleko in lase, bo z zadnjimi močmi zavpila: "BOG ODPUSTI JIM, SAJ NE VEDO KAJ DELAJO!" Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2008 13:48

Vloga moderatorja zahteva, da moderira diskusijo v smislu, da poseže vanjo, če gre diskusija čez meje vsebine, da včasih na novo potegne glavni tok razprave in da včasih komu tudi prijazno sugerira, da naj malo zajame sapo, izdihne...in potem to še nekajkrat. Lahko kakšnakonkretna intervenca moderatorja komu tudi ni všeč, ampak vseeno obvelja njegova, ker moderator pač prvi med enakimi. Rimljanka je fina lady in za moj okus zelo ladylike tole moderira. Kar tako naprej. Bi pa rada zastavila nekaj retoričnih vprašanj: 1. Ali kdorkoli od nas živi življenje, v katerem gre vse kot po maslu? 2. Ali vas vsa okolica vedno in popolnoma upošteva in se vsi ves čas obnašajo skladno z vašimi pričakovanji? Če ima kdo slučajno na obe vprašanji odgovor DA, naj se mi javi na ZS. Predvidevam, da ne bo nikogar. Za vse ostale pa vprašanje naprej? 3. Torej, če v realnem življenju ni popolne usklajenosti, odkod za vraga pričakovanje, da se bodo pa eni virtualni liki vedno in povsod strinjali? Opažam pa naslednje (pa ne samo tukaj, tudi v realnem življenju). Kar nekaj ljudi na načelni ravni ločijo med pravico do različnih mnenj, ko pa se v realnosti soočijo z drugačnimi mnenji (ad rem), to drugačnost prepoznajo kot napad nase in to napad na celo osebnost. In se začnejo divje braniti in to na tak način, da napadejo tistega (ad hominem), ki je izrekel drugačno mnenje. Bom tolikanj dama, da ne bom citirala. Morda bi bilo bolj prav, da bi šli vase (mislim, da sem si tole sposodila od lady tortice) in se vprašali, zakaj tako reagirajo. Sicer je jasno, da nihče v trenutku, ko dobi kakšno kritiko, ne reagira s pesmijo na ustih. Ampak, ko se emocija malo umiri, bo vsak z malo pozitivnosti v dobronamernem opozorilu prepoznal dobronamernost. In potem zadevo na nek način upošteval. Če pa pozitivnosti ni in se vse razume zgolj kot napad, potem je pa surla do tal do nadaljnjega. O portalu in forumu as it used to be some year ago. Hej, časi se spreminjajo in mi z njimi. Nihče najbrž ni takšen, kot je bil pred petimi leti in ne moreš tule iskati esprita nekega obdobja, ki ga ni več. Pa tudi, nekdo, ki pred petimi leti še ni znal narediti šnicla, se ga je v tem času verjetno že naučil in bo verjetno kaj drugega vprašal, mar ne? Vendelina jr.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

16. jan 2008 13:58

Vendelina jr. je napisal/a:
Vloga moderatorja zahteva, da moderira diskusijo v smislu, da poseže vanjo, če gre diskusija čez meje vsebine, da včasih na novo potegne glavni tok razprave in da včasih komu tudi prijazno sugerira, da naj malo zajame sapo, izdihne...in potem to še nekajkrat. Lahko kakšnakonkretna intervenca moderatorja komu tudi ni všeč, ampak vseeno obvelja njegova, ker moderator pač prvi med enakimi. Rimljanka je fina lady in za moj okus zelo ladylike tole moderira. Kar tako naprej. Bi pa rada zastavila nekaj retoričnih vprašanj: 1. Ali kdorkoli od nas živi življenje, v katerem gre vse kot po maslu? NE 2. Ali vas vsa okolica vedno in popolnoma upošteva in se vsi ves čas obnašajo skladno z vašimi pričakovanji? NE Če ima kdo slučajno na obe vprašanji odgovor DA, naj se mi javi na ZS. Predvidevam, da ne bo nikogar. Za vse ostale pa vprašanje naprej? 3. Torej, če v realnem življenju ni popolne usklajenosti, odkod za vraga pričakovanje, da se bodo pa eni virtualni liki vedno in povsod strinjali? NE PRIČAKUJEM Opažam pa naslednje (pa ne samo tukaj, tudi v realnem življenju). Kar nekaj ljudi na načelni ravni ločijo med pravico do različnih mnenj, ko pa se v realnosti soočijo z drugačnimi mnenji (ad rem), to drugačnost prepoznajo kot napad nase in to napad na celo osebnost. In se začnejo divje braniti in to na tak način, da napadejo tistega (ad hominem), ki je izrekel drugačno mnenje. Bom tolikanj dama, da ne bom citirala. Morda bi bilo bolj prav, da bi šli vase (mislim, da sem si tole sposodila od lady tortice) in se vprašali, zakaj tako reagirajo. Sicer je jasno, da nihče v trenutku, ko dobi kakšno kritiko, ne reagira s pesmijo na ustih. Ampak, ko se emocija malo umiri, bo vsak z malo pozitivnosti v dobronamernem opozorilu prepoznal dobronamernost. In potem zadevo na nek način upošteval. Če pa pozitivnosti ni in se vse razume zgolj kot napad, potem je pa surla do tal do nadaljnjega. Mi je poznano O portalu in forumu as it used to be some year ago. Hej, časi se spreminjajo in mi z njimi. Nihče najbrž ni takšen, kot je bil pred petimi leti in ne moreš tule iskati esprita nekega obdobja, ki ga ni več. Pa tudi, nekdo, ki pred petimi leti še ni znal narediti šnicla, se ga je v tem času verjetno že naučil in bo verjetno kaj drugega vprašal, mar ne? Vendelina jr.
Kako resnično... Pa tudi vem na koga je letelo tisto kar nisi hotela citirat.... D] Sam sodelujem samo na dveh forumih, no zadnje čase še na enem (in na tem zadnjem bom začel bolj aktivno), na obeh pod istim nicom, in naj vam povem...Kulinarika je meka, napram onem drugem, tam pa doživiš...ohoho, stvari... Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 16. jan 2008 14:01:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti