Kul slo pa kaj se dogaja?????

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. jan 2008 10:07

Da ne bo pomote, nimam nič proti Rimljanki, sem rekla samo da je včasih malo bolj "trda". Govorim predvsem o zbadanju članov med sabo, strpnosti... Včasih je bilo lepše. Seveda je pa od mene odvisno, ali hočem sodelovati na forumu ali ne. Nobeden me ne sili. lp Teka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 10:10

Lidka: saj veš, s teboj se ne morem kaj veliko pogovarjati, ker bi mi očitala neobjektivnost. Sama veš zakaj. Sva imela že spore v preteklosti. Ni pa nič takega, če priznam da si TUDI ena tistih, ki je napovedala umik s foruma in strani, pa si še tukaj. Saj, zaradi mene si dobrodošla. Samo... se sprašujem zakaj. Žal mi je da se bolj redko oglašaš, vabim te, da bolj pogosto poveš, kaj misliš. Kaj bo pa prišlo na dan? Test, ki ste ga postavili Rimljanki? Daj drži se potem zgoraj napisanega in tukaj na forumu povej, kakšen test je bil, da bomo vedeli. Ne pa nekaj za hrbtom... Teka: Nič hudega, prav da poveš svoje mnenje. Rimljanka ne zavija besed v celofan. Enim to ne paše. Tudi sicer ima tako delo, da mora biti bolj ostra. Tukaj se pa kdaj kakšen tak pojavi s svojimi pisanji, da tudi zasluži malo bolj trdo palico. Na splošno pa 95% tem preide skozi brez cenzure in brisanja. Vse kulinarične si upam trditi. Nikoli pa nisem trdil da je to demokratičen forum, kjer vsak lahko napiše vsako neumnost, ki po možnosti užali 10 drugih. Kam nas je pripeljala demokracija, pa lahko vidite na vsakem koraku. Torej demokracije je povsod dovolj, tukaj pa jaz, Rimljanka in Bojan skušamo držati red. Včasih tudi malo preveč s povzdignjenim glasom. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

16. jan 2008 10:27

Jernej zelo lepo napisano.Sama se bolj malo oglašam,vendar sem večkrat na dan na tej strani.Tudi preberem komentarje,na kakšnega tudi odgovorim.Sama sem kuharica (po prisili staršev ) vendar nikoli nisem kuhala z veseljem.Odkar imam to stran bolj z veseljem preizkusim recept ,za katerega mislim da mi bo všeč.Če mi kaj ni jasno vprašam.Za odgovor mi ni treba dolgo čakati kar mi je zelo všeč.Komentarji so pač taki kot so.Marsikateri recept probaš dvakrat,trikrat,da ti lepo uspe.Nihče ni popoln. Drugo kar bi rada povedala pa je v zvezi z mojo hčerko.Ne vem kako bi njej šlo kuhanje brez te kulinarične strani.Preden je sama začela z gospodinjstvom sem jo dostikrat prosila naj se vsaj malo nauči kuhati.Pa nič. Odgovor je bil vedno enak,ko bom mogla pa bom.Tiste , ki imate odrasle hčere mislim,da me razumete kaj hočem povedat.Tako,da se je s to stranjo in z vašo pomočjo mnogo naučila.Lahko rečem,da me v nekaterih jedeh kar prekaša. Kulinarična stran naj ostane takšna kot je.Mislim,da marsikomu s to stranjo pomagate.Kar se pa Rimljanke tiče ste ji lahko pa res hvaležni,da je prevzela to delo.Opravlja ga pa odlično.Tako , da kar tako naprej.Lep pozdrav gajka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 10:33

gajka: Hvala, verjetno si ena tistih manj vidnih članov, ki tvorijo 7000 obiskovalcev dnevno, ki najdete kaj zase in se tudi nekonfliktno obnašate ter se predvsem ukvarjate s... kulinariko in kuhanjem. Na forumih se tako ali tako oglaša manj kot 5% obiskovalcev, tako da forum ni merilo za priljubljenost strani. Kulinariki je stran tudi najbolj namenjena in dokler so tisti, ki iščejo kuharske teme zadovoljni, sem tudi jaz. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jan 2008 10:51

jernej je napisal/a:
 Pa res ni nobenega razloga, da je treba vsak naslov novice iz Dela ali Dnevnika citirati sem v novo temo.

Pa saj tudi na omenjenih portalih in npr. 24ur ali rtvslo obstajajo komentarji, kjer se krešejo mnenja, pa tudi tam moderatorji včasih ukrepajo.

jankica

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. jan 2008 10:51

Mislim, kaj res nimate pametnejšega dela, kot da neke teste za moderatorja sestavljate? Sam se v nekulinarične teme bolj po redko oglašam, se pa, ko me kaj zbode, ziritira, ali pa če lahko dam kak pameten nasvet, kar pa hm, ni ravno pogosto. Sem že enkrat napisal, pa bom ponovil. Z moderatorji se načeloma ne razpravlja, oni so bog in batina. Če nam to ni všeč, so na voljo drugi forumi. Tak to pač je. lp

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. jan 2008 10:54

jernej je napisal/a:
.  Zakaj tisti, ki jim t ni več prijetno, enostavno ne najdejo foruma, kjer jim bo lepše? Saj nismo Davčni urad, k nam ni treba hoditi po državni dolžnosti. Nekateri člani že nekaj let (saj veste kdo so) pišejo, da boste šli. Ampak saj nismo otroci, ali ste tudi fanta/punco tako "zapustili"? Če mislite oditi, potem vam nihče ne brani. Samo prosim vas, ne dve leti pisati, kako je tukaj slabo in boste šli. Pa se Plusek izteče, pa spet vplačate. Pa zakaj? Ste mazohisti(tke)? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

 

Jernej, to je pa kot na dlani, boljšega slovenskega kulinaričnega foruma pač ni najti  

Kar se moderatorke tiče, tudi meni se zdi ostra, včasih celo nepotrebno in preveč, ampak pri ljudeh, ki so pripravljeni prostovoljno  narediti kaj  za splošno korist to lastnost docela toleriram. In prav veseli me spoznanje Jerneja, da ima tudi demokracija slabe in diktarura svoje dobre strani

Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 16. jan 2008 10:55:54

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 10:59

Ne totalna demokracija (kakršna naj bi bila zdaj, v resnici je zgolj demokracija bogatih), ne totalna diktatura nista dobri. Vedno je najboljše nekje vmes. Moderatorka je ostra, včasih bi bila lahko tudi manj. Taka pač je, pa pustite jo da se navadi na to funkcijo. Saj moderatorja ne "ocenjujemo" po ostrini ampak po temu kaj pove Jaz sem včasih tudi preoster. Pa se tudi navajam, da sem manj. Sem pa včasih tudi preblag. Tako to je, sem človek Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

16. jan 2008 11:02

Tudi jaz nisem še zelo dolgo z vami, ampak mi tole " šinfanje " čez moderatorko in urednika ni prav nič všeč. Kot je napisal Vlado oni so BOG in BATINA, zato prosim lahko malo več spoštovanja! Komur pač ni do Kulinarike, naj poišče tisto kar ga zanima. Torej Jernej in Rimljanka kar tako naprej! LP. gerna

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

16. jan 2008 11:04

Se popolnoma strinjam z gajko. Jaz sem se tudi naučila kuhati s pomočjo kulinarike, predvesem pa sem kuhanje vzljubila. Pred cca. 10 leti sem se preselila na svoje. Takrat sem znala zelo malo kuhati, pa še tisto mi je bilo odveč. Potem mi je pa sodelavka povedala za Kulinarično Slovenijo in od takrat to stran dnevno redno spremljam in sem se že veliko naučila. Čez teden sem cel dan v službi, tako da nimam časa, čez vikend pa z veseljem preizkušam nove recepte, ki jih izključno pobiram od tu. Tudi forume prebiram, se pa zelo redko oglasim in kadar se, je to pri kulinaričnih temah. Pa ne zato, ker bi me kdo motil, pač pa, ker je to zame predvsem stran za odkrivanje kulinaričnih dobrot. Moje mnenje je, da naj ostane kulinarika taka kot je, saj se tukaj naučim veliko koristnega in uporabnega. To sem pri tej temi želela napisati zato, da bodo Jernej, Bojan in Rimljanka videli, da smo tudi taki, ki smo v ozadju, ampak nam ta forum v kulinaričnem smislu veliko pomeni. Lep pozdrav. carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti