Bojkot nakupovanja

neznan uporabnik

9. mar 2011 12:07

Meni pa lahko 10 ljudi na 10000 reče,da tako strašno veliko delajo,da drugače kot v soboto ali nedeljo ne morejo v trgovino. Jim tega ne verjamem, da toliko morajo delat. Ker trgovine so odprte vsak dan do 21 ure, če ne do 23. In malo je takih, ki bi jim jaz verjel,da so tako blazno zaposleni, da delajo od pondeljka do sobote od 7 zjutraj do 21 zvečer. In imajo čas samo v nedeljo pa eventualno v soboto zvečer. Ker tud ne vidm razloga potem, čemu le, bi med tednom bile štacune pol tako dolgo odprte. Naj lepo potem med tednom izvolijo vse trgovine zapret ob 17 al 18 uri. Pa je.

 

Multivitamin

multivitamin

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

9. mar 2011 12:23

zzak1977 je napisal/a:

silva je napisal/a:

Moje mnenje je, da bi mogoče takšne akcije pripravile trgovce k znižanju cen, ki so nenormalno porasle.

LOL

Commis débarrasseur

Kaj češ. Na vsako stvar gledam z optimizmom, upanjem. Če pa sam nisi pripravljen narediti nič, da bi se stvari spremenile, potem ostaneš bolj v pasivi...

By the way - vsakič, ko preberem tvoj nick, mi gre pa res na smeh - zelo duhovito. Hvala ti.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2011 12:28

multivitamin je napisal/a:

Meni pa lahko 10 ljudi na 10000 reče,da tako strašno veliko delajo,da drugače kot v soboto ali nedeljo ne morejo v trgovino. Jim tega ne verjamem, da toliko morajo delat. Ker trgovine so odprte vsak dan do 21 ure, če ne do 23. In malo je takih, ki bi jim jaz verjel,da so tako blazno zaposleni, da delajo od pondeljka do sobote od 7 zjutraj do 21 zvečer. Multivitamin



multivitamin

 

V tem delu se popolnoma strinjam s tabo. Samo sva očitno v manjšini, ker nakupovanja fasunge med tednom niso tako stresna, ker manj ljudi. Medtem ko je pa podoba hipermarketov ob sobotah in nedeljah res nekaj strašljivega. Sama sem morala pred petimi leti enkrat v nedeljo nekaj nujno kupiti (okej, potrebno je bilo kupiti stvari za neseser, ker smo imeli napotnico za bolnišnico) in tiste familije, kjer so bili v nakupovalnih vozičkih otroci z obutvijo (na mestih, kamor se drugače polagajo jestvine) in so  v rokah držali neke mikserje z nedeljskimi popusti....to je bilo res prestrašno.

Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. mar 2011 12:33

multivitamin je napisal/a:

Meni pa lahko 10 ljudi na 10000 reče,da tako strašno veliko delajo,da drugače kot v soboto ali nedeljo ne morejo v trgovino. Jim tega ne verjamem, da toliko morajo delat. Ker trgovine so odprte vsak dan do 21 ure, če ne do 23. In malo je takih, ki bi jim jaz verjel,da so tako blazno zaposleni, da delajo od pondeljka do sobote od 7 zjutraj do 21 zvečer. In imajo čas samo v nedeljo pa eventualno v soboto zvečer. Ker tud ne vidm razloga potem, čemu le, bi med tednom bile štacune pol tako dolgo odprte. Naj lepo potem med tednom izvolijo vse trgovine zapret ob 17 al 18 uri. Pa je.

 

Multivitamin



multivitamin

Jaz sem tak, pa ne da ne bi mogel, ampak ker nočem in se mi ne da. Mi gremo v soboto, ko se trgovine odprejo in je najmanj gneče. Ponavadi naredim tudi kak plan kaj bomo kuhali, če se le da si privoščimo kaj boljšega za vikend, tako da kupim tudi sveže sestavine. Neke ribe ki je v hladilniku od torka ravno ne bi pekel.

Tako da naj me ljudje pustijo lepo pri miru mi ne določajo urnika, kdaj in kaj bom kje počel.

 

@silva; kaj je duhovitega, saj je le skupek črk in številk? Mogoče sem povedal kak štos pa še sam ne vem za njega? :)

 

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

9. mar 2011 12:41

Še bolj strašno je, ko slučajno greš pa vidiš al slišiš,da eni tam preživijo cele vikende z vso otročarijo vred. Ker tam maš celo vrtce al nekaj kao v tem stilu. Starejši pa kupujejo, pol se poseda,srečuje. Pa od jutra do večera se srečuje znance. Groza. Ko pa pogledaš kaj vse se enim zdi nujno za preživetje in naj bi sodilo v nakupovalni voziček v hipermarketu pa itak stane pamet. Ne rečem hrana, pijača pa kak priboljšek. Ampak jaz nisem navajem v trgovini kjer kupujem hrano, kupovat tv, kosilnic, oblek in podobnih zadev. Jaz nesem največ tri vrečke. Kam pa ljudje stlačijo po tri polne vozičke raobe pa ne vem.

Med tednom se pa res nobl nakupuje. Vrst ni. No ja,so ampak ne ono,da te fršlog predn sploh prideš do blagajne. Pa tudi tako dolgo je vse odprto,da si kak dan prav vsak lahko vzame 1 uro časa. Ker tud ne vem ,kaj za vraga majo eni bit 3 do 4 ure v trgovini. Med vikendom pa jaz grem v privat male trgovinice po kak kruh. Če pa zamudim se pa pač je star in tist dan se pač mleka ne pije,če ga ravno zmanjka.

 

Multivitamin

 

 

multivitamin

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. mar 2011 12:47

zzak1977 je napisal/a:

Tako da naj me ljudje pustijo lepo pri miru mi ne določajo urnika, kdaj in kaj bom kje počel.

 

Ekzekli. Točno tako.

sara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2011 12:49

Multi, konec koncev je to povsem njihov problem, se ti ne zdi. Ali, recimo, moj, namreč to, če sem 5 ur v trgovini ali le 5 minut. Očitno ti ne manjka časa, da opaziš, da so ure in ure v trgovini.

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. mar 2011 12:55

multivitamin je napisal/a:

Še bolj strašno je, ko slučajno greš pa vidiš al slišiš,da eni tam preživijo cele vikende z vso otročarijo vred. Ker tam maš celo vrtce al nekaj kao v tem stilu. Starejši pa kupujejo, pol se poseda,srečuje. Pa od jutra do večera se srečuje znance. Groza. Ko pa pogledaš kaj vse se enim zdi nujno za preživetje in naj bi sodilo v nakupovalni voziček v hipermarketu pa itak stane pamet. Ne rečem hrana, pijača pa kak priboljšek. Ampak jaz nisem navajem v trgovini kjer kupujem hrano, kupovat tv, kosilnic, oblek in podobnih zadev. Jaz nesem največ tri vrečke. Kam pa ljudje stlačijo po tri polne vozičke raobe pa ne vem.

Med tednom se pa res nobl nakupuje. Vrst ni. No ja,so ampak ne ono,da te fršlog predn sploh prideš do blagajne. Pa tudi tako dolgo je vse odprto,da si kak dan prav vsak lahko vzame 1 uro časa. Ker tud ne vem ,kaj za vraga majo eni bit 3 do 4 ure v trgovini. Med vikendom pa jaz grem v privat male trgovinice po kak kruh. Če pa zamudim se pa pač je star in tist dan se pač mleka ne pije,če ga ravno zmanjka.

 

Multivitamin

 

 



multivitamin

Še enkrat, in kaj če to počno, in zakaj je to tebi strašno? Po drugi strani, pa če ne hodiš, kako veš kako izgleda?

Sami moralisti, kjerkoli se pojavi taka debata vas je polno, a vsako soboto še vedno polna parkirišča pred centri...

Živi in pusti živeti.

Pa še to, marsikdo bi šel kam za vikend, počel kaj drugega, pa žal ne gre zaradi financ, koliko stane vikend smučanja za 4 člansko družino? Ljudje pač to kompenzirajo s kakšnim priboljškom, kavico, sestavinami za dobro kosilo. Ni vse tako črno belo.

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

9. mar 2011 12:55

Konec koncev maš popolnoma prav Rimljanka. Kot zmeraj.

 

p.s. . nisem določal kdaj mora kdo it v trgovino in kako dolgo mora tam biti ali celo kaj mora kupiti. Sem samo zapisal opažanja in kako to jaz počnem. Sem si pa ja v 10 letih vzel eno soboto in nedeljo čas, in šel to opazovat. Me je zanimalo iz popolnoma drugačnih razlogov, kot, da bi preganjal dolgčas med vikendom.

 

Multivitamin

 

multivitamin

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

9. mar 2011 13:11

"Ko pa pogledaš kaj vse se enim zdi nujno za preživetje in naj bi sodilo v nakupovalni voziček v hipermarketu pa itak stane pamet. Ne rečem hrana, pijača pa kak priboljšek. Ampak jaz nisem navajem v trgovini kjer kupujem hrano, kupovat tv, kosilnic, oblek in podobnih zadev. Jaz nesem največ tri vrečke. Kam pa ljudje stlačijo po tri polne vozičke raobe pa ne vem." Tole tudi meni že od nekdaj ne sede, da bi kupovala vse v eni trgovini. Kar nekak ne morem skupaj v voziček dat npr. piščanca in čipkastega modrca. Kaj in kdaj nakupujemo, je pa druga pesem. Odkar smo v naši družini spremenili način življenja in prehranjevanja, nakupujemo enkrat tedensko (to pa res ob sobotah) na tržnici, po potrebi pri kmetih v okolici, v trgovino gremo pa kvečjemu le še enkrat mesečno. In zdaj šele vidim, koliko nepotrebnih in nepomembnih izdelkov smo kupovali . neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti