Bojkot nakupovanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. mar 2011 17:11

Jaz tudi nič ne razumem; ker kot je M napisala, se zadeva ob sobotah. Pa sej vsega nikoli ne moreš razumeti. Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2011 19:08

Ja, sara, bila sem v nedeljo v hipermarketu. In to zato, ker sem morala kupiti nujne potrebscine za to, ker je meni draga oseba nenadoma zbolela in je morala biti se isti dan v bolnici. In pac tisti dan ni bilo doma ene rezerve scetke v paketu in tusgela, ki se ni bil odprt.

In ja, v resnici nimam blazno visoke tolerance do lenob vseh vrst. Sedem dni v tednu. Ne glede na zdravje meni dragih oseb.

Ce me to dela fino, tudi prav.

Vendelina jr.

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

9. mar 2011 19:47

Tu pa tam se odpravimo "družinsko" (to je sedaj že razširjena družina - ne živimo več skupaj), torej ženski del družine - tri ženske - v nakupovalni center. Po oblačila, če bomo kaj našle, in po "namirnice". Vedno imamo izdelan načrt, kam najprej, kdaj vmes na kavo, kaj potem..., ampak vedno razpoloženje pada. Čeprav katera od nas kupi kaj res primernega, postajamo vse bolj slabe volje, živčne, zadirčne... Potem vemo, da je potrebno oditi, takoj... Še vedno ne vemo, ali je kriva umetna svetloba, slab zrak, gneča..., vemo pa, kdaj je treba čimprej ven, čeprav ne kupimo vsega, saj se zna zgoditi, da se tudi skregamo brez veze. Zato mislim, da ni zdravo, da družine preživljajo svoj "quality time" tam, saj nekaj ne štima, pa še vedno ne vemo točno, kaj. Barbra

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

9. mar 2011 21:18

najbolj glasni so tisti, ki imajo največ časa...

 

me zanima, koliko jih bi z veseljem in brez lenobnega izraza na obrazu nakupovalo med tednom, ko bi imeli za sabo vstajanje pred peto, 4 ure vožnje v avtu, osem ur službe in prihod domov malo pred šesto. In potem v treh ali malo več budnih urah skuhali, pospravili do te mere, da se ne bi ravno utopili v neredu, ter poštimali otroke in sebe.

 

in top izraz na obrazu ni vedno posledica lenobnosti. Bi še pisala naprej, pa me je strah, da bom prestopila mejo dobrega okusa, ki se tako potencira s strani nekaterih.

neika

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. mar 2011 23:22

Kupim, kar rabim.

In ne vem, zakaj bi bilo kakorkoli pomembno, če kupujem to v ponedeljek, torek ali v soboto (katerokoli).

In ne vem, zakaj bi bilo tako grozno pomembno,  kje družina preživlja "quality time" . Če imajo starši glavo na pravem mestu, bodo pač v času sobotnega nakupovanja vzgojili otroke v ozaveščene potrošnike, ki bodo znali izbrati tisto, kar potrebujejo in kadar potrebujejo. Če so starši "prazni" ljudje, si bodo pa privoščili skupaj z otroci eno  nezdravo  kosilo, primerno zalito s flašo vina ali piva ob televizorju.

Pomembno je KAJ in KAKO, ne pa KJE in KDAJ. 

Ne vem, če ne bom zanalašč šla to soboto v trgovino...

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 09. 2011 23:23

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. mar 2011 8:12

Ne, no, potem bo spet gužva, ostanite doma.

Commis débarrasseur

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. mar 2011 9:07

Vendelina, fino te dela vihanje nosu nad ostalimi, netoleranca do drugačnosti, prepričanje, kako morajo biti vsi taki, kot si ti predstavljaš, da bi morali biti, pomanjkanje empatije, sočutja ...

Pa da se razumemo: v realnem življenu si morda prav fejst punca, bogve, a iz tvojega zapisa veje mržnja do vsega in vseh, ki se ne ujemajo s tvoji predstavami o življenju.

sara

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. mar 2011 9:09

Ja očitno bojkot ne bo uspel, hvalabogu, še nas je nekaj, ki znamo razmišljati z svojo glavo. Je bilo kar nekaj postov tule takih, da sem se ob njih samo nasmehnil, ob nekaterih pa mi je šlo na jok. Ampak, tako pač je in tudi to je odraz stanja duha naše družbe. V soboto grem spet po fasungo v moj priljubljeni trgovski center pa ne zato, da bi tam kvalitetno preživljal svoj prosti čas ampak , da ne bom jaz in moji prihdnje dni lačni. hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2011 9:12

Sara, ne sodi ljudi po sebi (pa malo preberi kakšne svoje pretekle poste, v kateri je res blazno veliko topline).

Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. mar 2011 9:25

Kako radi svetujemo drugim, kar bi v bistvu morali sebi...

In kako presneto radi se vtikamo v druge in jim solimo pamet, da je naše prepričanje in videnje edino pravo. Pa naj bo to kako bi moral kdo preživljati svoj prosti čas (in kako bi moral ob tem izgledati), kako se obnašati, kako razmišljati, do tega, kdaj bi moral nakupovati. Kaj že nam daje misliti, da imamo to pravico?

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti