Spremenila sem naslov recepta iz "torte konjiček", ker pridejo še torte po tem receptu - da bodo lahko še druge fotografije


93.924 ogledov
3/5
5
(8)
Klasične sestavine za biskvit (uporabimo svoj najljubši recept za biskvit, lahko čokoladni, lahko navadni). Kupimo lahko tudi že narejene tortne oblate, za ta namen so v redu.
Za povezovanje mase prav tako lahko uporabimo različne zadeve:
4 žlice marmelade poljubnega okusa
2 dl mleka
mali lonček nutelle
2 dl stepene sladke smetane
30 g mletih orehov, mandljev ali lešnikov
po želji rozine, suho sadje
sok ali liker za vlaženje in aromo
mala vrečka kokosa
zmečkane banane, pomarančni sok (po želji)
Za krasitev:
4 mali zavitki marcipana (sama sem uporabila marcipan, ker je konjiček rjave barve) ali
ustrezna količina tičino mase
sladkor v prahu za valjanje in oblikovanje
barve in pisala v tubicah
pravi kakav za temnejšo rjavo barvo
Torta je narejena iz mase, podobne tisti za čokoladne kroglice. Iz te mase lahko oblikujemo praktično katerokoli 3D obliko, pa še okusna je in jo imajo vsi radi.
Spečemo biskvit po svojem receptu ali uporabimo kupljenega. Stepemo sladko smetano in jo zmešamo z nutello. Ohlajen biskvit razdrobimo in povežemo z vsemi navedenimi sestavinami v maso, primerno za oblikovanje. Lahko dodamo tudi kakšno svojo idejo, tu ni ovir. Vmes nekajkrat poskusimo in okus prilagodimo svojemu. Oblikujemo konjička, kot kaže slika.
Razvaljamo marcipan oz. pobarvano tičino maso s sladkorjem v prahu in prekrijemo torto, kot na sliki.
Dokončno jo oblikujemo in okrasimo še s pomočjo sladkih pisal in barv.
Maso je lahko oblikovati, zato le pogumno, ker je res enostavno.
Če uporabimo tičino za krasitev, smetano izpustimo.
Verjamem. Najbrž se ji je "zasmilil". Ni kaj, prava mojstrica si!! Jaz tudi full rada pečem... Med drugim tudi torte.. A takih umetnin pa še ne... Se bojim, da bi se mi vse "sfižilo".. Najbrž je pa tudi idej premalo.. :) Ob priliki (ko bom kaj v LJ) bom morala kupiti to tičino maso in poskusiti kaj ustvariti.. Moram zbrati še pogum... :) :) LP
Naredila sem še želvico, pa še en nov trik imam, da lahko malo pogoljufamo... V Hoferju sem odkrila pite, ki so idealne v ta namen, saj so iz primernega biskvita. Ponavadi imajo lešnikove in čokoladne. Vzela sem lešnikovo, ker ima gor potresene še lešnike. Enostavno sem to pito razdrobila in vmešala 4 velike žlice nutelle in masa je bila nared. Želvica je iz te mase, spodaj pa je torta z jabolčno pudingasto kremo, katere recept še sledi.