Jaz bi eliminirala kečap, namesto njega bi dala paradižnikovo omako s koščki, tv-ju bi dodala mrzlo pivo.


21.077 ogledov
3/5
4,7
(6)
1/2 kg moke
1 kocka kvasa
1 jajce
1 dcl olja
2 čajni žlički soli
1 čajna žlička sladkorja
mleko po potrebi
10 dkg narezane šunke
nariban sir
kečap
origano
grobo mleta sol za posip
stepeno jajce
olje
Kvas, sladkor in malo mleka damo na toplo, da se kvas napne. Moko stresemo v večjo posodo, dodamo jajce, sol, olje in napet kvas, dolivamo mleko, da dobimo čvrsto testo, ki se ne lepi na roke. Vzhajamo približno 1/2 ure .
Testo razvaljamo na nožev hrbet debelo, narežemo na velike kvadrate, vsak kvadrat pomažemo z oljem, nanj naložimo rezino šunke, namažemo kečap, posujemo origano in sir. Kvadrat zapognemo in ga z vilico dobro stisnemo na krajih, tako da dobimo lepe žepke. Premažemo jih s stepenim jajcem in posujemo z grobo mleto soljo. Zložimo jih na namaščen pekač in spečemo do zlato rumene barve.
Pica žepke ponudimo z zeleno solato ali pa kot prigrizek ob gledanju tv-ja!
Žepki so izvrstni. Strinjam se, da so boljši s paradižnikovo mezgo kot s kečapom. motilo me je le to, da je iz nekaterih iztekla masa. najbolje je, da žepke po robovih stisneš z vilico. V sam nadev sem dodala pršut namesto šunke in bilo je supr.
p.s.
iz sestavil sem naredila maso, je lažje za nadevanje. paradižnik, nariban sir, na majhne koščke narezan šrut ter šampinjone skupaj zmešamo in damo na vsak košček testa.
SUPER