Kozice na belo buzaro

FacebookTwitter

kozice pripravljene na belo buzaro

natasa123  99.572 ogledov
    morska hrana: raki
  • Zahtevnost
  • 15 min
  • Ocena 5 (1)

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

30 dag kozic

1 mala čebula

2-3 zrna česna

2 žlici olivnega olja

ščepec soli

poper

1 dl belega vina

limona

peteršilj, rožmarin

Postopek

Kozice speremo pod mrzlo vodo. V ponev nalijemo olivno olje in pazimo, da ga ne segrejemo preveč. Na drobno sesekljano čebulo vsujemo na segreto olje in jo zlato rumeno popražimo. Dodamo kozice, nato takoj dodamo limonin sok, vino, posolimo, popramo, dodamo na drobno sesekljan peteršilj in rožmarin ter na drobno sesekljan česen. Pustimo, da buzara vre približno pet minut. Preden postrežemo, polijemo z malo olivnega olja, da omaka dobi sijaj in vonj po olivnem olju.


Opombe

Zraven se poda samo svež bel kruh, zato da lahko popivnamo vso omako. Dober tek.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Mogoče žlička drobtin, da se buzara vsaj malo zgosti? Sicer pa nedvomno slastna zadeva, všeč mi je ker ne vključuje res ničesar odvečnega.

Zelo korekten recept, jaz dodam še šilce dobrega konjaka.

ni potrebno dodajat drobtin, pozabila sem omeniti, da kar je tekočih stvari za dodajat, ne pretiravajte.....in...konjak, ja, zelo dobra, nato še nisem pomislila...:)

Recept je dober..samo pri tem se vedno da česen pred peteršiljem..peteršilj je vedno na koncu,za toko finale..mi delamo z belim vinom,nikakor pa ne z konjakom.

Za pošiljanje mnenj se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: april