Kruh s pšeničnim pivom

okusen kruh z blagim priokusom piva

sarabande  ogledov: 8 951
Kruh s pšeničnim pivom
    kruh
  • ZahtevnostZahtevnostZahtevnostZahtevnostZahtevnost
  • 4+ ur 4+ ur
  •  
  • Zanimivosti

Sestavine

Količina: za 10 do 12 oseb

približno 4 dl svetlega pšeničnega piva (paulaner, franziskaner, erdinger ...)

2 zravnano polni skodelici (1 skodelica = 2,5 dl) bele pšenične moke (tip 500) + še nekaj moke po potrebi

pol kavne žličke svežega kvasa

1 čajna žlica soli

1 jušna žlica olivnega olja

1 jušna žlica (zravnano polna) suhega pivskega kvasa

Postopek

V skledo presejemo moko, dodamo sol, pivski kvas, sveži kvas ter mešanico piva in olivnega olja. Temeljito premešamo s kuhalnico. Zmes se bo na začetku močno penila zaradi piva, vendar bo pena tekom mešanja izginila. Testo bo na začetku precej vlažno in ga ne bomo mogli mesiti z rokami. Postopoma mu dodajamo moko in mešamo s kuhalnico, dokler ne bo toliko gosto, da ga lahko mesimo z rokami. Naj ostane nekoliko bolj vlažno.

Testo prestavimo na pomokano delovno površino, premesimo in vrnemo v skledo. Skledo pokrijemo s čisto kuhinjsko krpo ali naluknjano PVC folijo. Testo pustimo fermentirati čez noč.

Naslednji dan na pomokani delovni površini testo še enkrat premesimo in ga pustimo, da še enkrat vzhaja.

V pečico damo rimski lonec in pečico z rimskim loncem vred segrejemo na 250 stopinj. Rimsko posodo previdno vzamemo iz pečice, vanjo damo testo, pokrijemo in kruh pečemo pol ure pri 250 stopinjah, potem temperaturo znižamo na 200 stopinj in kruh pečemo še 10 minut.

Rimsko posodo vzamemo iz pečice, kruh vzamemo ven in pustimo, da se ohladi.


Opombe

Zaradi zelo majhne količine svežega kvasa lahko testo pustimo fermentirati dolgo časa (v tem receptu 12 ur). Če namesto svežega kvasa uporabimo suh instantni kvas, pa ga dodamo le za noževo konico in testo pustimo fermentirati 24 ur. Dolga fermentacija bo povzročila, da se bodo v testu razvile snovi, ki kruhu dajo bogatejši in polnejši okus, kot če bi kruh vzhajali le nekaj ur, pri dodani večji količini kvasa. Namesto pšeničnega piva lahko uporabimo tudi navadno svetlo pivo.

Po zaključku prazničnih druženj vam ni treba skrbeti še za umazano posodo. Izdelki Somat odstranijo tudi najtrdovratnejšo umazanijo in ostanke hrane. #enjoytogether*

*SPONZORIRANO SPOROČILO

  • pošljite po emailu

Mnenja o receptu

nola  

kuha že od: 25.1.2006

Št. objav: 3112

Zanima me kdaj(če sploh) dodamo svež kvas in zakaj - spet ôe sploh - je treba uporabiti svež in suh kvas.

sarabande  

kuha že od: 1.5.2002

Št. objav: 879

nola, se opravičujem, ker sem pozabil napisati, kdaj se doda sveži kvas. Popravek je že na poti. Sveži kvas dodamo takrat, ko vse druge sestavine pomešamo v posodi. Pomeni, ko v posodo presejemo moko, dodamo sol, pivski kvas, sveži kvas ter mešanico piva in olivnega olja. Suhi pivski kvas je tu le zaradi okusa in barve, saj ne vsebuje živih kvasovk in zato ne vpliva na vzhajanje.

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti

Pošlji prijatelju
Ocenite recept
Ocene recepta
Zraven tekne
Vinski kotiček
Naročeni ste na nova mnenja
Ko bo nekdo napisal novo mnenje k temu receptu, boste o tem dobili e-mail obvestilo (le enkrat, dokler ne odprete spet tega recepta). Na naročanje se lahko odjavite na samem receptu ali pa iz beležke.