Kam letos na morje? :)

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

15. maj 2007 20:00

Vanya, hvala ker si se takopotrudila.Si bom vzela čas,ko gre mali spat, da vse preberem. Ja tud jaz mislim,da bo res najboljše letalo v obe smeri. Hvala gostenn

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. maj 2007 10:56

Majamarko - kar se kartic tiče, se jih izogibajo ko hudič križa, se jim kar nos povesi, če v gostilni ponudiš kartico, imajo namreč kar visoke bančne provizije, izogibanje vsem dajatvam je pa itak nacionalni šport. Midva imava običajno s seboj Eurocard (ker je pač edina kartica ki jo premoreva), s katerim se da plačat kak rentacar, pa v kakem večjem marketu a la Lidl, tudi v gostilni smo že plačevali, samo potem ni bilo nič "drink on the house" na koncu. Se pa v zadnjih letih to področje izboljšuje. Najraje pa imajo oz. najbolj se obnese sončni sistem, torej "pare na sunce". Gostenn- takole - z ladjo greste iz Italije lahko samo na Krf, na celino v severni del Grčije - Igoumenitsa oz. potem Parga, kot turistični kraj. Obstajajo sicer povezave tudi na Patras (na Peleponezu) in Kreto, samo to potem pomeni, dooooolgo vožnjo, ki jo z otroci odsvetujem. (Smo dali čez samo Krf na ta način, pa ne bi več). Obenem to pomeni kompletno lastno režijo in precejšnje težave pri povratni karti za letalo. Tako kombinacijo ki te zanima ponuja recimo agencija Avantura - kombinacija ladja letalo, in sicer na že zgoraj omenjeno Pargo na celini. Tam žal še nisem bila, jo pa že nekaj let ogledujem. Na ta način se je dalo prit tudi na Zakyntos, če se prav spomnim, ampak sem bila tam lani in nisem za letos nič gledala. Na kratko - jaz ti te kombinacije z majhnim otrokom ne bi preveč svetovala, saj se da preživet, samo meni je bila tista vožnja res mukotrpna pa je bila tamala zelo pridna. Prišparaš minimalno, pa še več časa porabiš, tako posebno doživetje pa zadeva spet ni. Lahko ti svetujem kateri koli otok, razen tistih najbolj žurerskih (IOS, Krf), pa boš lahko naletela na ful dobro lokacijo ali pa na zelo slabo. Nekako tako kot povsod. Meni je bil od prvega obiska pred 8-10 leti Zakyntos zelo ljub in lep, tako da smo šli lani z veseljem spet tja v sezoni, pa to naenkrat ni bil več iisti otok. Saj mu ni nič falilo samo bilo je veliko več ljudi, smeti, gužve, par stvari so predelali in uredili za turiste... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. maj 2007 11:00

tinca hvala za informacije, nama bo prišlo zelo prav. vanya, pa tebi hvala da si našla lansko temo! lep dan,

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

16. maj 2007 11:03

Danes je prišla zelo ugodna ponudba za agencijo Sonček, npr. Turčija ALL enclusive za 200 Eur. beki

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

16. maj 2007 11:18

A je mogoče že bil kdo v Turčiji, v hotelu Seven Seas magic life? Kaj naj si tam še ogledamo? ann

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. maj 2007 11:26

Kaj pa Karpatos- je kdo bil?

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

16. maj 2007 11:52

Tinca,hvala smo se že odločili,da gremo v obe smeri z letalom, nekako mi je najboljv mislih Samos ali pa Lesbos,sem gledala nekaj hotelov AI, upam da karkoli že bomo izbrali ,da bo za otroke primerno, plaža in dostop do nje. gostenn

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. maj 2007 13:16

Bila sem že večkrat v Turčiji. Vredno si je ogledati Cappadokijo, Pammukale, Dimče, Hammam- njihovo kopel, pa še dosti serajov( postojank) za kamele, kakšno veliko džamijo, na primre v Konyi, ki je druga največja na svetu, pa mogoče petkov bazar, pa še kaj se najde. Potem so znani tudi po tovarni usnje, po tepikih in zlatu, pa lončarje imajo tudi dobre. Kyara

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. maj 2007 20:16

Bom še enkrat vprašala- ali je bil kdo na Karpatosu?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti