Kam letos na morje? :)

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. mar 2007 21:25

escada v katerem hotelu sta pa bila na Samosu, midva imava letos rezervacijo v hotelu helen yolanda...se priporočam za kak info, lahko tudi na ZS. Hvala! lep večer, maja

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

27. mar 2007 21:53

Midva sva bila v hotelu Princess na Samosu,super!! Lp tejka77

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 22:23

Maja&Marko... Full dolg sestavek sem ti napisal, pa sem bedak šel nekaj preverjat v browserju nazaj in že ga ni več....bom poskušal obnovit kar je bilo napisano Bila sva v hotelu Galaxy, imel 3 zvezdice, zasluži si dve...nič posebnega, ni naju motilo nič razen nekaj ( o tem v nadeljevanju) saj naju cel dan ni bilo notri.. Helen Yolanda poznam samo iz kataloga, tako da o tem nevem nič! Mesto Samos je glavno mesto otoka, domačini mu pravijo Vahti..je tipično obmorsko mesto in mene je prvi trenutek spomnilo na Poreško riviero in samo pričakoval sem kdaj bom v naslednjem zavoju med ulicami zagledal "šiptarja z z akrobatskim metanjem kugel sladoleda". No nasrečo ga ni bilo in se ti po parih dnevih razkrije ves čar tako mesta kot celega otoka. Otok je izrazito zelen, ima veliko naravnih izvirov hladne ( ledene) pitne vode – Preverjeno. Cel čas bivanja (14 dni) je prijetno pihljalo, razen če se boš podala na severno stran otoka, kjer naj bi kraljevala najlepša plaža na otoku ( mene ni impresioirala), mestece je Karlovasi, plaža pa se imenuije Potami…tam pa piha. Čelado na vespi mi je tako enkrat dvignalo v zrak, da sem mel občutek da se bom zadavil. Splača se obiskat najvišje ležečo vasico Manolates, ki je zaščitena oz. pod UNESCOM, v njej živijo sami umetniki, ki svoja dela razstavljajo in prodajajo…cene so tako visoke kot leži vasica…ampak tam sva jedla najboljšo Grško solato. Mestece KOKARI…uf, zelo turistično , ampak z razlogom…lepo mirno z prekrasno obalo in plažami…Obiščita edino slaščičarno v mestu…midva sva še dandanes vsa slinasta… Najlepši kraj za moje pojme pa je Pithagorio….majnše turistično mestece zelo blizu letališča ( no to je edina slabost) in z zelo lepim pristaniščem, kjer sem prvič v življenju videl kaj pomeni luxuzna jahta…. Potem so še tu razni MONASTIRJI in Pravoslavne cerkve….vredne ogleda. Skoraj sigurno ti bo interesantna vasica MITILINI ( možu bo verjetno malo manj) naj povem , da sem se tam počutil zelo utesnjeno, pa še strah me je bilo…no moja žena je uživala in je v tistih pol ure obiska z mislimi odtavala neznano kam….jaz sem pa oprezal, kdaj bo iza vogla prilomastila kakšna konkretna Grkinja za valarjem v roki…in mi začela ukazovati. No vasica je znana po tem, da so ji v preteklosti vladale ženske in se tam to še do dandanes ni čisto izkoreninilo. Obvezen je ogled Arheološkega muzeja v mestu Samos…zanimivo in poučno. Navdihuje v naravni velikosti postavljen kip KOUROSA in je vsaj 5-7X večji od človeka. Ženo je najbolj impresioniral sprednji del napol nagega kipa…in sem ji po ogledu, ko sva z svojo vespo drvela novim dogodivščinam naproti le s težavo dopovedal ( sevda ko se me je tesno oprijemala zaradi hitrosti) da če bi bil jaz tako velik, bi bil moj sprednji del zagotovo ali mogoče večji od njegovega. Sicer pa sva se nato strinjala da je velikost zelo relativna , kar sem ji moral tudi zvežer dokazati…ampak da pa nebi bilo vse tako idealno…se je vmešala še fizika in preklala posteljo na pol ( no to me je motilo, kar sem napisal na začetku, no če pomislim me niti ni)…pristanek je bil zame boleč, za boljšo polovico malo manj….reklemacija pa je sledila na recepcijo hotela in še dandanes imam nočne more, ker si nemorem zbrisati zabodenega pogleda receptorke….me pa zato v dobro voljo spravi dvignjen palec in nasmeh pomožnega receptorja ali kar je že pač bil in kaj je že pač tisti trenutek počel za pultom z zelo lepo receptorko Grškega rodu in zabodenega pogleda....hm,saj res mogoče pa ta zaboden pogled sploh ni bil namenjn meni...no tega nebom nikoli zvedel. Sicer pa vsi vemo da počitnice potegnejo tisto najboljše iz nas....Kaj? To pa ve vsak zase najbolje!!! Toliko o najinem lanskem dopustu…uf, veliko je še za napisati…pa me že pošteno roke bolijo. Če te kaj bolj konkretnega zanima ( no sliko Kourosa slikanega s sprednje strani lahko dobiš že sedaj, ni problem ) ti kar vprašaj!!! Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 28. mar 2007 00:49:57

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. mar 2007 12:41

Escada super si, bom posredovala tole moji drugi polovici - ne sicer boljši:) to sem vendar ja jaz:) Nama bo zelo prav prišel tale sestavek, sicer sva si pri Intelekti nabavila kao tak manjši vodič po otoku, pa še slovar tistih naj fraz, da ne bova ravno kaka bubabub:) Se pa že full veseliva in odštevava dni - greva že v začetku junija, tako da jupijej...kot otroci ki črtajo dneve do počitnic oz konec šole:) Sta šla vidva na lastno roko ali preko agencije? Uf pa vespica, tole bo zanimivo za človeka, ki nima nobenih šoferskih sposobnosti, hotel pa malček na hribčku... Hvala še enkrat! p, maja

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. mar 2007 13:05

Midva sva lani šla preko Intelekte...to pa je tudi vse. na samosu se njihovih pregrešno dragih izletov nisva udeleževala, saj sva veliko ceneje prišla skozi sama. Nevem koliko je bilo lani npr za izlet v turški EFEZ...se mi zdi da 95€ na osebo...no lokalna turistična agencija ponuja isti izlet ( sicer brez kosila in slovenskega vodenja - ki ni bogve kaj )za 40€ na osebo. Že to ti marsikaj pove. Če bosta rentala ...ne letita v prvi rentacar ki ga tak toplo priporoča agencija....ob cesti v mestecu Samos jih je vsaj 10 firm ki ponuja isto ali še boljše za sprejemljivo ceo oz koliko se zdilaš. In mimogrede...tudi jaz sem lani prvič vozil Vespo...uf...norišnica...sem tipu v rentaCarju rekel da kao že full dolgo nisem vozil scuterja in če lahko za osvežitev spomina naredim en krog...seveda je bilo vse bp. Žena me je mal čudno gledala, se z mehkim koleni in stisnjenim srcem vsedla za mano....in sva šla...seveda je že po 500 m vzela komando v svoje roke in mi iza hrbta komandirala kaj moram in kaj je prav in da naj pazim kaj se dogaja spredaj, zadaj levo , desno....pa hudiča sploh vidla ni nič , ker ji je čelada zlezla čez oči...ja take ste..he he. No naslednji dan na poti v Manolates, ko sva se ustavila piti izvirsko vodo in ko je žena veselo žlamapala ( hvala bogu da ni sedela na motorju) sem jaz, kao težki frajer na motorju ( obnašal sem se ko da imam Kawaskija med nogami - v prenesenmu pomenu ga res imam, pa tu hitrost nima nič zraven) hotel obrnit, nimam pojma zakaj in sem se sred ceste totalno sesul, na vespi sem zlomil špegel...sebi pa podrajsal med nogami, točneje bedra...uf je peklo. In ker sem bil bogi in me je bolelo,čeprav na zunaj sem se delal izrazito heroja, sem poslušal edini nasvet v domačem slovenskem jeziku, ki mi ga je taboljša polovica podala...to pa je bi sicer v nadaljevanju zelo smiselen tisti trenutek malo manj...da naj grem lepo v morje, ker slana voda itak vse pozdravi i mi bo veliko bolje... No kopalci na tisti plaži so imeli zastojn predstavo v slovenskem jeziku z naborom kletvic v bivšem bratskem jeziku...Naslednji dan je bila poškodba pozabljena. Uživajta zelooo!!! Escada

Sabrina2  

član od: 4.9.2006

sporočila: 5

28. mar 2007 14:16

Pozdravljeni, v naselju Solaris pri Šibeniku smo bili preko Kompasa v Hotelu Andrija, z namestitvijo, hrano in ponudbo smo bili zadovoljni, le ena starejša Kompasova predstavnica je bila precej sitna, a si nismo pustili pokvariti lepih poćitnic. Vožnja do tja pa je pač odvisna od sezone in dneva ko se odpravite na pot, Če ni gužve traja neko pet ur iz Ljubljane. Sabrina Sabrina2

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. mar 2007 18:32

Kaj a Intelektini izleti pa taka cena? Hudiča sem si mislila da te pride ceneje ko že z njimi letuješ...na vidiš še sreča da sem firbec babji...Ja kdor z jezika špara, kruha strada - so včasih rekli, se vidi da se jaz ne znam brzdati:) sem se pa nasmejala tvojemu zadnjemu sestavku, uf tisti padec že vidim pri meni, samo da bom jaz tipična ženska ki bo sitna in se bo smilila pol otoku:) morje kot zdravilo poznam že v večih primerih, sme bolj štoraste sorte, tako da upam da pridem cela na fish piknik:) Najlepša hvala za izčrpne informacije!!! Želim enako uživancije na Lesbosu - če se pa naslednje leto odločiva tja, pa se že danes prijavljam za nove nasvete:) lep dan, maja

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

15. maj 2007 11:58

Kamperji, prosim za kakšen nasvet glede kampov v okolici Kornatov. Hvala. jessy6

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

15. maj 2007 12:58

Mi pa gremo letos v Pakoštane . Najeli smo apartma preko spletne strani, slikice so lepe , lastniki nam tudi zagotavljajo , da je tam lepo . Zanima nas predvsem zaradi otrok , kakšna je plaža in še marsičesa zanimivega . Ker pa je zagotovo tudi od vas drage članice in člani kdo bil že tam , bi lepo prosila za vaše mnenje , predloge in izkušnje. Lep deževni dan STANEJ

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

15. maj 2007 13:08

Zdravo! Mi smo bili 3 leta nazaj v Pakoštanih...smo tudi rezervirali preko interneta. Malo mirmo selo je vse skupaj, za miren dopust superca... Plaža je nekaj peščene, večinoma pa je prodnata, kamnita. Mi smo edino imeli smoli in smo imeli polno morskih ježekov. Je pa zelo blizu, (mi smo plavali čez, lahko pa greš s pedolinotom) mali otoček kjer pa je lepo peščeno vse okrog in tudi v morju je mivka...pa za tem malim otočkom je še en malo večji otoček, tudi s peskom obdan. V katerem delu pa ste? lp Bojana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti