Kaki

tui jaz se zanimam za nakup kakija, lepo prosim na info na zs, hvala! ;)

tunna http://titabota.blogspot.com/

Hedonist, tunna - poglejta oglase na bolha.com. Sem jih nedavno nabavila po ugodni ceni in dobre kvalitete .

Cila

hedonist in ostali. v Strunjani so kmetje ki se ukvarjajo s kakiji, jih prodajajo, sušijo in tudi izdelujejo druge domače stvari iz njih(marmelade, likerje, žganje in še bi se našlo)

če želite vam po zasebnem sporočilu napišem telefonsko številko družine, ki se s tem ukvarja, ker jih poznam vam lahko zagotovim da so njihovi kakiji kvalitetni in da se s tem ukvarjajo profesionalno

 

lp

ledenka_

Pri meni ga je bilo letos samo toliko.

Pa ni slabo, Migla . Razen če ni to pridelek celega sadovnjaka kakijevih dreves.

Meni jih je stric poslal ravno ene toliko - njegov celoten letni pridelek, pa ima več dreves. Tudi sosedje od mame letos nimajo več kot ene par za lepo videt, ni bilo kaj "rabutat". Sem že gruntala, če je letošnja letina slabša al je to slučaj. Ker lani smo jih samo z drevesa od maminih sosedov nabrali za par gajb (in to samo, kar je viselo na našo stran zida).

tjas

Ma, kaj češ, za enega malo, za drugega dosti. Ampak a jih nisi dala že malo prehitro dol?

Naših je še manj, ma jih še držim gor. Je že tako, eno leto kakiji in mandlji, drugo leto mandarine. Meni od sadja najbolj dopade krompir.

Če je kdo zato, menjam kivi (aktinidija) za enako težo krompirja ali  še raje zato, da nekdo tega zmaja poseka in pospravi via. Dodam tudi kar je kakijev po drevju (drevesa naj ostanejo) in kolikor si lahko naberete fežoj. Aktinidije bodo primerne za obiranje v prvih dneh decembra.

 

 

nola

Letošen pridelek je manjši kot lansko leto. Lani jih je bilo na dveh drevesih 6 gajb, letos pa le toliko, kot jih vidiš na zgornji sliki. Seveda sem jih dala prekmalu dol. Vedno sem jih obirala po 1. novembru, po prvem mrazu, saj so takrat že listi odpadli, kakiji so bili prave barve. Letos je drugače. Pobrati sem jih pa morala, ker sem bila takrat doma, drugače bi jih drugi. Večino sem jih razdelili, nekaj pa jih še čaka name. Tisti, ki so jih dobili, pravijo, da jim v shrambah lepo zorijo.

Migla

Nola, a tako poceni bi ga dala? Škoda ker nimam krompirja, bi se takoj zmenili.Kivi je krasen sadež.

Kakije obožujem, seveda mi gredo najbolj v slast tisti majhni, trdi, s temnim mesom in koščicami. Na  Ljubljanski tržnici se jih dobi le redkokdaj. Če jih kdo proda, naj me prosim kontaktira.

 

mejačka

Pridi pa poberi, kot sem napisala jih (kivije) lahko pobere  vsak, ki bo tudi posekal in odnesel vse, kar je v zvezi z njimi. Mogoče se vam to sliši rasistično ampak če imamo že zamorskega  župana iz Gane (kar se mi zdi imenitno), bomo pa še speljali eno bandimo prekomorskega krompirja.

 

nola

A mora bit kaki za sušit malo manj mehak? Če ga zrežem se mi zdi da če je premehak da bo vse steklo iz njega..

 

 

zima13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti