Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 16:38

duderman je napisal/a:

Le malo bolj suh pride,otroci so bili navdušeni. Mogoče bo teletina ali svinjina bolj sočna. duderman

 

Prepričana sem, da si ga predolgo pekla. To je najpogostejša napaka pri peki mesa....

Vanja

duderman  

član od: 30.3.2009

sporočila: 4

26. okt 2009 14:46

Vanja, koliko časa pa ga ti pečeš? Zanima pa me, če je kdo že kuhal v tej pečici, glede na to, da v navodilih piše, da lahko tudi kuhaš, ne samo pečeš. duderman

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. okt 2009 15:05

 

duderman je napisal/a:
Vanja, koliko časa pa ga ti pečeš? duderman

 

Duderman, če imaš večji kos mesa, spečeš meso ravno prav s pomočjo termometra. Piščančje prsa naredim v 10 do 12 minutah, potem pustim meso še par minut na vroči ponvi in je ravno prav pečeno in nič suho. Enako velja za ostale kose mesa. Nedavno sem bila na kosilu nasproti Nebotičnika ( ), kjer so nam postregli z obupno teletino, trdo in suho na sicer odličnih sirovih štrukljih... Meso je bilo več kot očitno preveč pečeno...Zelo običajna napaka....

Vanja

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

26. okt 2009 16:04

duderman je napisal/a:
Zanima pa me, če je kdo že kuhal v tej pečici, glede na to, da v navodilih piše, da lahko tudi kuhaš, ne samo pečeš. duderman
Da se kuhati nekatere stvari. Hrano poškropiš z vodo in zaviješ v alu-folijo. Prav tako malo vode zliješ na dno posode. sonic

duderman  

član od: 30.3.2009

sporočila: 4

8. nov 2009 18:38

Sonic, tole je dušenje oz. kuhanje v sopari ( to sem že sprobala in mi je odlično), mene pa zanima kuhanje kakšne enolončnice ali kaj podobnega. Jutri bom kar sama sprobala.Na jedilniku imamo joto, pa jo bom en del kuhala v pečici, en del pa v kastroli. Potem pa sporočim. Lep pozdrav. duderman

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

9. nov 2009 7:55

Poročaj. Tega res še nisem poskusil. sonic

duderman  

član od: 30.3.2009

sporočila: 4

10. nov 2009 17:24

Projekt JOTA uspel. V jena posodo sem dala že zmešane sestavine, postavila na nizko rešetko,kuhala pri 200 stopinjah 15 minut. Prav lepo počasi je vrela, meski (koščki prekajenega vratnika) so se, tisti,ki so gledali ven, rahlo popekli, okus je bil odličen. Vendar je problem v tem, da je jena posoda premajhna,da bi skuhala vso joto v pečici. Zanima me, kako bi bilo, če bi kuhala kar direkt v pečici, brez dodatne posode. Lep pozdrav, D. duderman

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. nov 2009 8:39

Včeraj sem v konvekcijski pečici spekla skutni šmorn-skutni carski praženec. Bil je res zelo dober in lepo zapečen; pekla na 180 stopinj 20 minut, uporabila pa sem keramičen pekač za pito, ki je ravno lepo sedel na zgornjo mrežico. Hitra in okusna večerja.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

11. jan 2010 18:40

ali je konvekcijska pečica še aktualna, ali je samo trenutni navdih, tisti, ki jo imajo kolikokrat na mesec jo uporabljate. No, malo mika tudi mene, da jo bi imela... anitram1

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

11. jan 2010 20:34

Prebrala vse ... in priznam, da me vedno bolj mika. Me pa tudi kot anitram1 zanimam če je pri tistih, ki jo imate še vedno aktualna. Hvala in lp, Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti