Pomagajmo bobiju

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

19. apr 2006 15:32

Že od srede spremljam zgodbo o Bobiju. Zelo mi je hudo, da so lahko ljudje tako hudobni. Tudi sama imam dve muci in si zato ne znam predstavljati, da bi se jima kaj zgodilo. Držim pesti, da boš dobila to muco. AK

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. apr 2006 20:09

vrana, poskusi s koreninami baldrijana in ne mačjo meto.... Deluje zanesljivo. Samo pazi, da njenih igrač preveč ne natreš z njim... Lp Ps. Naša Pepa je povrgla 2 mucka...Gospodično in gospodiča....Gospodična je čisto bela... juhica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

19. apr 2006 20:27

Tule sem se pa malo izgubila, kaj ni bilo rečeno, da so jo streilizirali? A zdaj je pa breja? In tole s sosedi....težko sledim, stvari mi niso čisto jasne, sploh tisto s tremi generacijami..... No, pa vseeno, naj se že enkrat uredi, kajne?! Lp, Sara veverica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. apr 2006 21:41

Sara, tista slika nakateri naj bi bila muca breja, je od lanskega oktobra in je bila verjetno kastrirana kasneje. lp Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. apr 2006 10:41

Drage prijateljice, muca je po vseh peripetijah KONČNO DOMA! Vse je kazalo, da ne bo nič iz tega... Ko smo čakali lastnika...vse zanemarjeno, naštramano, umazano... z enim garjavim kužijem...Definitivno sem se odločila: ne, ta muca ne bo šla z nami, saj če je vsaj malo v tem stilu, se ne bo mogla prilagoditi... Ko pa jo je lastnik prinesel ven, je vse v meni zahrepenelo po njej Mislim, da sem mu jo kar spulila iz rok, mala pa se je stisnila k meni in skrila glavico pod mojo roko. Bila je strašno grozno fuj umazana, polna cofov, trdih kot kamen...Vsedla sem se kar na bližnjo skalo, da bi jo mogla vsaj malo pocrkljati in si jo ogledati in me je pogledala tako milo, s prav nič prestrašenimi očkami. Seveda je šla samo še v boks In to čisto mirno. Nasula sem ji nekaj briketov... Uredila papirje, plačala in hojli domov... Doma pa je bilo tako: Bobi je pridrvel k boksu, še preden sem ga utegnila odložiti. Mencal je in kukal noter, muca pa ven. Ko smo ji odprli, se je Bobi umaknil, muca pa hop za mikrovalovko. Ogovarjali smo jo in po eni uri je že predla... Po dveh urah smo se strateško pripravili na kopanje, saj smo pričakovali najhujše, muca pa je bila čisto mirna. Potem sem jo, zavito v brisače, vzela kar s seboj v posteljo, pod odejo in tam se je crkljala do kakšnih dveh zjutraj.... Zdaj pa spi na vznožju postelje in uživa. Samo do hrane ji pa ni kaj dosti. Danes ji bomo izbrali ime. Bobi je zadovoljen. Že sinoči je zmazal pol skodelice kisle smetane.... Zdaj pa še o rezultatih obdukcije: Baby je umrla zaradi hude krvavitve trebušne slinavke, ki je bila skoraj gotovo posledica udarca v predelu trebuha. Do zadnjega je bila namreč v odlični formi. Bodo naredili še nekaj preiskav, ki bodo to potrdile 100%, ali pa ovrgle. Groza. Zdaj pa še o treh generacijah. V hiši živimo (od mojega) babica in oče v zgornjem nadstropju, in brat skupaj z nami v spodnjem. V hiši vlada mračni srednji vek. Babica ne prenese nobene spremembe (grozno jo jezi, da vozim avto, da ne delam za tekočim trakom, da je moj otrok uspešen in lepo vzgojen, da zmorem brez njene pomoči gospodinjiti in skrbeti za družino - ona ni gospodinjski ali materinski tip ženske, je raje na njivi). Zlasti pa ne prenese majhnih otrok in živali - ko sem na vrtu postavila prtičji krmilnici, ju je lastnoročno spulila ven. Oče jo v vsem podpira, saj si, revež, brez njenega dovoljenja še s prstom ne upa migniti... Brat pa skozi naše stanovanje hodi v svojo sobo. Baby ga je imela zelo rada, čeprav je, ko smo se preselili, totalno popenil, da bo mačke zadavil... Pravijo: ne sodi, da ne boš sojen, ampak Baby je takoj, ko je zaslišala vhodna vrata, zdrvela na sredo predsobe in vsa vesela čakala, kdo je prišel.... Dokler ni dobila brce pod rebra.... Ven iz stanovanja namreč ni hodila. Fotke sem že dobila, popoldne, ko bom imela več časa, pa jih bom uredila in album bo kmalu na ogled. Hvala še enkrat vsem, ki ste me tolažili, bodrili in pripeljali do srečnega konca! Tudi v Bobijevem in mucinem imenu. Pozdravček! PS: za garjavega kužija sem se pa dogovorila s predstavnikom DPMŽ, da bo dobil nekaj proti temu Vrana Sporočilo je spremenil(a) Vrana dne 20. apr 2006 10:43:01

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

20. apr 2006 11:08

Tako sem vesela, da si dobila muco!! Hudo mi je, ko prebiram to žalostno zgodbo. Uboga Baby.Tudi mi imamo mucke; poleg dveh sosedovih, še dva naša in še tri čisto majhne, skotene v ponedeljek Tvoji mucki želim vse dobro. In sporoči kako ji bo ime. Ja, pa zanima me kje dobite baldrijan in mačjo meto? Uly

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. apr 2006 12:29

Mačjo meto sem kupila v trgovini za male živali v City parku. Jo pa muce, ki gredo ven, tudi same najdejo. Dobro, da imajo nekateri mucki tudi sosede (beri: dobre sosede) O novi muci še to: zelo je plašna in odreagira na vsak gib ali zvok, se jo pa da zelo hitro pomiriti. Zlasti se boji predmetov, ki spominjajo na injekcijo. Sicer je pa že dala skozi vse grozote: kopanje, ampulo za vrat, zdaj še Baymec proti notranjim zajedalcem, tako, da jo bomo samo še crkljali. Se pa tako lepo sveti, da bom poiskala sončna očala . Pozdravček! Vrana

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

20. apr 2006 12:59

Vrana, res sem zelo vesela zate (in za Bobija, seveda) - še najbolj pa za vašo novo mačkico! Blanchy

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. apr 2006 13:23

No Vrana, končno smo dočakali srečen konec, zate in za ubogo muco. Sem forum dostikrat odprla samo zaradi te teme, ker sem tudi mačkoljubec. Lepo se carklajte in radi se imejte Lijana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. apr 2006 13:51

Konec dober, vse dobro. Je en tak lep rek. In tudi pri tebi Vrana, se je uresničil. Res sem vesela, da si dobila to mucico. Veš, da je bilo še meni hudo, ko sem brala, kakšne neprijetnosti dajete skozi, da bi prišli do mucice. Bi pa jaz postopala enako, če bi bila na tvojem mestu. Tudi sama sem velik mačkoljub in ne predstavljam si življenja brez te tople, crkljive in razvajene črne kepe. Tale tvoja mucica je očitno pogrešala ljubezen in crkljanje. Verjamem, da bo pri tebi dobila vse to in še več. Trpljenje, ki ga je doživljala, bo pa tudi ona spravila v podzavest in uživala v novo pridobljenem komfortu. Glede Baby, pa očitno nisem dobro razumela. Menda jo ni poškodoval tvoj brat?? Saj ne morem verjet. Ampak, če ni hodila ven.......... Vrana, tebi, Bobiju in novodošli mucici želim vse naj, naj..... veliko crkljanja in lepih skupnih trenutkov. Lep dan ti želim. p.s. Še v imenu mojega Frica jo malo pocrkljaj. Ji pošilja en velik miiiijaaaav. Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti