Hofer

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. avg 2013 13:05

Pa saj Hofer ni politična stranka ali verska organizacija, da bi moral biti njegov pristaš ali pa ne - pač tam kupuješ, če ti je všeč, če ti ni, pa tudi prav... lp, proxima

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

1. avg 2013 13:35

a katera ve če hoferjevre kapsule za kavo res pašejo v dolce gusto aparat?

spelja

kolačica  

član od: 18.3.2012

sporočila: 56

1. avg 2013 14:44

Vse želatine bodo ''delovale'', če jih bomo pravilno uporabljali. Je pa res, da niso vse popolnoma enake. V Hoferju kupujem mleto želatino (če že zaidem vanj), drugače pa v Mercatorju Dr. Oetkerjevo mleto.

kolačica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. avg 2013 20:53

Mislim, glavnina štosa z želatino je naslednja:

- ko se daje v kremo: ko odstraniš mešalnik, se morajo sledi metlic poznati in tako ostati 10 sekund. Če ne gre drugače, šteješ od 21 do 30

- ko se dela sadni žele: ko tekočino zamešaš z žlico in dvigneš žlico, mora homogena zadevščina (da ni kakšnih brezbarvnih mehurčkov notri, to pomeni, da se želatina ni stopila do konca)  počasi teči z žlice, ne s durkom.

Ko se to doseže, bo tudi končni efekt okej.

Vendelina jr.

ZvonkaK  

član od: 1.12.2011

sporočila: 66

4. avg 2013 22:45

Hoferjeva želatina je preverjeno odlična! Uporabila sem jo neštetokrat pri sladicah z jogurtom, smetano in skuto. Za hitro sladico spečem podlago, največkrat kar iz paste brisee od Evrospina ali pa jo naredim sama, potem najprej stepem smetano, nato pa dodam vse ostalo  (skuto, jogurt, sladkor, limonov sok, lim. lupinico, malo vanilije) in na koncu še to želatino. Pa sadje spodaj (če je iz kompota) ali na vrh (sveže). Hitro, enostavno in odlično, pa še ta želatina je precej cenejša je od Dr. Oetker.

Pred nekaj leti mi je povedal znani kuhar, da če damo v sladico preveč želatine, da bi bila krema bolj trda - pri tem mislim bolj tisto v lističih in mleto,  želatina prevzame okus ostalih sestavin, tako da jed nima pravega okusa, npr. po jagodah  ali kakem drugem sadju, niti po limoni ali vaniliji.

ZvonkaK

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. okt 2013 14:19

Tale pokrovka proti škropljenju  http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_36339.htm  se mi zelo dobro obnese.

Še najbolj pri pečenju na štedilniku, ker se v primerno odebeljeni posodi (AMC in podobne) meso speče popolnoma enakovredno pečici: zapečeno, hrustljavo, z manjšo porabo energije in brez čiščenja pečice. Zlasti primerno za manjše kose, sem pa v visoki posodi spekla tudi že celega piščanca. Izhlapeva ravno prav pare, da se meso ne duši in ravno prav je kaplja nazaj, da ga vlaži.  Po treh letih, odkar imam prvo, bom kupila še eno za rezervo.

 

 

Cila

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

30. dec 2013 14:28

Živjo! V hoferju bo v akciji sokovnik za 35 eur, pa mislim da so ga enkrat že imeli...a ga je morda kdo kupil da mi pove ce je dober za uporabo?

spelja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. dec 2013 20:34

Čisto ok, jaz ga imam, pa ga ne uporabljam. Mogoče sem ga ene 5x, ker je bil nakup bolj zato, da pač imamo sokovnik. Drugače pa naredi dober sok. Če želiš lahko dobiš mojega za ceno piši na ZS.

kriznana

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

8. feb 2014 22:51

Sporočam vam, ker opažam, da se večkrat sprašujemo kje kupiti kake pekače, da jih bodo imeli v Hoferju 17.2.2014. In sicer: razne kovinske, ki se prilagajajo na željeno velikost, pravokotne, srčki, okrogli in silikonske za pralineje...Morda vam pride kaj prav!

branka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

22. jul 2014 18:35

Nič posebnega.

Sicer je dobro vse, kar je sveže in nepredelano, česar je tudi v tvoji okolici trenutno zagotovo veliko (domač vrt, mama, soseda, bližnja eko-kmetija...). Poskusi sedaj v sezoni čimveč (surove) sveže zelenjave, pozimi pa pol išči take trajne zadeve po trgovinah... Pa srečno!

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti