Hofer

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

23. jul 2014 8:17

Se strinjam s predhodnico - izdelki znamke Natur niso nič posebnega. Tu pa tam kaj kupim, a osebno se raje poslužujem izdelkov znamke Alnatura iz DM, Sparove bio linije; ostalo pa kupim v specializiranih bio trgovinah - pač odvisno, kaj boš kupovala.

Od znamke Natur je meni še najbolj uporabno sojino mleko, ko delam vegansko majonezo. Je namreč bolj mastno od ostalih, zato pride majoneza veliko boljša;)

Titikaka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

23. jul 2014 18:48

Titikaka-imava podobne navade.

A zaupaš recept za majonezo?

Hvala

_tisa_

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

23. jul 2014 19:28

Po moje natur ali pa bio in podobno, kupljeno v trgovini, ne more biti kaj posebnega, saj je pridelano v bistvu po enaki tehnologiji kot tisto, ki to ni. Razlika je le v tem, da niso dovoljena doložena škropiva, gnojila in podobno, zato pač ni tolikokrat in na tak način tretirano kot tisto, ki ni bio. Prava bio zelenjava in sadje zraste le na domačem vrtu oz. vrtu ali njivi nekoga za katerega lahko z gotovostjo veste, kako zelenjavo in sadje prideluje. Pa še to lahko ni tako, saj nekdo na sosednji njivi škropi z vsem mogočim in se zadeva lahko tudi prenese. Tako da, kaj je 100 % bio in kaj ne - o tem  naj sodi stroka in naša zdrava pamet.

Osebno zaupam le sebi, pa še to z zgoraj navedenim zadržkom. Sezonsko pridelana zelenjava in sadje z domačega vrta ali sadovnjaka, porabljena v kratkem času po tem, ko smo jo obrali,  pa sta res lahko po okusu čisto drugačna od tiste kupljene v supermarketu z vsemi certifikati o načinu pridelave.

Lep dan še naprej.

tedyka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. jul 2014 14:05

Meni so všeč Natur polnozrnate testenine, ker so mi naprimer Šparove (ne vem kako točno se reče, vem pa da je tudi bio), grozno grenke in se razkuhajo, hofferjeve pa ostanejo čvrste in so prijetnega okusa. Drugih stvari te znamke še nisem kupovala.

JJ

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

25. jul 2014 12:55

@ _tisa_: pošljem na ZS, da ne zahajam iz teme.

Še to glede Natur izdelkov: tofu je res slab, sem ga kupila samo enkrat in nikoli več.



Titikaka

Sporočilo je spremenil(a) Titikaka dne 25. 2014 12:57

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2015 21:34

Gleda kdo dokumentarec o Aldiju Na slo1? :s

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

2. jun 2015 21:45

ne...kaj pa te je tako presenetilo?

blossom

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2015 21:48

Saj je nasploh o poceni produktih. Vklopila sem ravno lidl/hofer del

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

2. jun 2015 22:25

Aha...ne vem...me pa zanima, bom pogledala posnetek. Smo pa imeli letos na faksu seminarsko na temo Lidl...meni se je zdelo zanimivo, kje vse je mogoče prihraniti, da se ne izgublja na kvaliteti produktov.

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti