Peka piškotov za praznike

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

22. dec 2005 6:28

Take modelčke prodajajo tudi pri nas v Šparu v prozorni škatlici. Dušanka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. dec 2005 6:46

No, se mi je zdelo, da sem jih nekje že videla (nisem gledala v posodico z modelčki, zato nisem bila prepričana... so pa malo čez 1000 sit)... ZDEJ PA HITRO V ŠPAR, KDOR JIH HOČE IMET SE IZPLAČA rozanec

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. dec 2005 7:01

Imam sparove modelčke,super so. Vesna Leben

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

22. dec 2005 7:20

hvala lepa za vse ideje. Včeraj sem si pomagala z razdrtim kulijem, danes pa grem obvezno v Spar. nb

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

22. dec 2005 8:24

Pred leti sem v Šparu kupila plastično posodico z rumenimi modelčki. Notri so srčki, zvezdice, smrečica, krogci... zdi se mi, da je vsak modelček celi in še tak isti z luknjico - zvezdice, srček.... Letos sem pa vzela v Merkurju plehaste - na obročku. Moram reči, da mi bolj odgovarjajo te iz pleha, ker je rob čisto tenek, pri plastičnih pa je malo debelejši rob. V Merkurju sem vzela tudi dva okrogla - čisto majhna modelčka, mogoče premera 3 cm, eden je celi, drugi je pa z luknjico v sredini. Pozdravček!

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. dec 2005 8:48

V Merkurju imajo tudi te modele za linške oči. Dva okrogla modela sta v skupni embalaži. Eden je cel, drugi pa ima že pripravljeno za izrezovanje lukenj. Imajo pa tudi takšne majhne modelčke, raznih oblik, katere lahko isto uporabiš za izrezovanje luknjic na keksih (te izrezane dele potem lahko tudi spečeš in dobiš drobne piškotke). Kasneje jaz uporabljam, ko se "afnam" pri krasitvi narezkov. Iz sirov izrezujem različne oblike in pridejo zelo lepo kot dekoracija. Kar uporabna zadeva. Vem pa, da niso bili zelo dragi. Gobica

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

22. dec 2005 8:54

Hoyla, tudi moje cimetove zvezdice so koncane. Morda bo komu v pomoc.. Pri valjanju testa sem delovno povrsino prvo potresala s sladkorjem.. ampak se mi je zdelo potem vse skup presladko. Zato sem potem testo valjala med dvema plastema zivilske folije (tiste prozorne) in je slo super! Edino za izrezovanje sem modelcke pomakala v sladkor preden sem izrezovala zvezdice. Aja, pa se to.. Moje zvezdice imajo beli in pa rjavkast led. Rjavkast je zato, ker sem v led dodala malo cimeta. In je super! So mi full boljse s takim ledom. Mogoce se kdo od vas poskusi. Lep dan vsem! Heike

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

22. dec 2005 9:59

Tudi moje zvezdice so končane. Sedaj so navrsti kokosovi keksi. je testo že dva dni v hladilniku, recept je zelo enostaven in rata tudi iz Celiaks moke (moke brez glutena). Imajo pa amo eno slabost ,ko so pečeni čez noč izginejo. Lep dan! Dadaja

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

22. dec 2005 14:37

Tudi moje zvezdice so končane. Delala sem jih včeraj in se zdaj sušiljo. Jaz sem ostanke pregnetla, postavila v hladilnik in porabila do zadnje drobrinice. Sneg sem pa razmazovala kar z čajno žličko in je šlo super, ker je bil led lepo mazljiv in če je šlo kaj čez rob, se je kar nazaj skrčilo ko sem potegnila Me prav zanima kako so mis uspele. Zdaj sem namreč še v službi. Me pa zanima, če se samo beljak posuši ali se tudi testo? Lepe praznike vsem skupaj! Elen

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

22. dec 2005 14:52

Pa še nekaj... Lahko rumenjake uporabim kjerkoli v testu za piškote ali je nujno da je celo jajce? Hvala!!!!! Elen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti