Peka piškotov za praznike

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

24. dec 2005 16:20

Tudi meni so zvezdice uspele, čeprav sem se jih lotila delat s strahom. Nastale so lepe in zelo dobre. Hvala mamamia za recept in inštrukcije. Pa še slikca http://helena.moj-album.com/album/1507887/?os=1 Lepo praznovanje vsem želim Helena

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

25. dec 2005 10:27

Zvezdice so uspele,sem jih pa polovico morala pospraviti na varno,saj do novega leta nočem niti slišati za kakršne koli piškotke.Hvala za zares dobre recepte ,mamamiji in ostalim,ki so jih prispevali v ta forum.Za konec pa še ,srečno in sladkosti polno novo leto , gogi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. dec 2005 18:42

Vau, Golog, lepe tele zvezdice. Zdaj sem se odločila, da bom prihodnjič delala štiri in šesta krake, kot ve, in petkrake, sama sem doslej delala le slednje. Saj tudi zvezde na nebu niso enakih oblik,kajne? sem pa tudi jaz zaključila s peko, čeprav so škatle skorajda prazne. Na srečo me je s polno škatlo različnih keksov in makronov obdarila še mama, tako da bi za goste še kaj za na krožnik. Čez manj kot leto dni pa novim zmagam naproti... Uživajte, dekleta in žene, pa naj nam bo vsem leto 2006 tako sladko koz ti dnevi peke...Mamamia mamamia

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

26. dec 2005 6:43

Uživajte, dekleta in žene, pa naj nam bo vsem leto 2006 tako sladko koz ti dnevi peke...Mamamia Hvala, za lepe želje On > siba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. dec 2005 10:26

Siba,nekam si se potuhnil zadnje dni. Pane, da si bil okupiran s peko? Tiste fotke od zvezdic pa še kar hranim. Še mao, pa bomolahko ustanovili fan klub cimetovih zvezdic in ti kot moški boš častni predsednik...Mamamia mamamia

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

26. dec 2005 11:02

Ja mamamia, najbrž v veliko domovih letos diši po cimetovih zvezdicah, pa še po drugih slaščicah, ki ste jih prispevale na ta forum. Res hvala vsem. Lepe praznike ter srečno novo leto. Helena

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

26. dec 2005 12:18

Siba,nekam si se potuhnil zadnje dni. Pane, da si bil okupiran s peko? Ja bil okupiran, okupator me je zdelal na celi črti. 23.12. Z sinom sva spekla pecivo za Zimski gozdiček iz lectovega testa (Sladki prazniki),sam sem vztrajal do 2:00 zjutraj in mazal glazuro na smrečice,gobice,zajce... Pecivo sem pustil na mizi, da se posuši čez noč. Zjutraj opazim, da ga pol manjka.Cucek si ga je privoščil. Kolačev in piškotov je namreč že skoraj zmanjkalo,pa sem djal, bomo pa po četrt kolača sadnega kruha podarili prijateljem. 24.12. sem zamesil testo iz 6kg moke(1/2 ržene,1,2pšen.) in cca 4kg sadja,za štiri kolače sadnega in kolač kruha.Testo v pletenjačah je pripravljeno za drugo vzhajanje,ko dobimo obisk in beseda da besedo ob kupici vina seveda,sam pozabim in ,ko me prešine strela, je v peči že tudi padla temp.Vseeno dam kolače not.Čez pol ure, nesema z hčero dva kolača v ventilacijsko pečico, kajti v krušni peči se je kruh sušil ne pekel.Čez čas zamenjam rundo in se spravim nad Smuča pečenega v soli za Božično večerjo(iz foruma).V receptu lepo piše alu folija,sam podložim na pekač peki papir in pečem pri 250C. Papir se je zažgal in solni plašč dimnikarsko črni.V tej ihti pozabim na kruh v drugi pečici(drugo poslopje),pa tudi gostje so bili že na vratih. Povzetek : trije kolači niso niti za prašiče,Smučeva srajčica na oko nikšna,pod njo enkratno pečeno(priporočam),pes zadovoljen,jaz Sporočilo je spremenil(a) SIBA dne 26. dec 2005 18:44:15

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. dec 2005 23:22

Moja mama je dobila kar 16 vrst peciva, zato je lahko asistirala, ker si je smela delo izbrat. Mi je pa v sredo crknil grelec na pečici, pa je v četrtek odšla v mesto, kupila novega in ga zmontirala. To je tudi nekaj frina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. dec 2005 0:27

Frina, bravo za tvojo mamo, samo za zgled si jo lahko vzamemo! Pozdrav riba-ribica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. dec 2005 8:26

Siba, ti si pa en kapsl. Preberem tvoje pripetije in me je tolk v smeh spravilo,, da so solze tekle . Dam še možu za prebrat, sem mislila, da bo s stola padel. Da si ne boš narobe razlagal, ampak res je tako smešno, da dol padeš. Upam, da ti novoletna večerja bolje uspe. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti