Peka piškotov za praznike

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

20. dec 2005 21:16

Tudi jaz sem končala s peko piškotov in moram reči, da mi takšni piškoti že dolgo niso ratali. Seveda s pomočjo Kulslo, ki je ful in s pomočjo vaših receptov. Sem pa naredila: cimetove zvezdice, čokoladne huzarske krapke, začinjene piškote, bicikle, in za vse te piškote sem poslala tudi slikice, ki so sedaj zraven receptov. Po svojih receptih pa sem naredila še maslene piškote v obliki zvezdic, oblite s čokolado, čokoladne kroglice, čokoladne rogljičke. Z mojima pa sem delala piškote na testomat, ki sem ga kupila včeraj. Ful smo bile vse tri , kako hitro narejeni in dobri so ti piškoti, katere smo potem še okrasile. Če bo še kaj časa, bom naredila še kakšno potičko. Lep dan in čimveč uspeha v peki, Sabina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. dec 2005 21:55

Javljam, da šele jutri pričnem s peko, tudi po receptih s teh strani. Ali obstaja kako število različnih piškotov, ki morajo biti za Božič na mizi ? Jaz jih naredim najmaj 12, za vsak mesec v letu. frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. dec 2005 21:55

Piškoti s kostanjevim nadevom so v zadnji reviji Dober tek, se mi zdi, da sem videla. frina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. dec 2005 22:07

Delala sem po receptu iz anje, ki je bil objavljen že kar dolgo nazaj. Po receptu kostanjev pire zmešaš z nekoliko mleka in sladkorja v prahu, da je nadev lepo kremast, potem pa namažeš na baby piškot in pokriješ z drugim, okrašeno je s temno čokolado (kuvertura). Jaz sem naredila nadev tako, da sem zmešala 250 g kostanjevega pireja (zmrznjenega sem imela že nekaj časa, je kupljen, pa sem ga hotela porabiti, je pa zmešan z rumom) in 250 g maskarpone sirčka in sladkor v prahu. To sem nabrizgala na baby piškot (ki jih mularija noče več jesti v tej poplavi piškotov), pokrila z drugim piškotom (kremo sem dala kar na debelo), potem sem zgornji piškot pomočila v stopljeno belo čokolado (toliko, da je bil prekrit še nadev) in ohladila. Ohlajene sem potem še okrasila s temno čokolado (cikcak vzorec). Porabila sem 300 g piškotov. Recept mi je bil všeč, ker sem imela vse doma, pa je bilo treba nekako porabiti. Meni so okusni, mož jih je tudi pohvalil. jade

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. dec 2005 8:53

Drage ženskice! Sporočam Vam, da so tudi meni cimetove zvezdice uspele. Lotila sem se jih z velikim strahospoštovanjem (po večih neuspešnih pekah). Ko sem naredila testo, sem bila sicer precej skeptična, kaj bo iz tistega poca nastalo, vendar se je po 4 urah v hladilniku testo lepo vsedlo in je bilo kar pravšnje za valjanje. Tudi s premazom ni bilo težav - naredila sem 68 zvezdic, ki sem jih premazala v malo manj kot pol ure, tako da je SIBA absolutni rekorder v mazanju hehe :)) Zvezdice so bile zjutraj že dovolj trde za zlaganje v škatlo, ampak sem jih pustila še do popoldneva, ko sem prišla iz službe. Dobre so tudi ful. Edino, kar nisem vedela je, kaj narediti z odpadnim testom, ki je ostalo pri izrezovanju zvezdic. Ker je bilo pomešano s sladkorjem in sem predvidevala, da ne bo dobro, če bodo v zvezdicah sladkorni kristalčki, sem ga vrgla stran. Čeprav mi ga je bilo zelo žal. Sicer so menda imeli pojedino zunanji ptiči, ampak vseeno. Kaj pa ve? Kaj ste naredile s tistim testom? Anja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. dec 2005 8:59

Jaz sem odpadno testo za cimetove zvezdice vsakič znova pregnetla in razvaljala, tako da sem porabila vse. Tisti kristalčki sladkorja se sploh ne čutijo ko se jih je. Mi je pa ata povedal, da je en kuhar na 3sat tudi delal cimetove zvezdice, ampak si je delo olajšal tako, da je razvaljal testo, premazal z beljakom in šele potem izrezoval zvezdice. Pa sem mu rekla da on si že lahko to privošči, da potem vrže ostanke stran, meni se pa to zdi škoda. lp, Marija

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

21. dec 2005 9:22

Jaz bi pa prosila, ce mi lahko katera pove kako naj na piškote dam čokoldne mrvice. Saj vem, da je precej neumno vprašanje ampak še nikoli nisem sama pekla piškotov (vedno je bila stara mama "glavna":), zato me zanima š čim moram namazati piškote pred peko, da se bodo mrvice prijele gor. Če ima katera še recept za kakšno enostavno testo za piškote se tudi priporočam. Lp, Polona

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. dec 2005 9:52

lonygirl- piškotke premažeš z raztepenim beljakom in potreseš z mrvicami. Spečeš in to je to... LEP DAN IN VELIKO USPEHA! rozanec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. dec 2005 9:56

Tudi jaz testo za cimetove zvezdice vedno znova valjam, da vse porabim. Nikdar ne mažem z glazuro, preden izrezujem, saj moraš potem vse vreči proč, tako kot je rekla Galja. AMoak včeraj, ko sem razvaljala za štiripekače zvezdic, mi je presedlo in sem iz ostanka testa naredila majhne kroglice, jig ovila z marcioanom ter prelila s čokoladno glazuro. Torej še ena ideja več, kako porabiti ostanke. Lonygirl, piškote najprej speči in šele potem, ko se ohladijo, premaži z glazuro, bodisi s čokoladnim prelivom ali sladkorno. Na še mehko glazuro potresi čokoladne mrvice ali pa tiste pisane, sladkorne. Najbolj preprost recept za piškote: 125 g sladkorja v prahu, 150 g masla, 250 g moke, en vanilijev sladkor, en rumenjak, žlička ruma ali belega vina. Iz vseh sestavin zgneteš testo (malo poglej po foruju za podrobnosti, najbolj pomembno je, da preseješ moko in sladkor v prahu, v jamico daš rumenjak in tekočino ter narediš kašico z malo moke, potem pa po robu kupa hitro narežeš na lističe zelo hladno maslo.) Testo naj bo v hladilniku vsaj uro ali dve, potem se lepo valja. Valjaj na pomokani delovni površini, tudi valjal malo pomokaj. Izrežeš piškote različnih oblik in pečeš na 180 stopinjah osem do deset minut. Piškoti morajo biti še malo mehki, ko jih vzameš iz pečice, se potem zunaj do konca posušijo in so lepo hrustljavi. Hladijo naj se na rešetki (če nima tiste prave za sušenje piškotov oziroma biskvita uporabi tisto mrežo iz pečice). Ko so piškoti hladni, jih prelij bodisi s topljeno čokolado bodisi s sladkorno glazuro. To prirpaviš tako, da 125 g sladkorja v prahu dobro zmešaš s tremi žlicami limoninega ali pomarančnega soka, da nastane gladka,mazava zmes, lahko pa uporabiš tudi kakršnokoli drugo tekočino (rum na primer). Glazura bo snežno bela le z limoninim sokom. Če želiš drugo barvo, v del galzure kaneš kapljico ali dve kakšne živilske barve (dobiš jo v tubah ali stekleničkah). V še mehko glazuro potem vtisneš kakšne okraske - kandirano sadje, lešnik, oreh, košček marcipana, ali pa potreseš s čokoladnimi ali sladkornimi mrvicami. Upam, da ti bo uspelo. Za še kak recept pa se sprehodi po tem forumu, na strani enajst je nekaj mojih, malo naprej pa potem še vrsta drugih, ki so jih prispevale mojstrice peke. Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. dec 2005 10:07

Mamamia, meni pa piškoti vedno lepo uspejo, če jih najprej premažem z beljakom in nato posujem z mrvicami (ali drugimi okraski).. se mi zdi, da imam tako manj dela. rozanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti