Čokoladni obliv za pecivo

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

tema odprta - 26. avg 2005 13:18 | ogledi: 7.413 | odgovori: 5

imam problem.... kadarkoli pecem pecivo s čokoladnim prelivom je nekaj narobe s čokolado, ali se ne strdi, ali pa se potem ne reze lepo!

kaj naj naredim, da se mi bo čokolada lepo strdila in da se bo pecivo lepo rezalo???

lp

ninky

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

26. avg 2005 14:16

Ninky, včasih sem jaz torte oblivala s čokoladnimi prelivi, narejeni kar po občutku. 10 dkg jedilne čokolade sem nalomila v posodo, v kateri sem nalila cca 0,5 dcl vode, dodala za približno 1 žlico surovega masla in posodo postavila kar na ogenj (malo bolj na stran). Obvezno takoj začet mešat z žlico, da se čokolada počasi razstopi. Ta mešanica ne sme zavret, ker potem se obliv ne sveti. Če je obliv tapravi preizkusiš z zličko in če je kar tekoče, je OK, v nasprotnem primeru pa lahko dodaš še kakšno kapljo vode. Ko zmes postane tekoča, jo na hitro zliješ (res tukaj je potrebno malo spretnosti) na sredino torte, ali kar pač imaš in jo nagibaš na levo in na desno, da se obliv prelije po vsej površini. Je pa res, da se to rado hitro ohladi in s tem tudi strdi. Če je prišlo do tega, sem si pomagala z lopatko in obliv razmazala, vendar potem ni bil več tako lepo gladak in svetlikajoč. Pa veliko sreče. oliva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. avg 2005 16:35

Uporabi oblivno čokolado, pa teh problemov ne boš imela. Dobiš jo lahko pri mojstru Goljatu ali v industrijski prodajalni Vrhnika na Brnčičevi 13. Pa še nekaj važnih napotkov. Čokolada se nikoli ne sme segreti čez 45 stopinj. Če se ti to zgodi jo hitro zliješ na delavno površino po kateri jo kar se da kirto z dvema špohtelnoma premetavaš iz enega konca na drugega, da jo ohladiš in zopet spraviš v normalno stanje (ne vem kako bi drugače bolj nazorno povedala). Tako čokolado lahko potem zopet normalno uporabiš. Čokoladne nikoli ne topi na plinu, tudi v sopari je to rizkantno, ker se spodaj navadno že pregreje, na površini pa je še v kosih. Če se tega poslužiš jo neprestano mešaj. Najlažje je to naredit v mikrovalovki. Kjub vsemu pa jo moraš na 20 sekund premešat. Vodo ni priporočljivo dodajati. Vedno uporabi dovolj čokolade in pecivo oblivaj na rešetki, pod katero postaviš pekač ali katero drugo posodo. Čokolada ki steče v posodo lahko uporabiš naslednjič. lp Vesna Vesna Milek Recko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. avg 2005 21:55

Jaz uporabim 10 dag jedilne čokolade in 10 dag margarine. Počasi segrevam na vodni kopeli. Vmes mešam. Ko je dovolj tekoče, polijem po biskvitu. Režem po možnosti, ko se še ne strdi do konca (se pa ohladi), seveda z vročim nožem. Gre pa tudi, ko se strdi. Nož treba sproti namakati v vročo vodo in ne žiga-žaga ampak vleči. Atina

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

29. avg 2005 22:30

Sama jo naredim po nasvetu tjasa79 in sicer tako: 1 dl sladke smetane, 10 dag jedilne čokolade in žlička masla ali margarine. To vse počasi segrejem v mikrovalovni in potem še malo mešam, da je vsa čokolada raztopljena in tako premažem razne sladice. In končno sem zadovoljna s čokoladnim prelivom. Sicer pa je tukaj več (v priponki nasvet): http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4549&besed

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti