Dober čokoladni preliv

tema je zaklenjena

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

tema odprta - 25. okt 2003 12:58 | ogledi: 17.546 | odgovori: 5

rada bi dobila res en dober recept za čokoladno glazuro...Darja

Darja Jensterle

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. okt 2003 16:08

Najboljša originalna Sacher glazura je tale: 30 dag sladkorja v prahu 1/8 L vode 25 dag jedilne čokolade Vodo zavri in vanjo stresi sladkor, vse skupaj kuhaj na živahnem ognju 5 minut. Medtem zmehčaj čokolado v vodni kopeli. Po 5 minutah kuhanja jo primešaj sladkani vodi in zmes gladko razmešaj da dobiš lepo glazuro. Polij jo po torti (ali po pecivu9, vendar delaj hitro, da se glaura enakomerno porazdeli po površini. ta glazura je res enkratna, obstojna v skoraj vseh "vremenskih razmerah", tudi v v ročini ne postane pacasta. Se lepo sveti in je enkratnega okusa. Ravno ta vikend sem pekla Sacher torto in jo polila s to glazuro. Rezultan je bil, kot vedno, enkraten! LP Zala

špelca 22  

član od: 18.7.2009

sporočila: 8

26. okt 2009 20:51

mameno vprašanje,moja babi je delala ta prelivtako da je dala vodo in cuker in je moglo zavreti in se je mogla nitka narediti in potem je dodala jedilno čokolado in maslo. samo meni pride vodena masa ne tak preliv k ga je babi znala naredit. zanima me če tudi ti tko delaš. vem da obstajajo lažji načini, samo sem trmasta in babi je tko delala. špelca 22

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. okt 2009 20:57

Špelca, sirupa sicer ne kuham rada, ampak, verjetno  si dala premalo sladkorja (ali preveč vode) in drugič, nisi dovolj časa kuhala...

Meni je postopek tako preveč kompliciran...Raje delam tako kot stana.r, če gre za mehek čokoladni preliv.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. okt 2009 22:12

O čokoladni glazuri je res veliiiiko tem. Prosim, če se nadaljuje tam...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti