Čokoladni obliv

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 11. apr 2005 13:00 | ogledi: 9.071 | odgovori: 8

KO PRELIJEM PECIVO,TORTE MI NIKOLI NE USPE DOBER PRELIV.ALI NI TAPRAV RAZMERJE MARGERINE IN STPLJENE ČOKOLADE?KAKO SE POTEM PRAVILNO REŽE.? HVALA

Bernarda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

11. apr 2005 13:34

Za glazuro si pripravi 3 žlice vode, 3 žlice sladkorja, 10 dag čokolade, 8 dag margarine. Vodo, sladkor in čokolado raztopi na nizki temperaturi v vodni kupelji (ne sme zavreti). Gladko zmešaj in v vroče postopno umešavaj margarino zrezano na listke. Glazuro prelij po sladici dokler je še tekoča. (Margarino in čokolado segrevaj na pari, ne pa na izravnem ognju.) Glazuro lahko pripraviš samo od čokolade in iste količine margarine, z dodatkom par kapljic olja, da bo glazura svetla in bo imela sij. Preden torto preliješ s čokoladno glazuro jo premaži z marmelado, da testo ne vpije glazuro. Čokoladna glazuro se pred rezanjem mora ohladiti. Da se čokoladna glazura ne bi lomila pri rezanju, potrebno je nož segreti na plošči in povleči črto (narediti - označiti linije, kjer se bo rezalo). Nož ne sme biti preveč segret, ker potem bo črta preveč široka. Črta mora biti dovolj globoka, da pride do testa. Po vsakem rezanju, obrisati nož od koščkov čokolade. Če želiš drobne kolačke premazati s čokoladno glazuro, z vilico jih namoči v glazuro. in daj na rešetko, da se odcedijo. Pozdravček!

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

11. apr 2005 13:45

DRAGIČKA HVALA LEPA. Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. apr 2005 16:02

Ko smo že pri čokoladi. Nedavno sem si kupila prav posebno posodo za topljenje čokolade (je kot džezva, ki jo položiš v pripadajočo posodo, pa še pokrov ima). Res uporabna zadeva. Ampak zraven je v pakiranju še množica modelčkov za različke figurice iz čokolade. Pesem, punce, vam rečem, packati s čokolado. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. apr 2005 16:13

Uuuu, jaz bi tudi tako posodo za čokolado imela! Vedno se matram s kakimi zasilnimi zadevami, potem pa se ali oparim z vročo vodo, al kaj pokapam in popackam,...... Mamamia, kje pa se da to kupit, v Sloveniji al je bil to "uvoz"? Lp, Tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. apr 2005 16:17

Tjas, jaz sem si to kupila v eni trgovini v MB v Cityju, kjer prodajajo izdelke iz TV reklam. Niti ni bilo poceni, okoli osem tisočakov je stala reč. Ampak vredna greha - saj veš, grešiti je človeško, občutek pa božanski. Čokoladni pozdravček, Mamamia mamamia

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

11. apr 2005 20:37

Pozdravljene! Moj nasvet za pripravo cokoladnega obliva:cokolado razstopim v mikrovalovni ali nad soparo,ko je zmes tekoca dodam malo margarine in sladko smetano(smetano ne smemo vec segrevati!)in to je to. L.P. marmeladka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

6. nov 2009 22:54

Torta je spečena in čaka samo še na čokoladno glazuro. Kaj pa če torto, namesto z marmelado premažeš z nutello, pred oblivanjem? Bi to preprečilo, da biskvit vpije glazuro? Malce me skrbi kako bi okus marmelade deloval v kombinaciji z mojo "bounty-nutella torto." LP! mala zelena

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. nov 2009 4:45

Bojim se, da se bo nuela začela topiti in se mešati s čokolado za obliv in bo potem obliv tak marogast. Na to misel me napeljuje to, da je nutela pozimi v kuhinji gosta, poleti na istem mestu pa skoraj tekoča, gre pa max za 6-8 stopinj razlike. Meni se je podobno zgodilo, ko sem torto premazala s pariško kremo in sem jo oblila s čokolado. Krema spodaj se je začela malo taliti in se mešati s čokolado. Zadevo smo sicer rešiti tako, da sem čokolado poravnala, dala torto v hladilnik za kakšni 2 uri, da se je čokolada strdila in nato še enkrat tanko nanesla čokoladni obliv in je bilo OK. Jaz bi vseeno rajši tanko premazala z marelično marmelado in na to oblivala s čokolado - čez gvišno ga ni. Seveda pa lahko narediš tudi kakor predlagaš, samo za vsak primer imej še kakšno tablico čokolade več, da boš lahko postopek ponovila, če bi se ti zadeva topila in mešala. Pa torto daj malo v hladnilnik, ko jo boš premazala z nutelo. Poročaj kako ti bo uspelo. tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti