Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

21. jun 2005 13:03

Hej,Lisička,tud jaz sem jedla krompir,zraven pa še grah in solato.Tale mladi grah je taaaaako okusen,še posebno,ker je z mojga vrta. Hja,no,sej vem,da ni čarobne palčke,zato bom kar na 3md ostala(če že ni čarobne palčke,je pa vsaj čarobna formula-3MD). Fridolina,ja čestitam,da ti je ob vseh teh pojedinah uspelo obdaržati težo.No,sej gre,sam malo se mora človek potruditi. Tabina,jaz te čisto razumem,kako je včasih hudo,ko se nekdo poleg tebe masti.Nehote se ti pocedijo sline. Sej men telovadba ne diši preveč.Na orbitreku se nabira prah,trebušnjakov se mi ne ljubi delat,za kolesarjenje je prevroče,najbolj mi še rata kakšen sprehod.Upam,da mo bo tudi glede miganja enkrat kliknilo. Mejte se lepo in uživajte na sončku! Marjetka cvetka

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

21. jun 2005 13:50

Končno pozdravljene, moje rožice ! Pa tako norijo imam v službi, pa net je crknil za kar nekaj časa, tako, da sem bila prisilno ločena od vas. Tako veselo ste se razpisale o krompirčku, jaz pa se tolažim z jabolki. Za znoret ! Lisička, res sem ponosna na mojega sina in zdaj bo verjetno vedno več situacij, ko se bo pokazalo, kaj sem naredila iz njega. Fredolina, bravo za tvoje razmišljanje ! To je ta pravo. Karkoli razen basanja s hrano do onemoglosti je boljše. Tabina, pa si res reva. Danes so pri nas punce imele McDonaldsovo pojedino, vendar me to pa res ne gane. Sladoled mogoče, vendar ta me čaka danes zvečer, ker sem bila pridna. Za kosilo pa bo prebranac s paradižnikovo solato. Komaj čakam. Marjetka cvetka, tudi jaz se moram zadnje čase kar dostikrat prisiliti k jutranji telovadbi. Tako bi še spala ob pol petih, pa si rečem "Marjanca, dvigni svojo leno rit in začni migati." Več kot pol vaj naredim z zaprtimi očmi, tako sem včasih zaspana. Ampak mi uspe 6x na teden. Ampak se splača in potem sem vedno dobre volje, ker vem, da sem naredila nekaj zase. Počasi odhajam domov. Želodec se že zelo oglaša. Preživite lep dan in imejte se radi s tistimi, ki so ob vas. Povejte jim, koliko vam pomenijo !!!!! marjanca45

andrinaa  

član od: 11.6.2005

sporočila: 56

21. jun 2005 16:42

Živjo! Sem kar pridna. Muči me edino skomina na zobeh - zaradi sadja. Še vedno razmišljam o nabavi sokovnika ali blenderja, ker bi sok najbrž precej manj "bolel" na zobeh. Odločila sem se, da bom šla k zdravniku, da mi naredijo krvno sliko. Se mi ne zdi v redu, da sem tako slaba, če dopoldan ne jem. Mogoče je pa kaj s krvjo narobe. (Pritisk imam nizek, to vem.) Rada bi se prepričala, da sem fizično OK, da ne bom rinila nekaj, če bi bilo kaj narobe z mano. Glede plavanja še kar oklevam. Sem najprej mislila, da bom šla danes, pa sem prestavila na jutri. Sem si rekla, da pač enkrat v tem tednu. Najraje bi šla takrat, ko je bolj prazno. Mogoče si pa lahko kakšen nočni termin rezerviram samo zase? Lep pozdravček vsem! andrinaa

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

21. jun 2005 21:37

Andrinaa, za zdravnika se strinjam, ampak lepo te prosim, ne se toliko gnjaviti s tem, kaj bodo rekli drugi. Požvižgaj se na vse ! Važna si samo ti in nihče drug. Važno je, da si se odločila za velik korak, za katerega večina tistih, ki te po tvojem tako čudno gledajo, nima jajc, da bi se ga lotili. Pri hrani energijo zato, da boš lahko počela to, kar želiš. In vsakič, ko boš potila znoj ( ali v vodi ali na kopnem), vedi, da te je vedno manj. Vsakič boš oklestila nekaj s sebe in vedno bližje boš cilju. In potem te ne bodo več gledali iz tega razloga, zaradi katerega misliš, da te gledajo sedaj ( ampak veš, na slikci si zelo simpatična, kaj pa če te gledajo zato in ne zaradi česa drugega ? ), temveč zato, ker boš bejba. Zato se res ne obremenjuj več s tem, pojdi plavat in misli na maščobo, ki izginja s tebe, pa ti bo vsak tak pogled manj boleč. Veš, ti boš shujšala, tisti, ki te pa zijajo, pa bodo ostali plitki celo življenje !!!!!! Torej, nič več izgovorov in vrži se v vodo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lahko noč ! Držim pesti ! marjanca45

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

22. jun 2005 7:24

ojla, da se malo potožim in malo pohvalim. utrujena sem direkt v kosti, ta teden še preguram, pa malo naslednjega, pol p aupam da se malo poleže gužva. prehrano imam popolnoma sfrkljano. v glavnem jem sadje, zvečer ko pridem domov pa PRIBLIŽNO tisto, kar bi naj bilo na spredu. rekreacija je na nuli. od sedenja me pošteno boli rit. ko se zjutraj pogledam, me je groza- kaj sem naredila iz sebe.... maščobe, ki jih lani ni bilo, lanske cunje vlačim nase, pa zraven skušam preslišat pokanje šivov...ampak-- danes je tehtnica pokazala 57,5... to je -3kg. in me malo motivirala. v enakem obdobju bi želela izgubit še 1x tolko. mogoče pa mi uspe. pozdrav vsem. pojma imate kakšno voljo in moč premorete vse, ki vztrajate. večina tistih, ki so na zunaj močni, tega ni zmožna, verjemite. mejte se sončno, tabina

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

22. jun 2005 8:29

Ojla, moje drage! Skoraj teden dni sem bila brez vas, tako da sem vas že zelo pogrešala! Včeraj sem bila tako vesela vaše družbe, ko sem prebirala vaše pogovore za nazaj, samo mi je zmanjkalo časa, da bi kaj napisala. Prejšnji teden sem šla na odstanitev še ta druge problematične osmice (zoba) in tokrat ni šlo brez komplikacij, tako da je prišlo do vnetja in me vse skupaj še precej boli. Pa bo bolje, danes je že precej bolje kot včeraj, prvi dan se prebijam brez analgetika - upam, da bo tako tudi ostalo. Seveda sem si ogledala tudi album in prav lepo je bilo videti nekaj novih obrazov. Ej, Darchy, saj ti si res videla kako trlico tam, samo pri mojem imenu si se po moje zatipkala. Sem (predvsem spodaj) še precej obložena in bi mi kak cm manj zelo prav prišel - kar malo bolje poglej. Pa saj mi najbrž res najbolj manjka redna telovadba, samo dlje od dobrih sklepov in nekaj vaj še nisem prišla, pa še nedeljski pohod sem zaradi bolečin spustila. Mi je res manjkal, tako telesu kot duši. Da me boste bolje razumele, sem vam na naš mail poslala link na moj album, kjer boste našle nekaj utrinkov iz hribov. Slikc je res šele ene par, sem ga šele začela urejati. Darchy, saj je bil e-mail mišljen tudi za tovrstne zadeve, da ne rabimo vsega tukaj objavljati, kajne? No, sem ga v vsakem primeru otvorila. Tuna, za kak pohod v hribe res ni drugega problema kot to, da se časovno uskladimo, tako da enkrat nam bo pa že ratal, da se dobimo, jaz imam še veliko okoliških hribov za obiskat, ker še nisem dolgo na tem koncu, tako da lahko združimo prijetno s koristnim... Marjana, kako gre pa kaj tebi? Nič se ne oglasiš!? Da ne bi slučajno obupala!!!!! Tega ti pa ne bomo pustile. In to velja seveda za vse nove (nove - nove in nove - povratnice). V glavnem, pogumno vztrajajte naprej in ko vam bo krulilo po želodcu, se tolažite z mislijo, da je bolje biti (nekaj časa) lačen kot pa (vedno) debel. Tole sem si sposodila s sosednje teme, ampak zna biti uporabno, tudi zame seveda, posebej popoldne med 17. in 19. uro, ko imam ponavadi krizo. Marjanca, ti rožica z rožicami, vidim, da sinovo odsotnost dobro prenašaš in da si polno zaposlena, tako da bova najin pohod na Skalo malo prestavili po tvojem dopustu, kaj praviš, meni se morajo pa tudi zobje pomiriti. Lep poletni dan! Encijan

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

22. jun 2005 9:08

Dober dan, moje rožice ! Evo mene, saj ne morem brez vas. Pa to je mamilo. Le kaj bo, ko grem na dopust ? Potem bom potrebovala kar nekaj dni, da bom vse prebrala. Tabina, nekajkrat sem že pisala - karkoli drugega, kot nažiranje z vsem, kar pride pod roko, je boljše. Sploh, če imaš tako zmedene dneve, kot so tvoji sedaj. Ko se bodo umirili, pa bodi spet pridna. Saj veš, kilca na kilco, pa šivi ne bodo več pokali...... Encijan revica, vem, kako to boli, ker sem sama imela tako sr..... 2x. Za znoret. Se je res treba paziti, ker se stvari lahko kar zakomplicirajo, zato se pazi. Glede Skale se strinjam, saj mrknem na dopust že 29.6. in me ni do 15.7. Upam, da pridem nazaj brez težav s hrbtenico. S sabo bom vzela kar dobro dozo anlagetikov, če bo slučajno kaj narobe. Pa upam, da se ne bom zredila. Bom pazila na hrano,saj bom na srečo imela možnost, pa tekala bom, pa plavala. Skratka, upam, da pridem takšna nazaj, kot grem tja. Predlani sem prvič v življenju prišla z dopusta 3 kg lažja. Komaj sem verjela, da je to možno. Moram vam pa povedati, kako sem bila včeraj kruto postavljena pred dejstvo, da sem stara 46 in ne 26 let ali še manj. Kupovala sem si namreč kapri hlače in si izbrala kar nekaj modelov velikosti 40. V kabini pa me je skoraj kap, saj mi skoraj nobene niso bile prav. Bile so namreč tisti zelo nizki kroji, ki niti slučajno niso kompatibilni z mojo tazadnjo. No, "klasični" kroj pa je bil ta pravi zame, ampak sem vseeno, ko sem prišla domov, stopila na tehtnico, pa izmerila sem se. Pa se stanje ni spremenilo, čeprav sem se v kabini počutila kot ena velika bajsa. No, to je to. Včasih je dobro, da nas kaj postavi na tla, da ne bo na nebu prevelika gužva. Pa spet malo delati - ha, ha, se mi ne da, ko je zunaj tako vroče - v pisarni imamo na srečo klimo, v mojem avtu pa je ni, tako, da ne rabim savne in se vsak dan intenzivno razstrupljam. marjanca45

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

22. jun 2005 10:17

Hojla! Res je tale forum kot mamilo.Tud jaz komaj čakam,da vklopim računalnik in pogledam,kaj se novega dogaja z vami. Malo prej sem pospravljala otroško sobo in nabasala dve vreči smeti.Sej punce drugač same pospravljata,sam je to bolj tak,tak.... Sam da je na sredini sobe pospravljeno,kaj je pa po kotih,pod mizo,pod omaro pa ni važno,saj se tam nič ne vidi.Ej,jej jej.Pa koliko izgubljenih igrač se je našlo,pa berilo,ki bi ga morala hčerka danes vrniti v šolo in ga nikakor ni našla.No,zdaj bo za en čas mir,tam nekje okrog novga leta bom pa spet mogla jaz kakšno generalno vžgat,do takrat pa bosta spet sami pospravljali. Ja,vroče je pa,vroče.Jaz se tud v službi savnam in po pravici povedano se še zaradi ztega bunim ne preveč.Kolkor me je pozimi prezeblo,mi zdajle tale vročina kar paše.Poleg tega,da sem kar precej lažja kot lansko leto,mi tudi vročina ne dela prevelikih preglavic.Sej imamo mi tudi klimo v službi,sam je zgleda bolj za okras. Tabina,saj bo bolš,slej ko prej se bodo stvari uredile. Andrinaa,če ta muči skomina,si sadje zmiksaj,lahko pa si skuhaš tudi nasladkan kompot.Je pa pametno,da greš k zdravniku,vendar,če bo kaj narobe z tvojim zdravjem ne kar hop na hrano.Basanje ta ne bo pozdravlo,raje se pravilno prehranjuj(ločevanje med obroki,velik sadja in zelenjave..).Pust sendviče pri mir,velja! Marjanca,danes je že sreda,še malo pa bo tvoj mali velikan doma.Pa pust leta pri miru,sej veš da si stara toliko,kot se počutiš.Mogoče se res počutiš malo starejšo ta teden,ker je tvoj sinko zdoma,toda ko se bo vrnil se boš verjetno pomladila za dvajset let. Tale moda z nizkimi kroji pa tud men ni všeč.Moja hči je tud bolj bajsika in pol navleče nase tiste kavbojke,se mal prepogne in pol ma celo rit zunaj. Ups,koliko je že ura,se bo treba spravit za štedilnik.Zame bodo metuljčki z mešano zelenjavo,za moje pa juhica in palačinke.Palačinke si bom privoščila za večerjo. Mejte se lepo in predajte se soncu! Marjetka cvetka

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. jun 2005 11:03

Hojla! Ste se začele pogovarjati o dopustu, pa me je tako zagrablo, da bi že kar šla. Mrknem pa 1 julija in me tudi ni do 15. Ja Marjanca, kaj bo z nami, ki nimamo dostopa do računalnika. Tudi jaz sem si naredila plan za dopust. Mislim rekreacija in ostalo. Bog ve, kako bo izpadlo. Običajno čisto drugače kot je bilo planirano. Ampak saj je to dopust, kajne in stvari morajo iti svojo pot. Predvsem se moramo vsi spočit. Samo da vidim morje, ga voham, ga tipam, se v njem namakam ..... Kaj hočmo, sem čisto taprava ribica in rabim vodo. Zdajle pa klima že veselo dela, tako da v službi ni vroče. Bo pa zato tudi savna v avtu, ko se spokam domov. Glede obleke imam pa sploh probleme, ker v našem kraju naročajo stvari očitno samo še za frajle z "ritko", za konkretne riti pa ne dobimo kaj dosti. Bom morala malo v šoping kam dlje. Tako me jezi, ko v trgovinah mislijo, da če si malo bolj pri sebi, moraš nosit samo staromodne stvari. Potem pa gledam preobrazbe v revijah, pa vidim, kaj vse se dobi. Pazite nase in se beremo Gobica

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

22. jun 2005 11:56

ja, ko smo že pri omami, evo še mene :) pravkar iz nabave hrane za cel dan, kakršen bo zgleda tudi današnji delavnik- 5 breskev, melona, za popoldan pa zeljna solata s fižolom. zdaj pa nimam druge izbire, kot da to pojem. pa upam, da sodelavec ne bo spet tako prijazen in bogi revi šel po lučko točno določene znamke v trgovino. ker potem pa res, ne da nisem karakter , pač pa iz usmiljenja zmažem tisto :( marjanca, hmmm, jaz sem 28, kar je samo 2 leti več kot si opredelila, pa me pohod v kabino vedno prizemlji. haha, saj meni že klasičen kroj pride skoraj kot nizek pas :) groza so ti modeli hlač ja. saj so mi všeč take, da nisem kot omama s pasom tik pod joški, ampak vsaj obe ritnici imam rada pokriti no...te "moderne" hlače pa ponavadi spravim malo čez koelna :) pretiravam, hvala izumitelju elastina :) madona, že celo večnost si nisem nič kupila. čakam na razprodaje...ampak kaj ko so šele 18. julija, ko sem na morju:( mogoče pa prej k sosedom skočim. marjetka cvetka, pa naj se še tak čudno sliši....kako se mi lušta zdaj pospravljat otroške sobe. ravno sem naši šolarki zagrozila da ko se šola konča ima prvi vikend šanso, da pospravi vse tisto kar je v predalih, ki tudi pokajo kot šivi na mojih hlačah. ker naslednje kar bo, bo to, da bom samo v smeti praznila. kot si rekla-sredina je čista, okoli pa katastrofa. bog ne daj, da kak listek, rizbico, vrvico, obesek....vstran vrže.... tabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti