Masterchef slovenija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. apr 2015 1:18

mišzmoke je napisal/a:

Ja, mamaF, gre za enako stvar

lp



mzm

Hvala mišzmoke!

 

No, če že nisem pripravljala, sem pa vsaj videla že tole čudo v živo, hihi. Samo pri nas bo treba mesarju dejansko "fjorentino" naročit.
Enkrat je en zelo visok možakar z zamejstva kupil pred mano 4 kose, vaga je pokazala 4 kile. Ko sem mesarja vprašala, kaj je ta kos mesa in kako se pripravi, mi je kar ta gospod prijazno razložil, da je tole taprava "manjatika" za prave moške in da jih bo on pripravil za svojo kvartopirsko klapo. Seveda me je, glede na velikost zrezkov  zanimalo, če je en kos porcija za enega ali kako drugače in je bil tolk simpatičen, ko se je potrepljal po trebuhu in rekel: "Ma seveda, gospa, uni trije so še večji kalibri kot jaz, to vam mi zmažemo lepo počasi s par flaškami vina za kosilo!"

Mojca

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. maj 2015 14:24

Ko gledam tale Master in na hrvaškem 3,2,1,kuhaj, ugotavljam, da bi sicer skuhala še kar nekaj, ampak čas bi me zagotovo povozil. Za določene recepte in raznovrstnost skuhanih jedi imajo zelo malo časa. Kapo dol, da jim uspe. Jaz niti slučajno ne bi uspela tako hitro skuhati ali speči tako kompliciranih jedi, kaj čem verjetno mi je emšo odvzel že tudi na hitrosti....

Kaj pa ve (vi), uspete biti doma tako brzinski kuharji?

BABI 2+2

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. maj 2015 14:38

Gledala sem zadnjič, ko so delali cupcake. Glede na to, da so imeli celo recept natiskan(jaz sem skoz mislila, da morajo improvizirat), bi lahko bili spravili skupaj kaj boljšega. Mislim, da je uspešno spekel le en tekmovalec, ostali so pa kar nekaj pacali. 

Ja doma mislim, da bi mi brez težav uspela ta naloga s cupcaksi, na televiziji pa ne vem 

 

Vesnuska

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

2. maj 2015 15:16

Pred TV-jem je zabavno komenitrat v stilu "ja beljake pa ja veš kako se stepe" in odkimavat z glavo, ampak če povem po pravici jaz najbrž pod takim stresom ne bi uspela niti juhe iz vrečke narest :D

the tina

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

2. maj 2015 16:40

Se mi zdi da se pri teh časovnih omejitvah še najbolj pokažejo izkušnje, da znaš postavit prioritete česa se najprej lotit. Je pa to veliko težje, če moraš potem tam naredit kako stvar, ki jo še nikoli nisi :)

blossom

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12722

2. maj 2015 22:56

  Kamere, čas, strogi pogledi sodnikov, trema,  vse to mislim, da naredi svoje.  Ko so morali naštevati sestavine za ričet, je Jernej omenil, da ga doma skuha najmanj enkrat tedensko, pa se je sam sebi čudil, da je znal našteti samo pet stvari.  

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

3. maj 2015 8:07

Verjemite, iz lastnih izkušenj vem, kaj naredi kamera. In kot se nam doma kdaj kaj pnesreči, se ponesreči tudi tekmovalcem, pa še malo scenarija ... A vsi imajo enaka izhodišča, toda vsakemu nekaj bolj leži kot drugemu.

Sem odgledala hrvaško podobno oddajo 3 2 1 kuhaj. Je ena tekmovalka bila suverena pri tradicionalnih jedeh, bila glavna favoritinja, vse do konca ... potem pa jo je "pokopal" fazan, ga ni še nikdar pripravljala in je delala po občutku ter se tako uštela (presuho meso), da ni prišla v veliki finale.

Tako pač to je. En kiks te lahko pokoplje, ni pa nujno - spomnimo se Jerneja, ki se mu je pita razletela po tleh, pa je vseeno šel naprej. 

 

Show must go on.

 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

4. maj 2015 20:17

Danes sem videla, da so objavili recepture vse treh cupcakeov,skupaj devet ..čas priprave 30 minut, peke 15, se pravi skupaj 45 minut,toliko časa so imeli tekmovalci za to sladico.Če bom na volji, jih bom probala speči ...vse si bom prej pripravila, tako kot so imeli oni ..doma nimam sivkine arome, pa kandiranega ingverja, imam samo svež.Bo pač samo navaden limonin biskvit brez te arome.

Vrtejbenka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. maj 2015 16:09

Vrtejbenka mislim da so imeli 60 minut za vse 3

Rebeka

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

6. maj 2015 12:16

Nah, 45 min. Piše tudi pri receptu :)

 

Btw, za koliko pladnjev mufinov je te mase? Sploh čokoladni mi izgledaju super in bi jih poizkusila naredit. Piše da je vse skupaj (3 vrste mufinov) za 9 oseb. Mase za čokoladne mafine mi ne izgleda dovolj za 1 pladen.

the tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti