Olupljen kostanj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2011 19:32

Jaz za te vaje nisem - ker ga kupim. Tistim, ki so bolj za lupljenje in tistim, ki niso za lupljenje, predlagam, da poskusijo kuhan kostanj v ingverjevem sirupu. Obsceno!

Vendelina jr.

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

7. okt 2011 11:03

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako dolgo naj ga sušim v sušilcu za sadje?

Drugače pa jaz kostanj skuham, še toplemu odrežem en košček olupka, potem pa ga na stiskalec za česen stisnem v kašo in v skrinjo, za pozne zimske dni.

Andika68

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. okt 2011 13:19

Andika68 je napisal/a:

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako dolgo naj ga sušim v sušilcu za sadje?

/.../

Andika68

 

Če je vprašanje namenjeno meni: odvisno od temperature. Na ~ 55°C kak dober dan, recimo. Zdaj poskušam še z višjo temperaturo in se obnese bolje - pa ne le časovno, pač pa tudi glede kakovosti.

Lani, ko sem ga sušil kar celega, je bilo ogromno plesnivega vmes. Zdaj se mi zdi razumljivo - notri nastane toplo in vlažno okolje, kar glivam ustreza. Tak na pol prerezan pa se suši hitreje in zato je manj možnosti za gnitje ... 

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

8. okt 2011 19:49

Tako, kostanj smo danes nabrali in se že pridno suši. Dala sem ga na sušilec za sadje za 8ur.

Me pa še zanima kje ga naj hranim? V kovinski škatli, vrečki iz blaga ali dam lahko v skrinjo? Me je strah, da bi se pokvaril.

Hvala

Andika68

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

8. okt 2011 20:40

Oh,  več kot 3/4 ure sva dva lupila kostanj. Tako malo ga je v posodi... sizifovo delo...  Jutri ga bom kuhala, tako kot pravi Proxima - pol vode, mleko...

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2011 22:43

dragička je napisal/a:

Oh,  več kot 3/4 ure sva dva lupila kostanj. Tako malo ga je v posodi... sizifovo delo...  Jutri ga bom kuhala, tako kot pravi Proxima - pol vode, mleko...

Pozdravček!

Jaz sem pa pomilsila, da ga boš šla kupit... jaz ga namreč za kakšno pecivo ali torto kar kupim. Lupim samo že pečen kostanj, ker to sodi k obredu, sicer pa nimam ne časa ne volje lupit surov ali kuhan ostanj. Iz razloga, kot ga je navedla dragička - tako malo ga je v posodi ...

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

9. okt 2011 10:52

Baje se morajo kostanji kuhat tako dolgo, da je zunanji olupek napet in gladek. Po več kot eno uro. In olupiti še tople, oz. vroče.

Yulchi -.-

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. okt 2011 20:25

Vendelina jr. je napisal/a:

Jaz za te vaje nisem - ker ga kupim. Tistim, ki so bolj za lupljenje in tistim, ki niso za lupljenje, predlagam, da poskusijo kuhan kostanj v ingverjevem sirupu. Obsceno!



Vendelina jr.

Tole napisati, pa nič recepta dati zraven... To pa ni bilo lepo. Daj no še kakšen namig, (skuhati sirup ali kupiti, skuhati kostanje v sirupu ali preliti kuhane...), lepo prosim!

čoko

LUMPIJALKA  

član od: 14.6.2011

sporočila: 16

10. okt 2011 22:27

Mi pa kostnje zarežemo, jih damo za najmanj 1 h v vodo in nato spečemo...Še tople olupimo in spakiramo v vrečke in nato v zmrzovalnik. Ko je zunaj mraz in sneg....pripravim kuhano vino in kostanje odtalim - pogrejem v mikrovalovki. Kot pravkar pečeni!!!! Njami še bi mamai----

LUMPIJALKA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. okt 2011 8:56

Čoko, glede kostanja v ingverjevem sirupu - ni kakšna blazna kunšt, olupljene kostanje malo posipaš s cimetom in zaliješ z ingverjim sirupom in to daš v kozarec, pokriješ, daš v hladinlnik in čez kak dan serviraš. To isto lahko delaš tudi s suhim sadjem. Če pa nimaš ingverjevega sirupa, je pa med tudi okej.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti