Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. avg 2009 15:40

MA KE UP Factory ma nove, videno pred par urami v Mullerju. Vijolčne. Kr lepe.... lidka [sonce]

tejč1  

član od: 2.4.2008

sporočila: 11

18. avg 2009 18:24

Pozdravljeni! Prebrala oba prejšnja oblačilna reporta. Super zadeva. Imam pa ene par problemov kar se tiče oblačenja. Grozno si želim trenčkota, ampak v vsakem, ki sem ga oblekla zgledam nikakvo. Sem namreč velika 164/52 kg, ampak moja tazadnja tako seka iz tistega razporka zadaj, če ga pa ni se mi pa lahko še kdo skrije spodaj. Ampak težav še ni konec. Če se izrazim računovodsko: višek zadaj - manjko spredaj. Kar privede do naslednjega problema. Ne najdem pravega modrca odkar so se mi prijateljice začele seliti na jug (dojenje in to). Svakinja mi je že ponujala v probo modrce svoje najstniške hčerke (hahaha ampak resno). Sicer čakam na nove Liscine modele, ker bodo uvedli košarico AA (so ugotovili, da je njihova A nekoliko večja od ostalih - HALO moje prijateljice lahko v njih res skačejo v višino), tako da upanje ostaja. Komaj čakam na jesenski oblačilni report. lp tejč1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2009 20:13

Tejči, če imaš 164 cm in 52 kil, potem je težko verjetno, da imaš taaaako veliko zadnjico, da sesuva vsak proporc. Kako si se pa pogledala? Ker, hrbet je treba gledati po sistemu retrovizorja: obrneš se od ogledala in potem daš malo zrcalo pred obraz in potem v tem zrcalu gledaš svojo hrbtno stran. Če pa gledaš hrbet tako, da zgolj obrneš glavo - tako zvita postava pa vedno pokaže zvito podobo, ker drugače se ne da. Druga možnost - ampak se mi zdi, da tole je težko, glede na tvojo višino, je ta, da imaš prekratek model...ampak to je na tvojo višino težko. Morda je pa čisto banalen razlog: razporki na trenčih in plaščih zašiti skupaj s provizoričnim šivom spodaj (to je zaradi tega, da se ne "zahakljajo" drug v drugega med transporti in ko jih prenašajo okoli in da se manj mečkajo), ki ga doma zlahka odpramo. In tako zašit razporek lahko res malo sesuva kroj. Glede modrčka: sicer teče diskusija na topicu o velikih deklicah, ampak princip je isti, sve su ostalo nijanse, pojdi lepo na izlet v Sevnico, tam imajo trgovino ob tovarni in ti bodo lepo pomagali, če pa še tam ne bo možno, boš pa lepo obiskala kar oblikovalke modrčkov in ni vrag, da ne najdeš ta pravega modela. Vendelina jr. V vsakem primeru, verjetno imaš take mere kot JLo, samo da jih ona brandira, ti si pa delaš probleme... Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. 2009 20:19

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2009 20:17

Jasnič, v našem lepem mestu imamo veliko trgovin s čeveljci in se moraš blazno kontrolirat, da te ne zagrabi prevelik napad nakupovanja. Je tudi v BTC-ju ena masa trgovin na to temo (če le nimaš kakšnih extra ortopedskih zadev, tipo kost ki leze ven, nadpovprečno široko stopalo in te stvari....) in boš zanesljivo kaj našla. Če ne, boš pa vsaj imela izlet. Vendelina jr.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. avg 2009 21:43

A reeees, vidiš, na Ljubljano pa nisem pomislila ... Očitno ne vidim čez našo ograjo ...

Stopala imam pa povsem neproblematična, ozka, št. 38, nobenih problemov .... le izbirčna sem!

V četrtek imam službeno pot v Kamnik in mislim, da bom morala NUJNO skozi Ljubljano

Bom poročala.

No, pa tudi danes nisem sedela križem rok. Naročila sem tele čeveljce, upam le, da jih bom kmalu dobila, da ne bodo čakali naslednje pomladi:

http://www.noranapetke.si/odprte-petke/adea-zelene.php

jasna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. avg 2009 22:58

Jasna1, če boš že v Ljubljani, se pa še do Trsta zapelji, tu je tudi lepo kupovati šolne, še posebej ker imaš ozko nogo in številko 38, tu je izbira 37, 38 največja, v Ljubljani imajo pa večjo ponudbo številk za poljedelska stopala nad 39.

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 18. 2009 23:02

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. avg 2009 4:57

Pozdravljena Vendy, tvojih prejsnjih postov sicer nisem brala, tale pa je res zanimiv...complimenti! Zanima me tvoje mneje ( mislim da se navezuje na temo in da ne smetim) o oblacilnih navadah dam,( vse vec jih je),ki bi rade po vsej sili zgledale kot dvajsetletnice,imajo pa jih ze krepko cez petdest. Ohranjati urejen in mladosten videz, s tem ni nic narobe, nasprotno,vendar: nedavno sem v nekem lokalu opazovala mamo in hci.Mama mojih let,v tankih prozornih hlacah v katerih ni bilo moc ne videti tangic( a so sploh se moderne, bog pomagaj?!),nalicena v v bojne barve, v sandalih z deset centimetrsko peto v katerih je dobesedno storkljala naokrog, in hci, prijetna punca v kavbojkah in balerinkah,nic vsiljivega, mladostna svezina ,ki za dober izgled ne potrebuje skoraj nicesar( aqua e sapone) bi rekli pri nas. Kje je meja, kdaj moderno za vsako ceno postane smesno? Da ne bo pomote, sploh nisem konzervativna, nasprotno, rada se lepo oblacim,ampak mislim, da vcasih pretiravamo in da razkazujemo,kar bi bilo z estetskega vidika veliko bolje skriti, ker deluje vsaj smesno, ce ne ze usmiljenja vredno. Lep in ne prevec soparen dan vsem! lp

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

19. avg 2009 6:52

Vendelina jr., res res res ti hvala. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2009 7:20

@lucka52, glede zelo mladostnih petdesetletnic.... Hja, mladostnost se v načelu vleče v naslednja leta. Tudi tridesetletniki so za moj okus malo otročji, ni to samo v rastru petdeset in nekaj Drugače se pa verjetno spomniš, oziroma na tvojem koncu je tega zanesljivo več, ko so žurnali na veliko fotkali Grimaldijevo najstarejšo (Carolino) in njeno dvajsetletno hči (Charlotte ali nekaj takega) in bili polni hvale o tem, kako vrhunsko izgledata in kako si lahko izmenjujeta oblačila? In zdaj, a Carolina lahko, Francesca ali Beppina iz tvojega kvarta pa da ne bi mogla.... Tudi moraš priznati, da je kar veliko petdesetletnic, ki izgledajo izvrstno in so fit in zakaj ne bi smele štiklat in tangirat in kaj je še takega? Fazon je v tem, v kakšnem kontekstu to počnejo. Meni so super petdesetletnice, ki "ustavljajo promet" in ki se jih povsod opazi. Pa vidim, da tiste, ki pri petdesetih ustavljajo promet, ga tudi pri šestdesetih in sedemdesetih (zdajle ravno poslušam Tino Turner, gospa je bila pred dvajsetimi leti stara petdeset!). Po drugi strani se mi pa smilijo vse ženske, ki svojo mladost ohranjajo skozi druženje s hčerko in ko mati in hči delujeta kot najboljši prijateljici. Nekako mi ne potegne to, če mati in hči stalno hodita skupaj ven na kavo in v mesto, če si ogledujeta iste mladeniče, če je mati tako dobra z vsemi hčerinimi kolegi, fanti, whoever, skratka ne potegne mi, če v njujenm načinu življenja in v njunem načinu razmišljanja NI razlike. Ker to traja nekaj časa, potem se pa obedve na hitro postarata (ponavadi hči še hitreje) in potrem si intenzivno najedata in to počneta vse živjenje in potem se zgodi, da petdesetletna hči neguje svojo bolno mati, tipov ni nikjer, onidve se pa sovražita.... In tisto, lucka52, kar si ti opisla, je morda bolj v sorodu z odnosom mati-hči, v katerem NI generacijske razlike in se mati obnaša, kot da je stara 20 let. In to ni najbolje. Oblačila to morda nakazujejo, ne morejo pa popraviti tistega, kar je v glavi čudno postavljeno. Mati, ki izgleda fenomenalno, ne potrebuje hčere za tako potrditev. Vem o tem veliko, ker sem hči matere, ki izgleda fenomenalno (in me za tako potrditev nikoli ni potrebovala). Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 19. 2009 07:21

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. avg 2009 8:34

Nola, saj v vaše konce tudi dvakrat letno pridem, (Trst, Udine, juhej )

Včeraj je bil en tak dan, da sem NUJNO morala kakšne čevlje kupit, jaoooo. In pri nas na Celjskem bolj slabo kaže s tovrstno ponudbo, no, pa saj sem se znašla.

Torej, četrtek Ljubljana, v začetku septembra imava pa s prijateljico že tudi datum v beležki, bo padla Italija .

Avstrija mi pa ne potegne. Se mi zdi, da še tiste lepe stvari, ki jih imajo v trgovinah, tako po avstrijsko skombinirajo, da te nekam pritisne ... In ko vidiš ženske na ulici, kako so urejene, eh, nobenega navdiha...

V Italiji sem dobre volje že, ko vidim, kako se Italijanke "namontirajo", pa če kupim kaj al pa ne.

 

O materah in hčerah se popolnoma strinjam z vami, punce. Groteskno. Moja tavečja hči je zdaj stara 12 in kaže, da bo kar lušna (po moji objektivni oceni ), zadnjič sva celo morali en kao puder kupit, ker ga nujno rabi za na oder (je namreč plesalka) in se mi je kar hecno zdelo, da moj otrok odrašča... Tamala pa s tahitrimi koraki za njo ! Všeč mi je, ko opažam, da jima postaja čedalje bolj pomembno, kaj oblečeta in se dolgo dolgo češeta pred ogledalom. Včasih imamo v kopalnici pravo "babjo žurko", preizkušamo ličila, frizure, parfume... Ampak tu se zgodba počasi tudi konča, okvirjev našega doma tovrstna zabava ne bo presegla!

Všeč mi je, ko vidim okusno urejeno starejšo gospo, ki je lahko hudičevo seksi, če ne pokaže vsega. In če pokaže, je videti tako ubogo, ceneno... Se mi zdi, da Francozinje to obvladajo v nulo.

Ja, lepo je biti ženska!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti