South beach-dieta

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 11:49

Tak režim je samo prvih 14 dni, potem lahko uvedeš nazaj testenine, riž in kruh, seveda tudi sadje in krompir ;) s tem da zamenjaš testenine za pz (kar sem jih do zdaj jedla, prav tako sem jedla tudi rjavi riž Bali, ker mi je neprimerno boljši od vseh belih), tako da tukaj ne bo problema :)

Počutim se fenomenalno, manj napihnjeno in z več energije... tehtala se pa nisem nič, se bom pustila presenetit. Imam pa cilj 12 kg izgubit.

Nia86

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

5. jan 2015 12:07

Nia86 je napisal/a:

Imam pa cilj 12 kg izgubit.


Nia86

Meni tudi ne bi škodilo.....

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. jan 2015 12:09

limnol je napisal/a:

Nia86 je napisal/a:

Imam pa cilj 12 kg izgubit.


Nia86

Meni tudi ne bi škodilo.....



Sonja

 

Sva že dve; ali pa vsaj 10, pa roka ...

mamamia

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 12:16

Pri men je tako, da se mi te kile nabirajo od 16.ga leta dalje in vsako leto je isto, opazujem tiste suhe punce in si mislim; sej bom js tud enkrat spet takšna. In vsako leto znova isto, poleti na morju, pozimi,..

Letos sem pa rekla, da je dost in je to to. Tale dieta mi super ustreza, nisem lačna, kar mi je najbolj pomembno, tudi če grem ven jest, je lahko nekaj izbrat, tudi če sem kje na obisku... razmišljam da bi teh 14 dni raztegnila v še dodatnih 7 dni, ker dejansko mi ni nič hudega.

Najboljše pri vsem je pa to, da fant sploh ne opazi, da jem kaj drugače :P in mi nič ne teži.

Nia86

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

5. jan 2015 12:39

Držim pesti, da ti uspe rešiti se odvečne teže, ampak pazi, da te ne zanese...

Lp od R.

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 20:42

Večerja: popečen puranji zrezek, motovilec v solati

Sladico pa sem si naredila takole; grški jogurt 0% mm, žlica skute Linia (10% mm), vaniljeva aroma, tekoči Natreen in pa malo pravega kakava v prahu povrhu. Božansko :P

 

Nia86

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. jan 2015 6:25

Nia86 je napisal/a:

Večerja: popečen puranji zrezek, motovilec v solati

Sladico pa sem si naredila takole; grški jogurt 0% mm, žlica skute Linia (10% mm), vaniljeva aroma, tekoči Natreen in pa malo pravega kakava v prahu povrhu. Božansko :P

 



Nia86



Vse ok, ampak ŽELODEC stran od Natreena! Priporočam kakšen eritritol,stevio,xylitol pa tudi Süßstoff od Schneekoppe je super. Eni tudi preprečujejo karies in blagodejno vplivajo na prebavo.
Pa dober tek in VESELO eksperimentiranje! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

6. jan 2015 7:34

Hvala MBrando, ampak js ga uporabljam res izjemno malo (prej sem uporabljala fruktozo), ker sem navajena da sladice morajo bit sladke, sladkor je prepovedan, tekoč Natreen pa pri roki. Kavo, čaje, redko sladkam in sem navajena pit grenke oziroma brez vsega.

Sicer pa danes takole;

Z: (najprej 2dl Donata), 1 zelena sveža paprika, 1 trikot Zdenka sira light, 4 rezine pp salame

K: jogurt lahki 500g, indijski oreški (zdaj jih štejem, tako da jih bo 15 kot včeraj)

 

Nia86

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2015 15:51

Nia86 je napisal/a:

 

 

Glede na to, da sem brala o tej dieti samo na forumu in po internetu, imam tudi aplikacijo na telefonu, knjiga je sposojena še vedno... upam da delam vse prav.

Ne pišem tega, da zjutraj spijem kavo z mlekom (0,5mm) in stevio, pa vmes kak sadni ali zeleni čaj. 

Jutri pa bo takle jedilnik;

Z: jogurt navadni in indijski oreški

K: mleto meso z bučkami, sveža paprika 

V: motovilec v solati, kuhano jajce



Nia86

 

Tale način, malo OH in maščob gonim že več kot pol življenja, dosti preden je postalo popularno in je meni izvedljivo na dolgi rok. Za "prvo fazo" jasno nisem vedela dokler nisem pregledala knjige. 

Meni izgleda, da čisto premalo ješ. Dodati moraš precej zelene zelenjave, kot so zelen fižol, poletne (mlade) buče, cukinije, paradižnik, paprike, kumare, zelje, kislo zelje, melancane. 

 

Še word of wisdom: Ko gledaš treskaste suhice okoli sebe se zavedaj, da tebi to zaradi drugačnih genov morda ne bo nikoli ratalo, da boš tako suha. Ko boš to razumela in glede na napisano ne razumeš, se bo v glavi nekaj premaknilo in se boš osredotočila na bolj pomembne zadeve kot "treske" okoli sebe.

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

6. jan 2015 16:09

Se strinjam z Vanjo, Nia. Premalo ješ in s tem boš dosegla edino to, da boš svoje telo čim hitreje pognala v "energy saving mode", kar je seveda neobhodna smrt vsakega programa hujšanja.   Če si bila vse življenje bolj buckasta, potem ni nobene potrebe, da zdaj teh 12 kil sklatiš s sebe v dveh ali treh mesecih.Vzemi se v roke in si zadaj cilj, da boš imela recimo 12 kil manj drugo leto tak čas. Kaj pa misliš, da bo, ko boš teh 12 kil spravila s sebe -  boš jedla kot do zdaj? NIKOLI več, če nočeš izgubljenih kil po hitrem postopku dobiti spet nazaj. Hujšaj s tako "dieto", ki se je boš sposobna potem držati do konca življenja. Čisto nič drugega ne bo delovalo. Preverjeno. Pa ne mislim nič slabega, niti ti nočem hudiča malati na zid, ampak tako pač je.

Vsakdo od nas ima pač težo, pri kateri se najbolje počuti - ta je pri večini res tam nekje sredi priporočenega deleža maščobe v telesu - pri nekaterih malo manj, pri drugih malo več. V tem smo pač individualni. In če si ti tako rekoč že zrasla malo bolj okrogla, potem zate optimalna teža pač ni tista "idealna" iz revij o lepoti, ampak jo moraš najti sama, pa pri tem ne gledati na števike na tehtnici in centimetre, ampak predvsem poslušati svoje telo: kdaj si najbolj živahna in polna energije, najbolj vzdržljiva in najbolj okretna in predvsem najbolj zdrava, da se te zlepa nič ne prime. In če je to pri dveh kilah več ali manj, kot bi "moralo" biti za tvojo višino, bo pač tam.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 06. 2015 16:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti