Darilo za učitelje

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

30. maj 2016 9:31

Jade, vaša učiteljica je sigurno sončna in srčna in bo vesela domačih piškotov ali jajčk.

Marjja, moja poanta je bila, da neprijazna učiteljica pač ni navdušila nobenega otroka, da bi ji trgal jagode, pekel piškote in pisal pesmice. Se strinjam, da bi bilo bolje, če ji ne bi podarili ničesar. Ampak možno, da ji je bila vaza celo všeč (grda je bila iz mojega otroškega pogleda), v nasprotnem primeru pa se je je brez dvoma znebila. 

V gimnaziji nismo več podarjali daril. Pa vendar še danes povabim najljubše učitelje na kak svoj koncert, če vem, da bo posebej lep, obiskujem literarne večere meni drage profesorice slovenščine, z veseljem poklepetam z marsikaterim učiteljem, če se po naključju srečamo.

Tako kot v vseh poklicih, je tudi v učiteljskem - nekaj je izjemnih, dosti povprečnih ter tu in tam kak, za katerega bi bili vsi veseli, če bi delal kaj drugega. Najbrž tudi on sam. 

perpetua

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. maj 2016 11:07

perpetua je napisal/a:

Tako kot v vseh poklicih, je tudi v učiteljskem - nekaj je izjemnih, dosti povprečnih ter tu in tam kak, za katerega bi bili vsi veseli, če bi delal kaj drugega. Najbrž tudi on sam. 

perpetua

S tem se pa zelo strinjam.

Moji posti so leteli predvsem na kolumno, ki jo je prilepila kozamurnik. Seveda je vsak, tudi jaz, vesel drobne pozornosti v zahvalo, vendar žal nekatere niso iskrene, ampak iz občutka dolžnosti. Veliko takih zgodb bi lahko napletla, žal. Zato stojim za neobdarovanjem, rajši me čez 10 let naj ti učenci (in starši) pozdravijo- kot pišete nekateri.

marjja

kozamurnik

sporočila: 2311

1. jun 2016 6:01

Za konec še tole, čeprav naslov navidezno nima kaj dosti opraviti s temo. Pa ima. Še kako; ker " stari babi"   iz članka še kako vplivata  šolo, tudi na  darila učiteljem , vzgojo otrok ,jutri pa na našo prihodnost, ki bo v rokah produktov takih mam.

Vredno prebrat.

http://siol.net/siol-plus/kolumne/nedokoncana

 

murnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. jun 2016 7:59

Sem brala to kolumno, ja. Na srečo MI nismo pisali testov in bili vprašani, tudi nalog NISMO delali. Sta vse to kar sama naredila. 

In groza je, kaj takšne mame in očetje v šolah počno z učitelji.

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

1. jun 2016 10:44

To Mazzinijevo kolumno bi bilo treba dati v obvezno branje staršem ob vpisu otrok v vrtec. In starši bi morali s podpisom potrditi, da so prebrali in razumeli. 

Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. jun 2016 18:15

Ja, Mazzini je pameten moški. Verjetno ga zato nihče ne jemlje resno.

Moram pa spomniti na eno modrovanje tukaj na kulinariki izpred par let, ko je tudi ena mamica potožila, kako "še kar naprej kakamo (ali lulamo, ne spomnim se več čisto natančno) v posteljo in ne vemo več, kaj naj naredimo z našim najmlajšim." In odgovor ene - se tudi ne spomnim katere, ampak definitivno genialne kulinaričakre: "Pa kako to, da vsi skupaj kakate v posteljo, spravljate se pa samo na najmlajšega?"

Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. jun 2016 18:55

Točno, to bo! Zeta je carica.

Sonja

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

6. jun 2016 20:34

Hoi!

Mi pa imamo letos zaključek OŠ in bi razredniku podarili neko malenkost da se bo spomnil na nas. Bili smo njegova prva generacija od 6. - 9. razreda. Razmišljali smo o rožci in pa mini albumi s slikami z useh štirih let. bi bilo to ok? hvala za odgovore......................:)

Vanillia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jun 2016 20:54

No, jaz bi rekla, da vsekakor. Sploh, če bi vsak učenec pod vsaj eno fotko s svojo pisavo kaj napisal, lahko kar to, kar je na njej, če ne kaj drugega. In se podpisal, seveda. Ker, če bo potem ta razrednik prinesel tak album na kakšno 10, 15, 20 obletnico, bo veliko veselja ob obujanju spominov.

Vidiš, taka reč zame ni darilo, ampak pozornost in spomin.

Vem, da je enkrat ena razredničarka v SŠ dobila pehar orehov in klešče (češ, mnogo smo jih skupaj strli, orehov, nekaj jih je pa še ostalo. Duhovito, enkratno in  nepozabno, če si prejemnik take pozornosti.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti