Poletni oblačilni report

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. maj 2009 15:58

Sej pravim, bolj mini. 160 cm, 48 kg. Recimo pencil skirt se nosi na pete, tako da to odpade. RadaJem

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2009 16:04

Ne, ne, ne razumeva se. Postava, je oprsje, je močnejši pas ali boki? Ali je vsesplošno ravno? Veš, ene bejbe lepo zgledajo v oblekah, spet druge ne... Odvisno od postave... lidka [sonce]

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. maj 2009 16:08

Aha, to te zanima :) boki in oprsje so približno pr' en glih, nisem pa ravno preščipnjena v pasu. Recimo nekaj med hourglass in desko :) RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. maj 2009 16:15

Vanjič, jaz se tule ne grem modne policije. Modne policije v smislu uredniških plusev in minusev kaj je kdo oblekel in "kaj hudiča je pa misli s tem". Jaz včasih napišem svoje mnenje o tem, kaj bi veljalo upoštevati pri sestavljanju garderobe. Ni nobene prisile do nikogar in ni treba upoštevati in tudi sankcij ni, če se ne upošteva. In s temi pisanji sem začela predvsem zaradi tega, ker sem že veliko kolegicam pomagala pri izbiri oblačil (in to v rastru zmernih cen) in so bile vse zadovoljne in njhovi domači tudi, In sem rekla, okej, bom pa še semle nekaj naškribala, ker gre govor itak o vsem živem. Ta hlačni oblačilni kos se pač letos pojavlja. In ni za vsako žensko. Za večino raje ne. Tako kot tudi komplicirani sandali in čevlji s paščki niso za večino žensk. Tako, da bi tole težko uvrstil v "must have". Bolj v kategorijo "if you dare" ali pa "have guts"... Lahko pa širokost teh hlač razumeš kot uverturo v jesensko sezono (glej npr. DG kolekcijo, pa tudi Armani ima precej korenčkovega kroja na www.style.com), kjer se pojavlja precej hlač korenčkastega kroja, napihnjeni rokavi, geometrijsko krojenje, podložena ramena in vse stvari, za katere smo mislili, da se ne bodo vrnile, pa se vseeno vračajo. Drugače pa, peace sister.... Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2009 16:15

Glede na to, da nimaš preveč kilc, potem bi lahko nosila kako oblekco, do kolen? Sama se vedno bolj nagibam k oprijetim zadevam, se mi zdi lepše in bolj ženstveno, kot pa plapolajoče poletne zadeve. Pa meni so grozno všeč dolga krila. Evo, zdajle za poleti imaš full izbire. Evo, moram šibat, me najdražji že čaka... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. maj 2009 16:28

Sorči, Rada.Jem, sem pozabila na odgovor: Ti si tip "miniaturne Venere", kot se temu ljubkovalno reče. Audrey Hepburn tudi ni bila dosti višja in če malo posnemaš njene izvedbe (malo jo guglaj, pa bo šlo), ne moreš mimo udarit. Izogibaj pa se situacijam, ki te razrežejo na pol. Recimo: črna majica in belo krilo, za to si za spoznanje prenizka in te kontrast še zmanjša. Skratka, poskusi čim bolj monokromno. Pasovi so okej, samo, če je pas v pasu, naj bo ožji, če bi rada širši pas na bokih, bi ti odsvetovala pas, ki bi bil širši od 4 cm. In če kombiniraš s pasovi, poskusi se izogniti kontrastom, bolj sledi niansam ene te iste barve. Plus, če vseeno kombiniraš dve barvi, npr blazer in krilo, naj bo blazer temnejši. Situacija svetel blazer in temne hlače/krilo, to vleče informacijo k tlem, in tega nočeš. Od vzorce poskusi s črtami. Navpičnimi in tenkimi. Ostale vzorce odsvetujem, ker te bodo pojedli. Po drugi strani pa bi močne barve na manjšem formatu verjetno super izgledale (recimo nekaj, kar na mojih 180 cm deluje too much color and information, bi na tebi verjetno super delovalo) Pa vseeno razmisli, če morda ne bi začela nositi pet kakih 5-6 cm. Na tvojo višino je to čisto spodobna petka. Mi je pravila kolegica, ki ima tudi bolj tvoje dimenzije, da je bila okolica do nje totalno zaščitniška, ker je dajala vtis "ta male" in to jo je začelo motiti. In je obula pete s tako višino in je ta pretirano zaščitniški etitjud izginil. Pri miniaturnh Venerah je tudi pomembno, kakšno frizuro imajo. Če so lasje daljši kot do ramen, bo glava izgledala večje in to utegne ustvariti vtis nesorazmerja. Skratka, tudi, če imaš najlepše lase na svetu, raje jih ne nosi do sredine hrbta. Hope this helps. Vendelina jr.

MARTA1  

član od: 17.10.2008

sporočila: 33

4. maj 2009 16:40

Pozdravljene vse, ki sodelujete pri oblačilnem reportu: spremljala sem že tistega pred nekaj meseci in tudi tega bom z veseljem. Sama ne sodelujem, malo se strinjam in malo ne, vendar rada slišim komentarje drugih. Moj stil je tudi včasih malo...... mi pravijo drugi, da si kar upam. Upam si tisto, za kar si mislim, da mi paše (še kar skladna postava in višina), vendar me počasi že bašejo leta (50) - bom se morala malo umiriti......ampak ne še!!! Pa še nekaj - dobesedno sem podivjala za haremkami, pa kaj! Zatorej, kar naprej s komentarji in navodili! MARTA1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2009 16:50

Vendy, Glede na to, da sicer prelistam InStyle magazine, mi je dosti bolj simpatično zavit v bolj nobel blagovnico, za trende. Na fashion shows gledam bolj na umetnine, ki šibajo po catwalk-u gor in dol kot pa na bodočo ponudbo v trgovinah. Ja, barve, vzorci in nekaj skupnih komponent modnih šovov vsekakor pride na obešalnike v trgovine, tiste najbolj "umetniške"  pa res ne vidiš na ulicah.

Sem bila pred kratkim v "modni izvidnici", v dveh različnih trgovinah (samo ena v našem mestu) in niso imeli nič preveč šokantnega od Armanija. Že nekaj sezon je imel nekaj jaken z malo bolj podloženimi rameni (sem jih probala, ne pa marala), tako da to zanj ni nič novega. Videla sem sicer pumparce do gležnja, drugače pa v glavnem lepo krojene jakne, bluze in krila. In ogromno pencil skirts.

DG oblačil nimajo nikjer v mestu, tako da nimam pojma, kaj je na policah, iste trgovine imajo kataloge, pa nisem našle nič preveč šokantnega. Imeli so pa eno torbico, ulala, prečudovito.

Ja, dg ima sicer 2 različni kolekciji, pa tudi www.eluxury.com nima nič šokantnega.

Escada je več ali manj klasična, Valentino ni imel nič posebnega, prav tako les copains. Sumim, da si trgovine ne upajo nabaviti preveč tehle širokih hlač, se jih bo dalo pa zagotovo najt v H and M trgovinah.

Saj se ne prepirava, a ne?

 

 

Vanja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. maj 2009 16:57

Hvala, Lidka in Vendelina, si bom shranila tole. Zanimivo, veliko stvari, ki si mi jih svetovala ti, Vendelina, sem že nekako intuitivno upoštevala. Lase imam do ramen, saj sem tudi sama ugotovila, da je to optimalna dolžina, petke pa nerada nosim vsak dan, ker imam probleme z gležnji, zato pridejo v poštev samo ob malo bolj svečanih priložnostih ali ko grem zvečer ven. Občasno si kakšen kos tudi sama naredim, zato me je zanimalo, kakšna krila še pridejo v poštev. V omari imam pretežno a-krila tam nekje do kolen ali malo čez, zdaj bi pa rada poskusila kaj novega. V turške hlače me pa ne spravijo, niti za hec jih ne dam nase :) Zelo so mi všeč asimetrični kroji oblačil, kaj pa vam? PS: Je pa res hecno, kako se moda reciklira. A se spomnite, kako smo se zgražali, ko so se po dolgem času vrnile hlače na zvon? Potem smo se jih vse navadile in se zgražale nad modo 80-tih, no, čez nekaj časa so prišle v modo skinny jeans in gležnarji in semiš škornji do kolen, zdaj pa MC Hammer hlače in podložena ramena in špagarce (espadrile za ljubljančane). Držim pesti, da ne bodo začeli še s trajnami ala David Coverdale Tiste "nosečniške" tunike so pa meni čisto simpatične, res da niso ravno fancy, ampak v kakšni neformalni situaciji pridejo prav kjut. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 04. 2009 17:07

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. maj 2009 18:05

Bolj tole berem bolj se mi zdi, da bom res začela torte pečt... No ja vsaj frizuro mam moderno.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti