Poletni oblačilni report

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. maj 2009 20:27

Meni so pa tunike takooooo všeč ... sem si jih lani kar nekaj nabavila, pa ne za sesanje :))) Tudi letos jih nameravam še nositi. Ali pa take malo daljše tunike, skoraj že obleke, spodaj pa ozke hlače ... meni je to super. Lani sem si nabavila tudi nekaj kril, do kolen, jih kar rada nosim.

 

Ja, hlače na 'korenčka' se na grozo moje sestre vračajo. Zdaj samo še čakam tiste razvlečene xxxxl majice s širooookimi rokavi, ki smo jih nosili konec osemdesetih. Še zdaj mi ni jasno, kako je možno, da mi je ena majica (totalno neuničljiva, spalna srajca že precej let, zgleda kot prvi dan) bila še v nosečnosti prevelika, v osmem razredu je bila pa moja najljubša???

Atina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. maj 2009 6:35

CVčeraj sem bila v Zari in imajo ful lušna krila (taka lanena varianta) v takih bež-peščenih odtenkih, malce višji pas in k kolenom ozko krojena. Za kako suhico supersko po moje... Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 8:47

@Marta1, draga moja, emšo je zgolj in samo registracijski podatek in čisto nič drugega. Najbolj važno je, da je srce mlado in otroško in da je tudi fizično telo kolikor toliko mlado in mlajše in uskaljeno s srcem. Je pa žal tako, da je strahovito veliko ljudi, ki imajo emšo mlajši kot je starost njihovega srca...eni pa že kmalu po rojstvu kar ostarijo.... Ti nisi med takimi in ti samo čestitam. @lady beginner, kako je bilo pa na izpitu? @Rada.Jem, od novejših formatov kril bi lahko poskusila s tem balonasto-jabolčnim krojem. Tu imaš več variant: - klasičen balonasto-jabolčni kroj, ki ima zadaj razporek, krilo se pa nosi na bokih, konča pa pri sredini kolen. Skratka tisti balonasti del zelo poudarja boke in ritko - zelo seksi na S in M puncah. Samo pozor: zraven se kombinira zgornji del, ki je v enaki barvi kot krilo. Skratka, lahko imaš jakno (kratko, do pasu), lahko imaš jopico....ampak mora biti enake barve kot krilo. Ker če je enake barve, je vse skupaj v stilu (čevlji so lahko druge barve, še boljše, če so), če pa imaš krilo in jopico različnih barv, si pa zgolj oblečena. Hope you see the difference. - malo balonasto krilce, ki se konča z elastičnim robom (je zelo efektno, samo, ko jih boš probavala, se poskusi usesti z njim in poglej, kaj se medtem dogaja z elastiko). Videla pri prodajalcih, da jih prodajajo v divjih bombonastih barvah. Se mi zdi, da bi tvoja višina dobro nosila divje bombonaste barve (ali pa barve, s katerimi naše članice barvajo tičino). Zraven se nosijo majčke in jopice v bombonastih barvah. In se lahko igraš z barvami do mile volje. - geometrijska oblekica: a si že kaj razmišljala o mali črni oblekici brez rokavov, ki se od pasu razširi, vendar ne v A linijo, temveč se geometija v format krinoline razvije že v višini bokov. Tak kroj je točno za miniaturne Venere. Tudi bi ti svetovala, da razmisliš o hlačnem kostimu, pri katerem so hlače do kolen. S tem si oblečena tri mesece. Glede asimetrije je pa takole: definitivno so super asimetrije na zgornjem delo. Tipo oblekica z eno naramnico, tipo majčka z eno naramnico, tipo bluza z enim dolgim rokavom, medtem ko je drug del bluze rezan v ameriški ovratnik....Asimetrične obleke in krila so pa zelo zahtevna. Pa obleko, ki se asimetrično konča, to še gre. Asimetrična krila so pa zahtevna, ker je težko najti za zgornji del nekaj, kar bo kolikor toliko usklajeno z asimetriijo krla. Ker, kaj pa ostane: jakna z asimetričnim zapenjanjem na asimetrično krilo - to hitro naredi too much information, bluza, naka, ker se ponavai zapira po sredini in tista sredina z gumbi kaže na asimetrijo krila in to zgleda tako, kot fuge v kopalnici, kjer se stenske in talne fuge nikoli ne ujamejo (sorči, imamo doma gradbišče in imam bolj gradbene asociacije). To make a long story shorter, na asimetrično krilo gre samo gladka majčka iz zelo zelo kvalitetnega materiala (kašmir,pašmina, svila, svila-jersey...). In tu mora človek potem premisliti svoj budžet. @vanjič, ma daj no, jasno, da se ne kregava, najinega perja je preveč škoda, da bi frčalo, ga raje lepo negujeva.... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. 2009 09:14

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. maj 2009 9:00

Izpit je šele naslednji ponedeljek torej 11.5., samo jaz vedno toliko prej paniko delam - se je izkazalo za uspešno... Bom sporočila. Začetnica

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

5. maj 2009 10:38

Vendelina, ko si že prijazno povedala, da džins krila kupuješ v Zari, mi lahko še prosim namigneš, kje kupuješ oblekice s kratkimi rokavi oz. brez njih, za poletno oblačilno bazo? In kakšna naj bi bila dolžina teh oblekic? Jaz obleke obožujem, ampak nekako ne najdem prave.... lenka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. maj 2009 10:58

No, ja, sem najprej mislila napisati, kakšne barve in katere znamke štrik paše na vrat tistim osebkom, ki jim bo ta report šel do srca in do možgan. In ki bodo hudo žalostni, ker si ničesar ne morejo privoščiti, zaradi recesije, zaradi "preobremenjenosti", zaradi ...

Včeraj je na hitro uletela moja prijateljica, sošolka iz gimnazije: 30 kg preveč, bluza iz začetka 90 ih,zanesljivo iz druge roke, na prsih preozka, ti. lanski model, stlačena v preozke kavbojke, barvno total mimo, v čevljih, ki jih ji je kupila soseda. No, tudi z mastnimi lasmi.. Pač davek na pomanjkanje, ki ga je po razvezi ( zaradi neprispevanja v družinsko blagajno, ker je zaradi stečaja podjetja ostala brez zaposlitve) in preživetje z delom čistilke po špelunkah, raznih gostilnah, hmeljiščih, kmetijah. Srečna je bila, da je pri petdesetih sploh dobila najbolj svinjsko in najslabše plačano delo v proizovdnji. Za določen čas. ( Se bom še vrnila v to zgodbo.)

Omenila bom obutev in oblačenje , primerno za obisk uradov. Tu se z Vedny strinjam. Prevečkrat sem stala v vrsti, zdolgočaseno strmela v  grozljive poroženele pete, odebeljene nohte, včasih črne, po katerih so marširale nožne glivice. Komolce, v podobni izvedbi, te še pogosteje bolj črne od naslanjanja na nekaj. Tistega grozljivega smradu v malem prostoru sprejemne občinske pisarne, kjer si moral za trenutek na zrak, ker se ni dalo prenesti. Se mi zdi, da je bilo na bankah malo boljše, so bili vsaj prostori večji in so se poznala vlaganja. Investitorjev in varčevalcev.

Pred dnevi sem poslušala prodajalko, ki je neki revici prodajala torbico iz " tapravega usnja" za 19 € in ji zatrjevala, da jo bo lahko imela za na izlet in za v cerkev. E, tu je bistvo.

Nekoč so lepa, oprana oblačila hranili za obisk božjega hrama. Vedno so se pred tem skrbno oprali, menda se ni zgodilo, da bi prišli popackani, raztrgani.

Danes pa srečam v čakalnici pri mojem sajšeneveda ivšem dohtarju ljudi v plastičnih trenerkah; kot da so pridirjali z bližnjega igrišča. Kdo ve, kje je ostala manira, da je potrebno pred odhodom zdoma vedno očitisti čevlje, pa če je to treba, ali ne.

Prepričana sem, da s primerno obleko izlažemo spoštovanje do ljudi, od katerih pričakujemo določeno storitev. Vsaj oprani in dostojno oblečeni bi naj bili. Urejena stranka je bolj samozavestna in tudi lažje komunicira s včasih vzvišenimi referenti, ki te odmerijo od glave do pet.

Komentar glede patik v poletnem stilu me je spomnil na pogreb moje drage tete. Na mojo grozo je prišla tudi njena nobl nečakinja. Zelene barvne leče so se ujemale z barvo trenutnega avta, mučno tišino ob njeni tragični smrti  pa je prekinjalo  klepetanje njenih plažnih cokel. Čez ramo je imela pleten cekerček,čez lase špegle. Kot da je za trenutek skočila s plaže. Oblečeno je imela malo črno oblekico. Očitno si je delala všitke sama, saj je bil en všitek zadaj 10 cm daljši od sosednjega. ( Privoščljivo.) Stopicljala je okrog krste in ropotala s coklami. Je potreben kak komentar okrog primernosti oblačenja v takih okoliščinah ? Mogoče samo še kaka opazka o žalujočih ostalih z golimi hrbti, v kratkih hlačih, sredi smrkajoče množice.  Žalujoče mlade sorodnice so skakljale okrog v dolgih črnih krilih, oblečen ko kake odaliske. ( Nikoli še nisem srečala ženske, ki bi imela tako dober okus za oblačenje, kot prav ta teta, ki je bila tudi odlična šivilja. )Ampak o tem ne govori ta report.

Na drugi strani bi rada opozorila tudi na drugo plat: kolikokrat je potrebno povedati, da pupe na CSD ne morejo zgledati tako kot da se valjajo v denarju in da si lahko kupijo, kar jim poželi srce. Da referentka na bančnem okencu ne more biti ovešena za nakitom, na rokah, nogah. Ker daje vtis, da vloženi denar pristane direktno v njenem žepu. Da se človek vpraša, kakšna je samokritika vseh tistih javnih uslužbenk, ki si naobročkajo roke do zadnjega prsta. ( Za noge ravno ne vem, no.) Spomnim se, da je bila na nekem zavodu za zaposlovanje bejba, ki so jo klicali Prosojna. Bila je v neposrednem stiku z brezposelnimi, hodila pa je oblečena v prosojne čipke in podobne tančice. Se mi zdi, da bi ji moral kdo kaj povedati o primernosti.Sicer pa velja, da je globina dekolteja obratno sorazmerna z vplivnostjo. NA neumna stroga pravila, zlasti nekaterih bančnikov o tem, da morajo ženske v službo v krilu, se vedno spomnim na davkariji, ko se gospa v poznih letih sprehaja v oprijatih hlačah, bi imajo zanesljivo okorg bokov kakih 130 cm. Ne, vem, če je to ravno svoboda. Ali o banki, kjer moja prijateljica trpi, ker je nedostojno nositi pletenine, kjer so kostimi in oblačila živih barv prepovedana. In kjer jo je neki svetovalec ta oblačenje, ki ga je plačala prav ta banka, da je v prostem času delavkam svetovala način ličenja in izbiro barv, prepričal, da je jesenski tip. Zdaj zgleda tako kot da vsak trenutek rabi transfuzijo. Zimski tip kot je ona, bi moral nositi popolnoma drugačne barve.

Da zaključim: v moji profesionalni karieri sem se srečala z dvema nerešljivima vprašanjema: kako naj povem starejšemu, zapitemu gospodu, ki je živel brez kopalnice in je smrdel tako zelo, da sem potem pol ure zračila pisano, nekajkrat pa sem ga skorajda pobruhala ( in je to videl, ker se nisem mogla zadržati), naj se vendarle umije, če se me je tudi brez tega bal kot hudič križa. In dilema, kaj naj odgovorim na vprašanje, tudi zapitemu direktorju, kako naj priletni pupi , ki dela  s strankami, prepovemo, da ne bi prihaja na delo z razkritim popkom, če ji že tega, da se med službo ne hodi v avto na parkingu mečkat s trenutnim tipom, ni bilo mogoče dopovedati. (Trenutni oboževalec pa je bil skrit v prtljažniku avtomobila in je vse to zatožil vodstvu ! )

No, bejba iz uvoda na srečo še ne ve, da bo konec meseca spet brez službe. In je najbrž ne bo dobila nikoli več. Njej najbrž ni mar oblačilni repot ! Včasih je treba pomisliti tudi na take okoliščine, kadar dvignemo nos nad neprimernim oblačenjem.

 

Lep pomladni dan želim.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 05. 2009 12:35

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

5. maj 2009 12:17

Frina, hudo. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 13:40

Vedno lahko k vsaki stvari in vsaki temi dodamo, da obstajajo tudi ljudje, ki si nič od tega ne morejo privoščiti. Ne špargljev, ne nutelle iz milerja, ne oblekice, ne počitnic na morju, whatever... Tu lahko vsak naredi pri sebi inventuro, kaj je in česa ni naredil. Sama vsako leto oddam precej oblačil, tudi smo se udeležili akcije, ko je pogorel samski dom, tako, da nekaj tozadevno naredim. Tisto o roževinasti podplatih je pa tako žmohtno, da bi morali predpisati tisti tekst tudi vsem, ki so na dieti. Pade apetit, garantirano @Vilma: Tiste oblekice s kratkimi rokavi kupujem ponavadi v času, ko uradno še niso razprodaje, pa se grejo trgovci že 30% in več popustne akcije. Ena na leto, potem pa kolobarim s tistim, kar že imam. Vedno jih najdem pri Muri (tiste stevardesaste v temno modri in črni in sivi in bež barvi....to sem nabrala skozi leta, mere so iste, kroj je brezčasno dober, če si pa vsaj 170 cm ti bo šel pa super zraven jakna-plašček iz enakega materiala). Sem naknadno videla, da sprašuješ po dolžini: formalne oblekice imajo dolžino do Kolena (gledano iz smeri glava proti tlom) ali tik ob pod kolenom (gledano od spodaj navzdol). Ali pa bolj enostavno: sredina kolena plusminus 5 cm. Tu se ne da udariti mimo. Tudi če noge ne dosegajo vseh kanonov lepote..... Formalne oblekice so enobarvne, od vzorce imajo pa rade črte (poševne in diagonalne), pepita karo , pike in pogojno tudi kake psihadelične pop-art vzorce. Rožice,animal printi, ornamenti, kašmirske solze... - ne, hvala. Kdor ne more brez teh vzorcev, naj jih uporabi za letoviščna oblačila. Oziroma, vzorce si omislite na maxi obleki (to je poletna dolga obleka, ki se nosi tudi po mestu v popoldanskem in večernem času), na formalnih oblekicah so pa najboljši tisti vzorci, kjer so vsi liki v taki barvi, kot je podlaga (skratka, monokromatsko) Še za Vilmo:Potem sem pa tudi že našla nekaj dobrih srajčnih krojev oblekic iz svila-jersey(to se super obleče v maju in avgusta, ko je zjutraj že megla in se ti ne oblači jopica), ki se zapenjajo pri strani in potem še zavežejo na boku. Te sem našla, (če si iz Lj, boš vedela kje) v Nami in sicer na tistih štenderjih na južni strani 1. nadstropja, kjer imajo neke angleške in italijanske brande. Drugače se pa podobne artikle videla tudi v Peek&Cloppenberg v Supernovi na Rudniku. Pazi, tam prodajajo neke low-price zadeve, ki super izgledajo in sem vprašala, v čem je fazon - in so mi razložili, da gre za low-price brande, ki jih delajo v sodelovanju z visokocenovnimi brandi (tipo Boss). V stilu, en Bossov plašček in 9 navadnih (navadno pomeni, da je podloga od drugega dobavitelja in gumbi tudi) in ko prodajo 9 navadnih plaščkov, so v bistvu pokrili že zaslužili za vseh deset. Ker tisti "original" bodo pa itak prodali šele po tem, ko ga bodo dvakrat znižali. In tako sem skladno s to filozofijo nemudoma postala srečna lastnica ene zlate oblekice za 70 EUR, medtem, ko je njena sorodnica stala precej precej več..... Tako, da priporočam več takih ogledov, ni vrag, da vsaj kdaj ne zadeneš. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. 2009 13:50

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

5. maj 2009 13:46

Frina, saj zato so si pa ponekod izmislili oblačilne kodekse. Kar je spet dvorezni meč. Nekateri in nekatere pač ne vedo ali pa nočejo vedeti, kaj je "poslovno". Krilo se lahko konča na sredini kolen oz. (še bolje) pod njimi. Kar je nad koleni, ni primerno. Ne glede na postavo in leta. Meni kostim s skrajšano obleko ali krilom izgleda poceni, za na vogal. Tistim, ki pa to nosijo, se pa najbrž zdi seksi. Meni je pa recimo veliko bolj zapeljivo, če gre za neko strogo poslovnost, npr. ozko krilo, klasična bluza z odpetima zgornjima guboma (ravno toliko, da se dekolteja še ne vidi), suknjič, salonarji, spodaj pa v toplejših mesecih samostoječe nogavice in seveda lepo, a diskretno perilo (bela bluza in belo ali kožno perilo, nikakor pa ne rdeče ali črno ali podobno - enim je to hot, meni je pa poceni). Spet stvar osebnega okusa - ti so pa tako zelo različni ...

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

5. maj 2009 14:48

Vendelina, nnajlepša hvala, najbolj sem zainteresirana za tele srajčne kroje, ki jih omenjaš, da si jih videla v Nami, samo nisem iz Ljubljane, temveč iz Maribora, tako da to odpade. P&C pa sicer imamo, bom malo pregledala. Moram tudi priznati, da so mi Murine oblekice absolutno predrage, očitno pa ne naletim na kako vsaj malo znižanje...... lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti