Poletni oblačilni report

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. maj 2009 15:06

Sem danes pri kuhanju premlevala tole temo. Pri tistem 'kako se moda vrača', sem se spomnila enega (za moje pojme) gravža osemdesetih: hlačno krilo. Baaaaah ...

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 15:12

@Vilma, saj te brande iz Name imajo tudi v Emporiumu - to pa imate, a ne? @Atina, sem točno ta kos videla v nekaterih kolekcija za jesen.....))))))) Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. 2009 15:14

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. maj 2009 15:19

Ojej, jaz sem 1x kupila tuniko. Tudi za sesat je ne dam gor, ker zgledam okrogla... : ) : ) Hej, bejbe, poglejte Polno Juh, v kako visokih petah je presneto dobra bejba. Pa je mala, drobcena... Meni so vedno bolj majhne bejbe na pogled všeč, ja, se mi zdi da vse boljše izgleda na njih...Še če so malo bolj okrogle, ne izstopa toliko, kot če je ženska velika... Še vedno pa mislim, da je boljše kak feler "spregledat", kot pa da je vse v neki sivini in neinovativno in potem - boring dolgočasno... Moja sodelavka je zadnjič občudovala moje bež rože in prosojnega materiala, ki sem jih zapela na trenčkot, čisto tako, da ga poživim. Vse v bež barvi. Je rekla, da si kaj takega ne bi nikoli upala zapet, ampak, da ji je full full všeč. Sem ji rekla: Bejb, potem si moraš nujno kaj kupit in samo uživat... : ) "Treat yourself..." Je imela otroke malo za menoj, pa je s porodniške, saj veste, kako je, da se malo a-klimatiziraš nazaj... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 05. 2009 15:23

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 18:14

Lidka, Polona je od mene nižja kakih 8 cm, kar pomeni, da je čez 170, v vsakem primeru je pa višja od svojega partnerja. Drugače se pa strinajm z vsem ostalim. Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. maj 2009 22:09

Zara-Marisa je napisal/a:
Frina, saj zato so si pa ponekod izmislili oblačilne kodekse. Kar je spet dvorezni meč. Nekateri in nekatere pač ne vedo ali pa nočejo vedeti, kaj je "poslovno". Krilo se lahko konča na sredini kolen oz. (še bolje) pod njimi. Kar je nad koleni, ni primerno. Ne glede na postavo in leta. Meni kostim s skrajšano obleko ali krilom izgleda poceni, za na vogal. Tistim, ki pa to nosijo, se pa najbrž zdi seksi. Meni je pa recimo veliko bolj zapeljivo, če gre za neko strogo poslovnost, npr. ozko krilo, klasična bluza z odpetima zgornjima guboma (ravno toliko, da se dekolteja še ne vidi), suknjič, salonarji, spodaj pa v toplejših mesecih samostoječe nogavice in seveda lepo, a diskretno perilo (bela bluza in belo ali kožno perilo, nikakor pa ne rdeče ali črno ali podobno - enim je to hot, meni je pa poceni). Spet stvar osebnega okusa - ti so pa tako zelo različni ...
Oh, ko bi si tole prebrala moja znanka, ki se ima za strašno poslovno žensko (dela na zavarovalnici in ima opravka s strankami), ima 49 let, s posteljo vred 45 kg in se sama sebi zdi strašansko "huda" v rdečem usnjenem kostimu, s krilom komaj čez rit, črnimi mrežastimi nogavicami in rdečimi salonarji. Ajoj! Človek bi jo prej poslal na kakšen vogal kot pa sklepat posle. Grozljivo se mi zdi, ko ženske, s svojimi +/- 50 leti in 50-60kg mislijo, da ker so suhe, si pa lahko na rit navlečejo vse. Se strinjam, da so kg važni pri oblačenju, ampak leta tudi. In seveda delo, ki ga oseba opravlja. Issi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. maj 2009 15:10

Krilo iz jeansa sem nabavula v H&M, 25 E, kroj se proti kolenom oža, tako damsko je. Za popoldan ali zvečer na to krilo oblečem belo majico z naramnicami in preko laneno belo bluzo bolj športnega kroja, ki jo lahko nosim odprto, s 3/4 rokavi, in je videti kar v redu, pač stil, ki mi pristoji. Čez dan pa kakšno bolj pisano kombinacijo. Všeč mi je, ker mi v vročini ni potrebno nositi nogavic. V Peek & Clopp pa imajo res odlične zadeve, sem tam po sistemu, kot je Vendy napsiala, kupila že kup lepih in uporabnih stvari, nazadnje trenčkot, kakršnega sem si že dolgo želela, pa nikjer našla. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2009 15:21

Zakaj se meni Polona zdi drobcena in majhna? A zato, ker sem jo leta gledala iz lože v Drami??? Pa tudi sicer, nima čez 170??? (kar je off topic, itak, ker ni pomembno, ker je itak luštna). Eh, ene bejbe nikdar ne preživije da so bile nekdaj hude. Poudarek na nekdaj, pol pa zgledajo kot "okostnjaki", kar se mode tiče... lidka [sonce]

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. maj 2009 15:34

Eh, ene bejbe nikdar ne preživije da so bile nekdaj hude. lidka [/citat]

 

Ja, pa kako kmalu se enim to zgodi, a ne?

nola

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. maj 2009 19:02

Nisem brala vseh postov, so mi pa padla v oči sporočila o primernosti določenih oblačil za določeno postavo. Ko opazujem ženske okrog sebe, vsi predsodki o bunkastih, peščenournih in podobnih oblikovnih formatih ter njim (ne)ustreznih oblačilih padejo v vodo. Razen tisti, da je šlaufe treba pokriti. Trenutno sem v Keniji in mnoge ženske imajo zadnjo plat neproporcionalno veliko. Oblečene so različno, v poceni oblačilih, vendar jim vse pristoji. Znajo nosit. Zadovoljne so s seboj in izžarevajo določeno erotično privlačnost. V primerjavi z mojim (ki sem sicer povsem po jusu) je njihovo telo povsem skladno in pojava simpatična. Jaz pa zjutraj pred odhodom iz sobe vržem še zadnji uč v ogledalo, če je vse na svojem mestu, in se takoj začnem vznemirjati zaradi šlaufa, ki sem ga "pridelala" prejšnji teden na Finskem. To nezadovoljstvo potem kažem navzven. Tako je to. Moj pojnt je bil, da lahko nosiš marsikaj, če znaš nosit in če si zadovoljnen sam s seboj. mimika

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

6. maj 2009 19:25

Mimika res je tako! Treba je znat živet,z enim ali dvema ali celo nobenim šlafom. Koliko energije ženske potrošijo,da si izbirajo čeveljce in oblekce. Zunanji izgled je pomemben, se strinjam...a,kar je preveč, je pa preveč. Treba je pokukati v svojo notranjost. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti