Pomladni oblačilni report

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

24. feb 2009 10:05

Kleo, tudi sama imam iste težave s podočnjaki - tudi, ko sem spočita, kot ti. Niso zabuhli, samo temni so in niso pokazatelj kake bolezni, so posledica zelo tanke kože pod očmi. Žal, korektor je obvezen! Po mojem mnenju pa tudi eden izmed nepogrešljivih kozmetičnih proizvodov. Lepa, enakomerna polt, je osnova vsakega make upa. Po mojem mnenju naličene oči, brez lepe podlage (in s podočnjaki, kot jih imamo nekatere) ne sporoča ravno urejenega videza. Ne vem, zakaj bi se branila dobrega pudra, ki je danes zaradi negovalnih sestavin, že podaljšek osnovne nege. Glede na tvoje modre oči bi ti svetovala, da se modrim odtenkom ličil izogibaš in uporabiš raje zlate, rjave, mogoče marelične, kar bo povdarilo tvojo barvo oči, ne pa da vse skupaj zabriše v eno samo modrino (od tod tudi panda videz, skupaj s podočnjaki, ki so tudi modre barve). Mac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. feb 2009 10:14

Meni uporaba tekočega ali drugega pudra ne pomeni biti "in" ali "out", ker ga ne uporabjlam zaradi mode, ampak zato, ker sem ugotovila, da mi zelo dobro zaščiti kožo. Sem bila do nekaj let nazaj zagrizena nasprotnica pudra v vseh oblikah, češ kaj bo to meni, saj je "natur" najlepše. A ko je koža začela kazati znake utrujenosti, se začelo slabšati stanje povrhnjice, pojavile so se akne... Potem pa ugotovim, da je takratna Lancaster emulzija (neka oblika tekočega pudra) tako fantastična zadeva, da se koža v poletni vročini sploh ne potii, nanešeno pa se niti ne opazi, koža  postaja kot žamet in akne izginejo - ja zakaj pa je potem ne bi uporabljala?

Zdaj uporabljam eno drugo zadevo, ker je Lancaster tisto prenehal izdelovati, nadomestek mi pa ne ustreza, jo lepo nanesem na obraz, namazan s kremo, in je super. Mraz ne pride do živega, temperaturne spremembe (ogrevana pisarna, pa mraz ali obratno) se na moji koži ne čutijo več.

 

Tudi če je "out", meni puder dobro dene, sploh ker se današnji nanašajo tako, da se sploh ne opazi, da ga imaš na obrazu.  Mamamia

 

 

 

 

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

24. feb 2009 10:16

ZAČETNICA, olje čajevca dobiš tudi v lekarni, pa še cenejše je. Tumpika je pravi mojster za nasvete okrog tega čajevca, ga uporablja za vse sorte, edino bučnega olja ji ni spravil iz kavbojk 

Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. feb 2009 10:19

Meni bi pa nekdo moral pokazati, kako se puder sploh nanaša: imam vedno občutek, kot da zelo nenaravno zgledam in da mi na čelu piše 'jaz nosim puder' :)

Atina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. feb 2009 10:29

Jaz dam spodaj podlago, pač kremo, potem pa nanesem s prsti lepo enakomerno. To je en dva tri. Ne prenesem gobic, spužv za nanašanje, ker potem smrdijo, se mi zdi grozno leglo nekih nečistoč. lidka [sonce]

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. feb 2009 10:30

Hvala Ognjič, bom kontaktirala to žavbemojstrco.;-) Začetnica

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

24. feb 2009 10:31

Ja, glede pegic......celo življenje poslušam, da so seksi, simpatične in sploh super. Tudi sem v glavnem bila deležna pohval v tem smislu od družine kot otrok, kakor tudi od moških, ki so me ljubili in seveda od tega, ki me ljubi sedaj. V tem nikoli ni bil problem, tudi se jih nisem trudila prekrivati, ker mi je jasno, da to ne gre(dejansko jih ne gre zradirati z obraza, kot pravi Vendelina). Tekom časa sem jih akceptirala, da bo jasno, nisem med tistimi rosno mladimi, tako da če se do zdaj ne bi sprejela, bi bilo to res slabo zame. Ne morem pa še zdaj spremeniti dejstva, da, če bi lahko izbirala, bi bila rajši brez njih. Pa konec debate o pegah. Vendelina, veš, da res najraje uporabljam šminko barve karamele in tudi zemeljske barve za oči, blusherja pa res ne uporabljam. In imaš prav, da mi te barve fajn pristajajo. Kot sem rekla, problem imam edino s ta pravo nianso tonirane kreme... lenka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. feb 2009 10:38

Vilina, potem pa vzemi tisti novi puder (bo že katera vedela firmo in ime), kjer nianse spreminjaš z vrtenjem in imaš v eni škatlici kar nekaj možnih odtenkov. fresh

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. feb 2009 10:44

Mislim, da je ta puder Revlonov, ne dam pa roke v ogenj. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti