Ju-hu, sneži!

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. jan 2009 20:23

Jupi !!! Sneg jeeee!!! Kar pada naj, čeprav bom dežurala. Drugače pa za mene ni lepšega kot mrzla (do -11 ) zima z obilico snega in sonček. In če bi bil še dan vsaj do 19 ure, bi bilo pa idealno, če že ne kičasto ...

kobra 1

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

27. jan 2009 20:29

kobra 1 je napisal/a:

[srecen] Drugače pa za mene ni lepšega kot mrzla (do -11 ) zima z obilico snega in sonček. In če bi bil še dan vsaj do 19 ure, bi bilo pa idealno, če že ne kičasto ...

kobra 1 [kaca]
Ne maram kičastih stvari ... ampak to bi blo pa enkratno :) Petya

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jan 2009 20:59

kelly je napisal/a:
, da ne vem, kako se lahko nekdo veseli snega, če zunaj v snegu ostajajo noč in dan brezdomci, uboge živali, ki zaradi snega ne morejo do hrane in morajo spati v snegu. kelly

Tole, kar bom napisala, ne velja za brezdomce. Velj apa za ostali del tvojega zapisa. 100%.

Kelly, tudi če boš užaljena. Nisi imela nobene biologije v šoli? Ker, lepo te prosim, kakšne uboge živali neki? To, da so v snegu, da dežuje, sneži, piha veter, je vroče, .....je zanje NARAVNO!!! Tiste, ki tega ne prenesejo, tisith tukaj pač ni. Ravno zaradi teh dejstev, no, pa še katerega.

Ravno letos mineva 150 let od izdaje Darwinovega dela: O izvoru vrst z naravnim izborom in 200 let od njegovega rojstva. Utemmeljitelj evolucijske teorije, je, darvinizma. Ne dvomim, da veš zanj. Zato, pa ne samo zato, te prosim, da kaj na to temo prebereš. In znanje toliko dopolniš, da ne boš nikoli več govorila o tem, kar si napisala zgoraj. Da ti malo pomagam:

http://dbs.biologija.org/darwin/ Morda (v to ne dvomim), bo stran (ki se bo še dopolnjevala in razširila) zanimiva še marsikomu.

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. jan 2009 21:51:32

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

27. jan 2009 21:07

Hvala, rimljanka. Res je zanimiva, vsaj po prvem preletu. Smo pa tudi že marsikaj pozabili, od šole... Se staramo, hehe...

strippy

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

27. jan 2009 21:15

v Beli krajini ga še sedaj ni za vzorec,.. čez gorjance pa kaos. Ne moreš verjet, če ne doživiš kleo

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

27. jan 2009 21:18

Poljanska dolina je lepo bela, vsaj po hribih. No, pravzaprav za dolino res ne vem, hribi pa - prava zimska pravljica...jutri pa na sanke pa snežake... Komaj čakam.

strippy

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

27. jan 2009 21:21

predvidevam,da je Kelly mislila na tiste uboge živali,ki so morda izgubljene,oz. nimajo doma,ker jih je nekdo zavrgel in jim je zato še težje v takem vremenu,ker pač nimajo zatišja(mačke,psi),ali pa za kužke,ki jih kar tako pustijo nekje na verigi brez kakšne strehice.PTICE,SEVEDA-je pa že druga zgodba,tako pač narava deluje vsako leto,se tudi one znajdejo po svoje pa še pomagamo jim lahko seveda... sarin

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. jan 2009 21:27

Ko smo že ravno pri pticah... Na okensko polico sem postavila ptičjo hišico. Takšna lična, z rdečo streho, ptičke bi bile v zavetju. Noter sem nasula hrano, ampak ptičk ni od nikoder... Pa tako sem se veselila (priznam, kot otrok), da jim bom priskrbela hrano v teh sneženih dneh. Ali mogoče kdo ve, zakaj ne pridejo v goste? Moycaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. jan 2009 21:35

Moycaa je napisal/a:
Ko smo že ravno pri pticah... Na okensko polico sem postavila ptičjo hišico. Takšna lična, z rdečo streho, ptičke bi bile v zavetju. Noter sem nasula hrano, ampak ptičk ni od nikoder... Pa tako sem se veselila (priznam, kot otrok), da jim bom priskrbela hrano v teh sneženih dneh. Ali mogoče kdo ve, zakaj ne pridejo v goste? Moycaa

Odvisno je, kje je hišica....je blizu nje kakšno drevo? So v bližćžini mački? Jih do zdaj še nikoli nisi hranila? Jih hranijo vsi sosedi? kdaj si hišico postavila, ko je bilo zunaj plus 4 in brez snega? Si v mestu ali na vasi, strnjeno naselje ali bolj na samoti..... malo povej, pa ti bom lažje odgovorila, vsaj verjeten razlog navedla.

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. jan 2009 21:40

Morda bodo čez nekaj časa le pogruntale, da je tisto njim namenjeno! Ptice se na nastavljeno hrano navajajo postopoma, če jim boš hrano redno nastavljala, se bodo počasi navadile prihajati. Pri nas (četudi nimamo snega) prve lojne pogače obesimo na drevo pred hišo in napolnimo krmilnico že konec jeseni, nekje v novembru, ko ni več grozdja, jabolk in kakija na vrtu. Vsak dan pride kakšna ptička več, zdaj, ko je pa res mraz, jih imamo vsak dan na obisku res veliko. Po tleh brskajo kosi (njim dam tudi jabolka), ščinkavci in taščice, v krmilnici vladajo pa siničke in lišček. Ko se bodo enkrat navadile prihajati k tebi, boš imela redno veselico, le na hrano ne smeš pozabiti, da ne odidejo stran. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti