Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. feb 2012 23:43

malaga, kakšno razpredelnico misliš? GI?

tulka

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

4. feb 2012 7:51

MBrando je napisal/a:

Odločam se za neka novega. Za prehod iz mojega MONO VEGETARJANSTVA v eno novo obdobje mojega življenja. 

A dej, a ona piščančja prsa tam v rubriki Kaj jutri za kosilo so od kakega vegi? Japajade. Al je to sam zarad celodnevnega treninga (česarkoli že), da si mal površen postal? 

Aja, lahk si pa sam jaz narpobe oizraz MONO VEGETARJANSTVO razlagam. Možno.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2012 8:37

HejHoj: SI napačno razlagaš ja. Se pa opravičujem, ker sem jaz tudi zabrklal zadeve. Namesto MONO, moram napisati SEMI in tako stvar dobi smisel. Se opravičujem.
Torej semi vegeterjanec.
Meaning, da občasno pojem nekaj, kar vsebuje živalske primesi. Torej 80-20 in favour of vegies.

Ok, grem dalje prebirati literaturo :D


Se pa priporočam še naprej za kakšne smernice, ideje....

 

MBrando

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

4. feb 2012 8:42

MBrando je napisal/a:

HejHoj: SI napačno razlagaš ja. Se pa opravičujem, ker sem jaz tudi zabrklal zadeve. Namesto MONO, moram napisati SEMI in tako stvar dobi smisel. Se opravičujem.
Torej semi vegeterjanec.
Meaning, da občasno pojem nekaj, kar vsebuje živalske primesi. Torej 80-20 in favour of vegies.

MBrando

Hja, lahk si POLpismen, ne moreš biti pa POLvegetarijanec. Skregano z logiko.

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

4. feb 2012 10:41

MBrando ... Montignacova prehrana pri meni deluje v smislu boljšega počutja. Po takšnem načinu prehranjevanja ni tiste utrujenosti po obroku ... ti da energijo. S to prehrano ravno tako zadovoljiš vse vnose hranil. Meni osebno odgovarja, saj lahko vključim v prehrano vse tisto kar imam tudi rada. Včasih zaidem iz te poti prehranjevanja ... pa se že pozna na počutju.

Mayisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2012 11:55

Mayisa: To je prav super ja. Jaz ga ne bi uvedel zaradi hujšanja, ampak zaradi zdrave teže, primerni moji velikosti in aktivnosti. Čisto me je skup potegnilo, ko je tako vreme, pa ni dosti športa, kjer bi mišice ohranjal.
Torej praviš da vnos hranil ni problem, le ločiš zadeve ter izključiš hitr OHje, oz. si jih 1x tedensko privoščiš?
Mislim, pri meni ne bo toliko problem, ker imam kar železno disciplino pa si sladikeše tu pa tam privoščim. Glede na to, da pa ne bom hujšal, ne bom tudi toliko grešil z mojimi domačimi sladkimi čarovnijami (delam predvsem na zdraven pecivu. Alternative pri sestavinah).

Všeč mi je, ker ostaja skuta, sadje, oreščki v planu, a le da se gleda na način kombiniranja. To mi je všeč, res. Obožujem skuto in sadje, sploh po treningu, včasih pa za zajtrk, skuta in zelenjava (to bo še šlo po novem planu?)

MBrando

mateja1234  

član od: 7.4.2011

sporočila: 25

4. feb 2012 20:00

ja samo en dan je treba zdržati in pol kr gre,že trako sm vajena piti vse grenko to ni problem.ampak brez kave ne morm.pijem pa tud vodo in čaj.sm šla v dm v domžale tam imajo od montija le musli nč drugega pa njihovo alnaturo

mateja1234

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. feb 2012 0:10

Saj ni treba upovati od Montija izdelkov, da bi se prehranjevala po njegovi metodi. Samo več denarja se boš znebila.

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

5. feb 2012 8:28

Monti ni samo za hujšanje ...je način prehranjevanja. MBrando ...meni je všeč, ker kot sem že napisala lahko jem po tem načinu veliko stvari, ki jih imam rada. Tako kot si napisal ...Skuto, oreščke, zelenjavo v vseh oblikah, sadje, polnozrnato hrano, narastki iz kvinoje, ajdove kaše, prosene kaše, pire ... Sladice si naredim po svoje - skutin narastek s sadjem, prosena kaša s sadjem, pecivo s pirino moko ... Obožujem tudi ribe... meso pa le občasno, tako kot ti . Seveda tu pa tam pa tudi kaj "grešnega". Včeraj pekla krofe in si jih privoščila ...

Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti