Jedilniki po montignacu

timoteja  

član od: 1.2.2010

sporočila: 3

9. feb 2011 9:44

Z: PZ palačinke s skuto in , , K: sojini polprti, solata M: ali jogurt V: PZ špageti in zelenjavna omaka timoteja

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

13. feb 2011 21:06

hej hej punce :) spet jst s svojimi idejami :) moja teža ne gre nikamor... ampak verjetno sem res dosegla tisto pravo težo in je to razlog... bi pa vseeno uprašala... je katera že poskusila 90 dnevno ločevalno dieto? kako bi bilo kombinirati montija in to dieto? bi šlo? :) le kot mali predlog... :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. feb 2011 20:02

mirelca, jaz nisem, večina kar jih poznam in se je lotila 90-dnevne je lepo shujšala, a potem vse nabrala nazaj.

tulka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 12:45

tulka je napisal/a:

mirelca, jaz nisem, večina kar jih poznam in se je lotila 90-dnevne je lepo shujšala, a potem vse nabrala nazaj.

tulka
Tudi meni se je zgodilo isto. Zgubila sem 10% teže, po treh mesecih sem se še nekaj časa držala diete (ne tako strogo) in potem napotkov iz knjige po 90 dnevni ločevalni dieti, ko pa sem začela spet kombinirati živila kot prej, sem prišla nazaj na staro težo. Mi je pa osebna zdravnica povedala, da več kot 3 mesece ne smeš jesti po tej dieti, ker s tem slabiš telo. Tako da zdaj se trudim, da po kosilu (ki ga imam okrog 4ih) pojem, če že, kakšno sadje, potem pa do zajtrka spet nič. Tehtala se sicer nisem, ampak po dveh mesecih opažam učinke. Pa izogibam se sladkim pijačam, vsaj 6in pol dni na teden pijem samo vodo oz. nesladkan sadni čaj. Menim, da ta dieta ni nič drugačna od drugih-ko prenehaš z njo, dobiš nazaj. Bolje se je držati nečesa, kar lahko prakticiraš celo življenje. JanisJoplin

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

5. mar 2011 11:40

Zadnjič sem slišala, da je Montignac pred kratkim umrl. Ali je kdo kaj slišal, kaj je bilo, ker v letih še ni bil - če kdo kaj več ve? pozejdon

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

5. mar 2011 11:42

Mislim, da je umrl avgusta lani

nandy  

član od: 2.11.2009

sporočila: 16

30. mar 2011 22:39

Z: ovseni kosmičiz jogurtom K:segedin z mesom M:2 jabolka V:ostanek segedina nandy

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

31. mar 2011 7:16

Z: 1/2 l vode Z: jogurt ego + zmiksane maline M: jabolka, mandlji K: kvinojin narastek po moje (kvinoja, zelenjava, gobe, skuta ...), veliko zelene solate V: še malo kvinoje :) Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 31. 2011 13:48

maca1111  

član od: 12.4.2011

sporočila: 2

12. apr 2011 16:30

tulka je napisal/a:

Na pobudo več članic kulinarike, ki se trudimo s prehranjevanjem po Montignacovi metodi, odpiram novo temo, v kateri bomo zbirale ideje ter vsakodnevne jedilnike. Spodbujamo ideje, vprašanja in pripombe (če katera dela napako). Naj začnem z današnjim dnem:

Zajtrk: polnozrnat kruh s pusto skuto

Malica: jogurt, jabolko

Kosilo: orada z zelenjavo na žaru (pregrešila sem se s sladico, vendar je šlo za odlično rojstnodnevno torto)

Večerja: lečina mineštra

 



[hrosc-rdec] tulka
Sem nova na tej strani, ne pa pri prehranjevanju po Montignacu. Moj mož je sladkorni bolnik in je s to metodo krasno shujšal za 13 kil v letu in 3 mesecih, pa še sladkor si je popravil. Oba zdaj jeva enako hrano, z bolj ali manj nizkim GI, tu pa tam pa tudi malo pogrešiva, kar ni nič narobe, če večino dni ješ tako, kot je treba. V glavnem ni jedi z belo moko, sladkorjem, kromirjem, rižem in testeninami. Alternative so basmati riž 2do 3 x na mesec in polnozrnate testenine največ 1 do 2 x mesečno, mogoče 2 x kuhan in na olivnem olju popečen krompir, vedno pa z naštetim zraven velika skleda zelene ali kake druge solate in doti zelenjave. Kruh- mešan ržen ali polnozrnat- SAMO zjutraj, mož pije čaj z stisnjeno pomarančo, jaz pa 1,6 mleko, na kruhu BECEL ali lahki mlečni namaz. Marmelade noben od naju ne mara. Sladkega sva se oba odvadila, mož včasih poje 70% čokolado, takole 1 x mesečno se nama zalušta kaka dobra tortica in si jo tudi privoščiva. Mož poje tudi kaj za večerjo, jaz običajno popijem kefir ali lahki jogurt ali pojem zelenjavno juho od kosila. Oba pojeva tudi kakšno jabolko, zdaj bo fino, ko bo več svežega pomladanskega sadja. KRASNO PRI VSEJ STVARI JE, DA NIKOLI NISI NABASANO SIT AMPAK SAMO NARAHLO SIT. In po kosilu nisi zaspan. To je to. maca1111

maca1111  

član od: 12.4.2011

sporočila: 2

12. apr 2011 16:34

Jajca se lahko jejo, ampak brez kruha, zato sama običajno pojem zmešana jajca. Pa malo solate zraven, pa je. maca1111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti