Jedilniki po montignacu

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

11. maj 2011 20:10

Jaz sem precej svež, tako da me kar popravite, če delam kaj narobe.

 

Z: Pol banjice jagod s stisnjeno limono, prelito z pol deci 1,3 % jogurta + kava za 0,5 deci domačega mleka brez sladkorja.

 

M1: Pest indijskih oreškov + kefir 1.3%

 

M2: Par vilic kislega zelja

 

K: Pikanten piščanec (kitajska) + zelenjavna juha in mešano sadje

 

V: Solata 

Terman

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

31. maj 2011 19:51

Lepo pozdravljeni.

Sama sem šla na tovrstno prehranjevanje v tednu pred Veliko nočjo. V prvig 14. dneh sem izgubila 3 kg, do sedaj pa 6 kg. Imam seveda še veliko dnevov, ko se mi ne uspe držati teh pravil. Upam pa , da mi bo uspelo. Veliko težavo mi predstavlja le čas, ki ga potrebujem, da si v trgovini malo več preberem o izdelku, kateri bi bil primeren . Moja težava je v tem, da res kar naprej nekaj jem, najbrž sem malo živčna in se mi odraža na tak način.

Nikjer nisem zasledila ali češnje spadajo na ta jedilnik.

 

Lep pozdrav vsem, ki vstrajate.

Mizarka

 

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. maj 2011 22:48

Hoj,

domače, sezonsko sadje je vedno ok. Najbolj od vsega se sicer priporoča jagodičevje.

tulka

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

1. jun 2011 14:40

Jaz sem tudi stalno nekaj grizljal, potem sem pa začel povsod hoditi z 1kg posodo kislega zelja :)

Po 5 dneh je ta navada izginila :) 

Terman

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

31. avg 2011 16:19

po dolgem času se zopet oglašam. Pred dopustom 1 mesec nazaj sem prenehala z montijem in sem se pričela prehranjevati kolikor toliko zdravo. Zajtrk in ali kosilo ali večerja po montiju. en obrok pa je bil moji lušti in glejga zlomka zopet sem na stari teži. I

z tega sem sklenila da montij pa le ni po mojem okusu in sem zopet v fazi googlanja po drugi primernejši dieti.

Ali ima katera kakšno idejo?

_________________________________________________________________________________

Torej resno sprašujem in nerabim izjav kot majn jej, ne jej sladko, več se gibaj... ker da po enem mesecu dopiš vse nazaj hallo.

 
gercar

Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 31. 2011 16:21

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

31. avg 2011 16:29

Saj prehranjevanje po Montignacu je zdravo.  Enako velja za vse diete, ki priporocajo hrano z nizkim glikemicnim indeksom. In dokler ne bos spremenila okusa (pravzaprav ga vzgojila), ne bo efekta.

Aja, pa prevec googlas, pojdi raje na sprehod.

slepakura

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. sep 2011 11:09

 

praviš:

"Po dolgem času se zopet oglašam. Pred dopustom 1 mesec nazaj sem prenehala z montijem in sem se pričela prehranjevati kolikor toliko zdravo. Zajtrk in ali kosilo ali večerja po montiju. en obrok pa je bil moji lušti in glejga zlomka zopet sem na stari teži."  

 

KAJ pa si mislila? Da je shujševalna kura kot gips na zlomljeni nogi - ko se kost zaceli, je pa vse po starem?

Žal, ljubica, je monti za vse življenje, za zmeraj. In tudi vse ostale diete so za vse življenje, za zmeraj. Tisti hip, ko začneš jesti tako kot takrat, ko si bil predebel - spet postaneš predebel. Zato tudi osebno mislim, da so diete bedarija. Jesti je treba energetskim potrebam primerno in se čim več gibati. Če ob tem režimu nosiš konfekcijo 44 - jebiga. 38 navsezadnje tudi ni nujno lepo.

Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. sep 2011 9:14

gercar je napisal/a:

po dolgem času se zopet oglašam. Pred dopustom 1 mesec nazaj sem prenehala z montijem in sem se pričela prehranjevati kolikor toliko zdravo. Zajtrk in ali kosilo ali večerja po montiju. en obrok pa je bil moji lušti in glejga zlomka zopet sem na stari teži. I

z tega sem sklenila da montij pa le ni po mojem okusu in sem zopet v fazi googlanja po drugi primernejši dieti.

Ali ima katera kakšno idejo?

_________________________________________________________________________________

Torej resno sprašujem in nerabim izjav kot majn jej, ne jej sladko, več se gibaj... ker da po enem mesecu dopiš vse nazaj hallo.

 
gercar



Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 31. 2011 16:21

 

Draga moja, ti je Lisa lepo povedala, kaj in kako.

Jaz bi dodala le: če ne želiš slišati tega, kar si napisala v zadnjem stavku, da torej ne potrebuješ izjav kot manj jej itd..., potem se ne čudi, da si vse dobila nazaj.  A si kdaj slišala za jo-jo učinek? To je to.

 

Ker moraš početi prav to, kar si rekla, da ne želiš slišat.

 

 

Na dolgi rok je učinkvoit le primeren način prehranjevanja, kakšen je ta je odvisno od organizma in naših potreb, formula je pa preprosta: več porabiti kot vnesti v kombinaciji z vsaj zmernim gibanjem. Amen. Ni druge, če želiš zdravo prehrnajevanje in primerno težo. Pa ti bilo to ljubo slišat ali ne.

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. sep 2011 10:48

Hehe, preprosto kot pasulj. In drži kot pribito. Kakor hitro se spustiš z verige, smo spet na istem.

In potem jovo na novo, če hočeš. Če pa nočeš, pa...

 

 

 

naor

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

21. nov 2011 12:36

No, meni se je tudi to zgodilo. Po treh letih sem spet na starih kg. S to metodo sem izgubila 10 kg. Ves čas sem ohranila montignacovo metodo, torej jem že vsa ta leta pz kruh, pz testenine, ne jem krompirja....Ampak moja šibka točka so sladice. Tako sem se vedno sem pa tja pregrešila s kakšno sladkarijo pa tudi kakšno lazanjo,....pizzo in spet sem tam kjer sem bila na začetku. Problem pa je v tem, da sem med vsem tem časom večkrat začela s prvo stopnjo,....a kilogrami se niso premaknili in sem jih  časom imela celo več,....No potem pa seveda neka žalost in spet grehi na jedilniku.  Tako da sedaj bom ponovno poskušala, upam da bo šlo.

mavrica*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti