Krhki nohti

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

26. mar 2013 23:03

Za izpadanje las je veliko dejavnikov, med njimi: jetra, ščitnica,.. B vitamin boš dobila v kasu, kot so ti svetovale predhodnice, v tropskem sadju,.. V trgovini dobiš kapsule pivskega kvasa inti tako ne bo potrebno jesti navadnega kvasa. Jemala sem to pribl. 7 let nazaj, pa nisem opazila pretirane razlike, le da me je kval napihnil. Poskusi kupiti Silica gel (lekarne), drugače pa jemlji b-kompleks, selenij, E vitamin,.. Ne pričakuj spremembe čez noč, pri nekaterih traja tudi nekaj mesecev.

žižula

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

27. mar 2013 8:36

Biotin bo mogoče prava stvar, ampak se pri nas ne dobi kapsul s tako velikimi količinami, da se pa prek ebaya naročit. Jaz si bom naročila, ampak trenutno jemljem Elevit, kjer je folna kislina pa še ene tablete, ki imajo mlečnokislinsko kulturo in to dvoje tako površno, da nočem da se mi valja po omari... Pa v prvi vrsti mi je pomembno, da jem čim bolj zdravo, če se le da, sam to so snovi, ki jih težko toliko s hrano dobiš, ne bi pa rada živela od kupa prehranskih dodatkov...

Biotin je za lase in nohte, pri nas ga je mislim da največ okrog 300 mikrogramov na kapsulo v kakih izdelkih, drugje pa od 1000 do 10 000 tudi. Nekatri to jemljejo, začnejo s 1000 mikrogrami in potem povečuješ dozo, ampak moraš jest to več mesecev, rezutlati pa so - ampak pazi, eni imajo grede stranske učinke, res hude akne. Pri meni to sicer povzroča res lepo kožo, ker vem, če jem stvari, ki vsebujejo veliko biotina, se mi zelo izboljša. Predozirat ne moreš, da bi se zastrupil, ker je topen v vodi in se višelžk izloči iz telesa.

 

Jaz bom probala sicer verjetno s kar našimi tabletami z manj tega notri, ker vseeno ne vem, lahko da bi imele večje doze stranski učinek. Pit moraš pa veliko vode in kombinirat še z drugimi vitamini B, menda je potem manjša možnost aken...

xxs

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

27. mar 2013 8:47

Zdravniki pa tud imajo včasih take zaključke, da kar ni res... Od ene stvari, ki jo boš dodal k jedilniku, se ne bo nič spremenilo, namreč... Potem bi moral v celoti pazit, kaj ješ in res uživat same take stvari, da je tega notri dosti, ampak ob tem bi zanemaril druge stvari, zato je včasih fajn tudi kak dodatek, še vedno se lahko razdrobi in poje drugače... Biotin kar pozabijo, je pa to sicer H vitamin. Treba je pa pogledat pri vsaki stvari, kaj vsebuje in se pozanimat kako kakšna stvar na drugo vpliva. Lahko da zaradi bolezni določenih stvari ne smeš skoupaj z zdravili jemat.

 

Jaz kar se tiče zdravja, ko se gre zame, pozabim na tžzdravnike, ker ko imaš kako specifično stvar, ti oni nudijo sam neko osnovno zdravljenje, za drugo se moraš sam pobrigat. Npr. če bi hotel hujšat, drugega kot nasvet, ti ne bodo dali, kar je za nekatere veliko premalo. Pri meni so pa bile težave, ki so npr. zelo povezane s tem, kaj dejansko daš v usta in znanstveno naj še ne bi bilo dokazano, da deluje dieta in da izboljša stvari. Po mal raziskovanju stvari, sem ugotovila, da prav dieta deluje in da čeprav ni dokazano, je pač očitno. V bistvu se mi zdi, da je hrana v veliki meri zdravilo za celo vrsto bolezni, danes se pa itak večinoma nezdravo prehranjujemo, zdravniki pa imajo kaj počet... ker je toliko več bolezni.

xxs

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

27. mar 2013 9:31

Kolagen (Medex), pomaga, preverjeno iz prve roke, a le z uživanjem najmanj treh mesecev, da se pokažejo učinki.

Izboljšajo se lasje, nohti in koža.



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 27. 2013 09:32

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

27. mar 2013 11:20

xxs, se strinjam. Pri nas so koliline na eno kapsule izredno zanemarljive, pri sosedih je že malo drugače. Vse kar jemljem, si naročam iz Amerike ali Anglije, ker imajo "močnejšo dozo". Vedno preverim, koliko je dnevna doza vnosa določenega vitamina/minerala, je pa res, da se potrebe od človeka do človeka spreminjajo. 

 

Jaz npr. jemljem folno kislino in biotin (1000mg). folno kislino se priporoča vsem, tudi moškim, noseči ženski pa sploh. Z jemanjem mi lasje prav hitro rastejo, prej pa so reees počasi.

žižula

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. mar 2013 13:58

Mayisa. je napisal/a:

Kolagen (Medex), pomaga, preverjeno iz prve roke, a le z uživanjem najmanj treh mesecev, da se pokažejo učinki.

Izboljšajo se lasje, nohti in koža.

Če iste tri mesece povečaš vnos beljakovin v obliki mesa, skute itd pomaga enako, saj je kolagen samo vir amino kislin za lasten kolagen.

rimljanka

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

27. mar 2013 14:46

Mayisa. je napisal/a:

Kolagen (Medex), pomaga, preverjeno iz prve roke, a le z uživanjem najmanj treh mesecev, da se pokažejo učinki.

Izboljšajo se lasje, nohti in koža.



Mayisa



Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 27. 2013 09:32

 

potrjujem zgornje, prav v tem mesecu sem pričela jemati kolagen vsak dan, ker imam nohte in lase neprepoznavne. najbrž hormoni :)

patty

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. mar 2013 15:26

andrejka88 je napisal/a:

....pitje piva, sveži kvas na tešče..verjemi, da to ni to..primanjkuje ti veliko b vitamina, kar pa tablete vsebujejo..



andrejka88

S tabletami se da pričarat eno luštkano hipervitaminozo, pa si na istem.... z naravnimi viri pa ne .

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. mar 2013 16:21

Z naravnimi tudi (baje krepneš od zastrupitve z vitaminom A, če poješ 30-90 gramov jeter severnega medveda; ne da bi bilo to v naših zemljepisnih širinah ravno pogosto, ampak vseeno je dobro vedeti :)))) lp, proxima

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

27. mar 2013 16:31

Kako se primerjajo sveži kvas s pivskim kvasom in/ali tistim, ki se ga dobi v granulah ali kosmičih (ne suhi kvas v vrečki) ali kapsule ?

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti