Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

dragana  

član od: 14.6.2004

sporočila: 18

11. avg 2004 20:18

evo jaz sem pa danes koncno zacela.Sem ze kar malo pogresala tole kombiniranje in pa morenje doma dons lahko to jem, jutri to ..haha jaz se tudi med dieto tezko uprem kaksnemu cipsu al pa sladkarijam na druge dneve ne samo na oh zvecer, pa cufti...ma sej je dost takih stvari k cloveku najbolj pasejo takrat ko jih nesme. ce pa na splosno pogledamo je pa najbolj idealna dieta kar jih poznam ker vse te "prepovedane stvari" lahko dobro zamenjas in zadovoljis svoj organizem npr.cips-kokice(Skrob) cokolada-cakas oh cufti-brez rize ma sej se da skombinirat sam mal volje pa je..

stajerka  

član od: 1.7.2004

sporočila: 22

11. avg 2004 20:59

Spet jaz po dolgem času! Zdaj pa imam eno prošnjo za vas! Vem, da to ne paše v ta forum, ampak ne vem, kje naj vprašam oz. upam, da imate kakšno idejo! V soboto ima kolega rojstni dan! Pripravil bo zabavo. Rad pa tudi, da bi se odvijale kakšne igre, heci, da bi bilo bolj pestro. Za pomoč je prosil mene, jaz pa sem že vse svoje ideje izčrpala, ker se družba na praznovanjih ponavlja in so že po večini vse videli! Prosim vas, če mi lahko predlagate kakšne igre, da bi se gostje zabavali! Drugače je to preprosta družba in ni ovir glede vsebine iger :)))) Vse prenesejo! :)))) Hvala lepa! Pa da še povem moje stanje! Nič se ni spremenilo, malo sem zanemarila tudi telovadbo in na današnji sadni dan nekoliko grešila! Zadala sem si cilj, da jutri začnem spet bolj resno, ker mi še ostaja kr nekaj kilc, da bom res taka kot si jaz želim. Upam, da bo padla kakšna vzpodbudna beseda, da spet pridobim staro motivacijo! Svaka čast tistim, ki zdržijo 3 mesece ali več brez VELIKIH pregreh! Punce uživajte! Pa tudi fanta, čeprav se nič ne javita!

tinak  

član od: 27.7.2004

sporočila: 22

11. avg 2004 21:47

Čer drage moje! Pa da še jaz pristavim svoj piskerček-trenutno sem tako slabe volje- spet ful grešila in v soboto mamo piknik, v ponedeljek se obeta rojstnodnevno kosilo,.. V torek začnem verjetno znova in tokrat BREZ grehov, niti malih grehecov si ne bom privoščla!!!!!!! Tehnica je pokazala 3 kg več zaradi grehov. Ojoj!!!!!! Od torka dalje pa bom spet pridna in ne bom več grešila!!!!!!! Lahko noč!

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

12. avg 2004 7:12

Živjo, družba. Pošiljam recept za pasulj (Š dan). Sestavine, za 6 jedcev (jaz in moj dragi ga zmaževa v 2 dneh): - 0,5 kg fizola tetovec - 1,5 kg rdeče čebule (če ni je bela tudi dobra, je pa manj barve) - 1 rdeča paprika (če ni, je zelena tudi dobra) - 1 velika konzerva pelatov - olje, začimbe (lovor, čili, poper, sol, paprika v prahu) po okusu Fižol na predvečer namočiš in naslednji dan kuhaš do mehkega. Čebulo narežeš na grobe kolobarje in jo pražiž na olju. Dodaš na rezine narezano papriko in pražiš naprej, na koncu dodaš še pelate in začimbe. Vse skupaj pražiš dokler ne postane zdrizasto (pri meni to traja 1 uro) Fižol odcediš in vode ne zavržeš. V posodo (lončena oz. litoželezna je najboljša) daš plast fižola, plast čebule, fižol,....na koncu pride fižol (jaz pa poenostavim in fižol in čebulo zmešam ter vlijem v posodo). Maso po potrebi zaliješ s fižolovko. Po vrhu pokapaš z oljem. Vse skupaj pečeš 2 uri oz. toliko časa, da voda shlapi na 180 - 200 stopnijah. Po mojem okusu je pasulj dober šele kakšno uro ali dve po pečenju. Po mojih izkušnjah za peko potrebuješ 3l posodo. sissi

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

12. avg 2004 7:38

Dobro jutro punce! E, moje punce, ko bi me vedele, kako malo več miganja pospeši izgubljanje KG, bi več naredile v tej smeri. Jaz sem ta teden ful aktivna, ker se pripravljam na dvodnevni planinski izlet in -KG kar gredo, gredo,.... Neverjetno! Priporočam vsem, ki se jim KG ustavijo. Ja pa še grešim malo manj. Lep dan (baje bo vroč) vsem hujšarkam, saj fantov itak več ni med nami (kdove zakaj). Sibila

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

12. avg 2004 8:09

Jutro! TINAK, poslusaj me, pa ti bo dobro . Nikar gresiti v prvem mesecu 3MD, saj so rezultati v tem obdobju najboljsi.To velja za vse in taksni so bili rezultati tudi pri tistih, ki so bili 3 mesece vecinoma pridni. Ce gresis ze sedaj, potem bos iz meseca v mesec manj dosledna in bos lahko srecna, ce bos izgubila polovico kg od nacrtovanih. Zakaj bi odlasala do torka in si dajala potuho? Pomisli, do torka bi lahko ze imela 1 kg minusa. Ti trije meseci so pomembni tudi zato, da se navadis reda v prehranjevanju in ne zgolj v tem, da te tri mesece nekako prezivis, obcasno gresis, se ob tem sekiras, a grehe stalno ponavljas. Gresiti je smiselno le tedaj, ce je kriza prehuda. Jej le tedaj, ko se pojavi resnicna lakota. Ta pa nastopi tedaj, ko ti zacne kruliti po zelodcu ali ce se pojavi omotica. Vsi ostali simptomi so zgolj psihicne narave. Zase ti lahko povem, da do prvega vodnega dne nisem gresila drugace kot da sem pila belo kavo vse dni, sem se pa zato odpovedala koscku kruha za kosilo.Zvecer si naredi natancen seznam tistega kar naj bi pojedla naslednjega dne. Magar dolocis se ure kdaj bos kaj pojedla - tako bo bistveno teze gresiti. Ce pa ze gresis, pa to nadoknadi s telesno aktivnostjo, kot sem to jaz pocela med dopustom. Ce si pridobila kar 3kg, si kar huda gresnica. Sorry, ampak morala sem ti to napisat! DRAGANA, na tvojem mestu si na skrobni dan ne bi privoscila cipsa. To pa zato, ker ima ful mascob. Cips je izhod le, ce si npr. na pohodu. Glede na to, da se zelimo znebiti mascobnih celic, je najbolje, da zauzijemo cim manj mascob. NENNI to ve, saj je dala na negativno listo pommes-frites. STAJERKA, nobenih dobrih idej za vase igre, sorry! JamieO

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

12. avg 2004 8:47

Živjo, danes sem pa zelooooo vesela. Še včeraj sem jamrala, da mi že da dni kilogrami stojijo. Pa sem popoldne stopila na tehtnico in je pokazalo kar -0,70 kg. vau, sem kar pogledala. Tako, zdaj se pa do nedelje ne tehtam več. TinaK, ti lumpa ti!!! Kar lepo danes se mi spet pridruži. Nobenih pregreh več. Sicer boš na vodni dan mogla kar na infuzijo, ker bo želodček hotel še kaj več kot vodo. Jaz se po pravici povedano vodnega dne ful bojim. Na srečo bo delovnik, tako bom lažje zdržala, ker bom v službi. Med vikendom bi gotovo podlegla skušnjavam. Prav hecno se mi zdi, da mi vitaminski dan sploh ne dela težav, ker obožujem sadje in zelenjavo, vodnega dne se pa tako bojim, da me je groza. PUNCE (zdaj fantov tako ni več in ne bodo zamerili če jih ne omenjam...) A HOČETE KAKŠEN RECEPT ZA POLNJENE PAPRIKE Z JAJČEVCI ALI S PIRO? Jaz sem našla en kup ful zanimivih receptov v knjigi Zelena kuhinja. Če bi katera želela kakšen drug recept z zelenjavo naj javi s katero, pa bom poskusila najti kaj uporabnega. VE MI PA NAPIŠITE, KAKO VAM USPE NAREDITI NJOKE BREZ JAJC. Dragana, stran z ocvrto hrano! Raje si kakšen orešček privošči za crkljanje.Po čipsu, smokiju itd. si samo še vedno lačen, kalorije se pa vrtijo kot števc na bencinski črpalki. Sissi, hvala za recept.Štajerka, sorry... alja

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

12. avg 2004 9:19

Živjo, spet jaz. Jamie, popolnoma prav imaš. Si ravno tako nahrulila mene, saj sem grešila že v prvem tednu (pila pivo). Pri meni je zaleglo. Mogoče imamo pa tudi zato preveč kg, ker smo preveč popustljive do sebe... Težave z vodnim dnem: tudi moj se počasi bliža (21. 8). Pa mi je kolegica, ki je suhica in jih dela iz veselja, svetovala, da je treba že kakšna dva dni prej jesti manj. Potem lažje zdržiš tudi vodni dan. Torej, bom jaz na OH jedla manj, sadni dan je tako ali tako priprava in potem bo vodni dan kar mignil mimo nas. Ko bi vsaj sama sebi verjela! sissi

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

12. avg 2004 9:35

Stanka pridna, da vstrajaš naprej. Trnutno še ne mislim začet z dnevi po 3MD zdaj samo kombiniram in se kontroliram. Do zdaj mi uspeva, da vsaj ne pridobivam na kg. Odločila sem se, da začnem v septembru. Otroke v šolo, dejavnosti in še sama na kakšno organizirano aktivnost, tako da se mi urniki spravijo v red. Lp Irena

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

12. avg 2004 9:59

Ja, tudi jaz sem mislila začeti 1. 9. (skupaj z otrokoma nov začetek), pa sem se bala, da bom do takrat preveč pridobila. Ampak tudi to, da ti kg stojijo, je OK. Alja, mene bi zanimali ti recepti... LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti