Odganjalec mačk

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. jul 2008 15:06

vijolica 73 pri nas imamo bazen z napihljivim robom in pod bazenom je plastična cerada in ker je ta mokra ko se otroci kopajo in škropijo, mačku še na pamet ne pride da bi šel tam mimo,al pa zjutraj kar malo okrog bazena zalijem po ceradi,važno je da so tla mokra,ja zadnjič je šel mimo in se na vso moč otresal,predvsem tačke. kuharca37

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. jul 2008 15:39

Pri nas imamo UZ odganjalec, da zaščiti balkon pred potepuškimi mački. Mislim, da zdaj manj zahajajo gor, 100% pa le ni. Nimam pa vtisa, da bi bil škodljiv - nekatere muce se mirno sprehajajo mimo.

Nobena žival ni  problematična ali škodljiva v naravi. Ko govorimo o kulturni krajini, je to že pomembno vprašanje - Notranjci čisto upravičeno protestirajo proti medvedom. V urbano okolje pa živali po mojem mnenju ne sodijo, tudi mucke in kužki ne. In če katerega zaradi UZ odganjalca zabolijo ušesa, je za to kriv njegov lastnik, ki ga je privlekel v nenaravno betonsko okolje (na deželi je seveda stvar drugačna).

 

 

Nasja

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

11. jul 2008 15:57

Kje pa se kupi ta UZ odganjalec? Mi z našim mačkom nimamo problema, pač pa je soseda že obupana, saj ji naš mačkon nenehno prekopava po vrtu. Ali obstajajo tudi kakšne bolj "natur" variante? Pa še nekaj - tile UZ odganjalci delujejo v kar širokem radiju, kar pomeni, da bi bil maček odgnan tudi z našega vrta :( Prosim, svetujte, kako naj rešim sosede pred našim mačkom, da ne bo hude krvi? Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 11. jul 2008 16:03:19

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

11. jul 2008 16:52

madona, ste pa hecni s temi " sofisticiranimi " napravami. Ko sem bil jaz " doma doma " ( kot bi rekli moji otroci ), pred kakimi petdesetimi leti, mati ni imela nobene od teh naprav, pa smo zmeraj imeli mačko in ta je dobro vedla kod lahko hodi kod pa ne. ( kako že rečejo: šiba je v raju zrastla ). ezoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jul 2008 16:58

ezoj je napisal/a:
madona, ste pa hecni s temi " sofisticiranimi " napravami. Ko sem bil jaz " doma doma " ( kot bi rekli moji otroci ), pred kakimi petdesetimi leti, mati ni imela nobene od teh naprav, pa smo zmeraj imeli mačko in ta je dobro vedla kod lahko hodi kod pa ne. ( kako že rečejo: šiba je v raju zrastla ). ezoj
Torej, če prav razumem, ste imeli polavtomatsko napravo. Atina

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. avg 2008 10:29

Ko sem pred časom brala tole temo mi je bila malo smešna, sedaj mi pa ni več.

Dobili smo novo sosedo, ki ima 5 ali 6 mačk.Mi pa imamo še nedodelano okolico okoli hiše in je kot kaže to pravi raj za mačje kakanje.Na dvorišču in 1 meter okoli hiše imamo rizl-malo močnejši pesek, in dobesedno vsak dan poberem od 2 do 4 kakce. Gospe sem že omenila, pa tudi na videz z možem dajeva signale, da nama to ni všeč. Otroci se sploh ne morejo več žogati ali igrati badbinton saj zihr stopijo na kakca.

Ker elektronska reč ne pride v upoštev, ker imamo dojenčka ne vem kaj bi,

Če imate kakšne pametne nasvete.Lih skregala se s sosedo ne bi, mački bi najbrž vseeno kakali,  do pobota pa je včasih težko pride.

Hvala za pametne nasvete.

lp

mizarka

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

22. avg 2008 10:44

Kupi rožo mačja meta - preverjeno odganja mačke. Najprej jo kupi na tržnici, potem pa si sama delaj podtaknjence. lp

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

22. avg 2008 11:51

Mačja meta mačke privablja, ne odganja. So čisto zadrogirane od nje (čeprav naš mačkon niti ne trzne na mačjo meto, zato pa znori na olive). Živi in pusti živeti! (Kar se tiče teh odganjalcev - a ste pomislili, da je kje v bližini kakšen ptič v kletki, ki se ne more umakniti temu zvoku. Se mu bo ja zmešalo.) LP, Barb Barbra

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. avg 2008 12:10

Našega mačka je nekdo z vrta pregnal s kolom ali močno brco (predpostavka veterinarja zaradi oblike poškodbe kosti). Z zlomljenim kolkom sedaj revež komaj prišepa do lastne sklede. Definitivno bi raje videla, da bi zbežal zaradi nadležnega zvoka... ali pa da ga lastnik vrta prepodi s svojo pojavo, mogoče celo oblečen v linžerijo za 70€

 

LP, V.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. avg 2008 12:36

Moji mami (doma je v bloku, v najvišjem nadstropju) je sosedova muca hodila na predpražnik "delat kupčke". Seveda je mama kupovala nove in nove predpražnike (vseh vrst, materialov in oblik) pa ni nič zaleglo. Potem pa sem nekje zasledila, da moraš posuti poper po površini, kjer ne želiš, da hodijo muce na wc. Tako sva naredili in zdaj ima mir... Muca niti v najvišje nadstropje ne pride več

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti