Odganjalec mačk

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

tema odprta - 11. jul 2008 9:42 | ogledi: 7.861 | odgovori: 21

Pozdravljene!

Ali ima katera izkušnje z elektronskim odganjalcem mačk.Cena je okol 70 evrov,ni tako malo,zato preden ga kupim malo povprašam ali ta stvar splošno kaj prinese.Imamo bazen in večkrat opazim stopinje na napihljivem robu.Bojim se ,da ga bodo poškodovale s kremplji.Za vaše odgovore se najlepše zahvaljujem in lep dan ,tako prekrasen kot je

vijolca73

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jul 2008 9:49

Misliš Ssscat? Midva imava to za našo mačko, ki je skakala po celu kuhinji, ko je bila mala. Sedaj ga redko rabiva. Ima 2 opcije. Lahko imaš samo zvok, ali pa zvok in razpršilo, ki mački ne škodi (verjemite, tisto razpršilo je večkrat pošpricalo mene, kot našo mačko. Deluje na senzor in razpršilo smo rabili redko, ker se mačka prestraši že tistega zvoka. Tako sva jo odvadila skakanja na mize, pulte, posteljo,...tako sedaj ve, kje ima svoj prostor. Razpršilo lahko menjaš, toda verjemi, da ga ne porabiš. Aja, to sva kupila na Bolhi, ne v trgovini, je bilo ceneje. Jelenckova

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

11. jul 2008 10:18

Ta ssscat ima domet samo 1 meter ,ne vem če bi bil ta primeren,saj ima bazen 6 metrov premera,meni bi bolj odgovarjala stvar,ki bi ščitila okolico bazena in zelenice pred mački. vijolca73

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2008 11:17

Mene pa resnično zanima, če ti "odganjalci" niso v osnovi mučilne priprave? Ker zvok in vse frekvence, povezane s tem - to verjetno ne odganja samo muck v dosegu enega metra, temveč verjetno iritira tudi kužke v okolici (ki imajo mnogo bolj razvit sluh od človeka, a ne?). A je kakšen, ki je doma v veterini, slučajno na tem forumu, da nas razsvetli? Oziroma, zakaj za vraga imate ljubitelji živali sploh živali, če jih potem odganjate? In to, da imajo muce kremplje, to tudi ni kakšna blazno nova stvar, ali pač? Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 11:26

Vendelina jr. je napisal/a:
Mene pa resnično zanima, če ti "odganjalci" niso v osnovi mučilne priprave? Ker zvok in vse frekvence, povezane s tem - to verjetno ne odganja samo muck v dosegu enega metra, temveč verjetno iritira tudi kužke v okolici (ki imajo mnogo bolj razvit sluh od človeka, a ne?). A je kakšen, ki je doma v veterini, slučajno na tem forumu, da nas razsvetli? Oziroma, zakaj za vraga imate ljubitelji živali sploh živali, če jih potem odganjate? In to, da imajo muce kremplje, to tudi ni kakšna blazno nova stvar, ali pač? Vendelina jr.
Se strinjam - si zadela žebljico na glavico. Sama sem prav zadovoljna, da sem se (po Rimljankimen nasvetu v debati o strigalicah) odvadila uporabljati izraz "naravni sovražniki".BTW, takrat smo ugotovile, da te "nagravžne" živali zelo učinkovito poskrbijo, da se nam na vrtu kaj drugega ne razpase čez mero... Saj ni dosti, je pa majhen korak k razumevanju sobivanja nas, predstavnikov "veličastne" človeške rase z ostalimi bitji, ki rastejo, gomazijo, grizejo in včasih tudi praskajo na tem planetu. mamaF - Mojca

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

11. jul 2008 11:50

Nekje sem brala, da nekatere rastline s svojim vonjem odganajajo mačke, ne spomnim pa se, katere so. Sama sem si pred časom razbijala glavo kako našo psico odvrniti od grizenja grmičkov. Povedali so mi, da je v trgovinah za živali možno kupiti tekočino, ki z vonjem odganja pse (tudi za mačke naj bi obstajala), da pa je zadeva precej draga in je potreben dokaj pogost nanos, še posebej v deževnem obdobju. Pa sem se domislila cenejše variante in kupila dišeče sveče. Ko sem jih prižigala, me je kosmatinka začudeno opazovala z varne razdalje, nato je veselo tekala okoli njih in mahala z repom, kar je ugasnilo sveče, ki jih je nato razgrizla. Takšna je moja izkušnja s psom, nikoli pa nisem želela uporabljati naprav, ki odganjajo z zvokom, ker običajno uporabljajo frekvence, ki se čutijo kot bolečina. Pred kratkim je bila v medijih zelo aktualna tema odganjanje mladih (ljudi, da ne bo pomote) s pomočjo naprav, ki oddajajo zvok na posebni frekvenci, ki je odrasli ne zaznamo, otroci in mladoletniki pa jo in sicer jo zaznajo kot neprijetem občutek, celo bolečino. Če so v bližini otroci, je verjetno bolje, da naprav, ki odganjajo s pomočjo zvoka, ne uporabljaš. ajetam

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 12:13

ajetam je napisal/a:
Pred kratkim je bila v medijih zelo aktualna tema odganjanje mladih (ljudi, da ne bo pomote) s pomočjo naprav, ki oddajajo zvok na posebni frekvenci, ki je odrasli ne zaznamo, otroci in mladoletniki pa jo in sicer jo zaznajo kot neprijetem občutek, celo bolečino. Če so v bližini otroci, je verjetno bolje, da naprav, ki odganjajo s pomočjo zvoka, ne uporabljaš. ajetam
Evo, to je to - človek se vpraša, kako se pri igri v vrtu ali v bazenu počutijo majhni otroci, če so izpostavljeni mačjim odganjalcem. Tudi postojnski starši, ki se zavzemajo za gradnjo novega vrtca se sprašujejo, kaj je njihovim otrokom bolj nevarno: mravlje ali biokill, s katerim te mravlje v sedanjem vrtcu uničujejo. Zamislimo se, ljudje, svet brez takih in drugačnih "nadležnežev" ne obstaja - če ga pa že želimo -kakšno ceno smo pripravljeni plačati? mamaF - Mojca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jul 2008 12:17

Ta Ssscat ni nobena huda zadeva in ne moti nobenega psa v bližini, če le-ta ne stanuje zraven mačke, ker tako hudo piska pa spet ne. Mačka se itak navadi na njega in gre stran, že ko ga vidi, po nekajkratni uporabi. Ja, in ni luštno, da ti mačka neprestano se sprehaja po mizi in pultih in postelji, se igra v umivalniku, zgrize vse gobice, se sprehaja po kuhalni plošči,...ipd. Jaz mačke ne odganjam, jo samo navajan, kje se lahko hodi in kje absolutno ne. Sedaj je velika in ve, kam lahko gre in kaj lahko počne. Govorim za stanovanje, zunaj ne preganjam nobene živali, pa če prekoplje pol vrta. Jelenckova

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

11. jul 2008 12:18

Meni je bil važn samo odgovor na moje vprašanje,sploh pa se ne mislim ubadati z raznoraznimi razpravami na to temo.Lahko kar nadaljujete po vaši volji... vijolca73

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 12:33

Vijolca73, saj zaradi vprašanja "ali ta stvar splošno kaj prinese" razpravljamo o tem, če slučajno ni bolj škodljiva kot koristna - za otroke namreč. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2008 14:01

Za 70 EUR se kupi linžerija, ne pa pošast za mačke in ostale.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti