Katera voda je najboljsa?

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. jun 2008 17:55

Najraje imam vodo iz pipe, za hudo žejo pa je najboljša z nekaj kapljicami jabolčnega kisa. Kis pa dodajam vodi tudi, kadar me kaj tišči v želodcu. Mi pomaga.. lp

simOnetka  

član od: 22.2.2007

sporočila: 17

18. jun 2008 18:20

najboljša je voda iz pipe, katero tudi pijem. Razen ko mi flaška rata totalno razbita, že malo takšna da ni več prozorna si kupim novo flaško. Doma pa imamo izvir in tam je voda njboljša, sploh poleti ko je hladna. Sonce sije zate (J. Joyce)

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

18. jun 2008 18:34

midva pa imava vedno na zalogi Jano in sicer okus limone. te vode spijema kar dosti. v službi imamo tako vodo da je včasih še posodo groza pomivat z njo, kaj šele da bi jo pil. tako da tudi v službi pijemo ali jano ali zalo. nektarina

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

18. jun 2008 19:21

Jaz sem se včasih (ko sem bila mlada in naivna ter verjela vsemu kar so rekli "zdravniki") vsakodnevno in redno nalivala z točno 2 litri vode. Preizkušeno to ni za vsakogar! Imela sem hude probleme z zadrževanjem vode in sem se enih parkrat v spanju polulala, kar sploh ni smešno za moja leta. Tisti komentar s "prenalivanjem" bo po moje kar držal. OK, mogoče imam miniaturni mehur, a kaj ga nima vsaka ženska? Sem pa tudi jaz prebrala en test ustekleničenih vod in na koncu jih je vse premagala vode iz pipe, ki pa ima na določenih koncih Slovenije precej apnenca, zaradi česar je kak filter (takšen in drugačen) dobrodošel. Klea

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. jun 2008 19:28

Vodo iz pipe doma in v službi.Sem in tja kupim pol litrsko oazo,za v službo,tako za pocrkljat.Pol litra popijem v službi doma pa deci ali dva in mi čisto zadostuje.So pa bili časi ko sem se napojala vode,da mi je mami znala rečt,ne pij toliko se ti bodo žabe zaredile.... lp goga

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

18. jun 2008 19:30

Tudi voda iz pipe ni povsod enako kakovostna. Jst jo na srečo lahko pijem iz pipe ker je ful OK na vsake toliko pa malo popestrim in si kupim Dano z okusom (obožujem to vodo). evagirl

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

18. jun 2008 19:32

aja mam pa tudi en mail v katerem so primerjane nekatere znamke vode,če ga kdo želi brat naj mi sporoči. evagirl

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. jun 2008 19:36

Pri nas pijemo vodo izpod pipe,tu in tam pa kupimo tudi ustekleničeno z okusom. Glede prenalivanja z vodo pa menim, da če jo spiješ preko celega dneva dva litra ni preveč. Res pa je, da eni spijejo naenkrat pol litra in jim to povzroča težave. Torej po pameti in ne prevelikih količin vode naenkrat. LP! fakin712

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

18. jun 2008 20:17

V Ljubljani pijem vodo iz pipe in to brez predsodkov, ki jih ima precej "neljubljančanov" do Ljubljanske vode. Ne prenesem pa morske vode, ker mi preveč smrdi po kloru. Kjerkoli kaj zavoham v vodi je raje ne pijem, si jo pa kupim. Na morju na Hrvaškem kupujem večinoma Jano, pri nas pa Costello pa Evian (ki ima super flaške tudi za večkratno polnenje). Samo enkrat sem pila vodo iz filtra (tisti Brita al kaj že oglašujejo), pa nikoli več, ker mi je bila nagravžna, direktno iz pipe je bila boljša, filter je pustil nek priokus... Vode z okusom so za moje pojme sam cuker, tako kot sokovi in jih prav tako tudi obravnavam. Kar se pa tiče kamna (apnenca) v vodi je pa tko: nikjer ga ni toliko, da bi bil nevaren v normalnih količinah (če spijete naprimer liter radenske na dan vsak dan mislm, da ni preveč zdravo, ker ima res veliko mineralov v sebi), sicer je pa to samo kalcij, ki je pa tako ali tako dober za kosti :) Urša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jun 2008 20:27

Iz pipe, sploh v Mb imamo izredno dobro vodo.

Ustekleničeno izjemoma, na poti na primer, doma bolj redko. Tele z okusom so pač z dodatki arom in sladkorja, torej nekako ne najbolj zdrave. A v zmenrih količinah ni nič narobe, bolj me skrbo obremenjevanje okolja s plastično embalažo.

 

Mimogrede: pred leti sem brala članek v enem resnem hravškem časopisu o raziskavi, ki so jo naredili Angleži o ustekleničenih vodah, predvsme kje je "catch", da je toliko prodajo tudi v državah, kjer imajo izredno dobro čisto in kavlitetno pitno vodo (Hrvaška je med temi državamai pri vrhu). Izračunali so na primeru desetih kun: koliko za koncesijo državi,koliko za stroške proizvodnje in polnjenja, koliko za razne dajatve in koliko za embalažo. Rezultat? Več kot polovica vsote gre za embalažo, razlika za vse ostalo našteto. Je torej zadaj močna industrija, plastik fantastik, je bil sklep resnega in resnično raziskovalnega članka.

 

Je pa ponekod na Hrvaškem voda iz pip tako slaba, da na dopuistu pijemo vino in pivo...

Tam imamo filter ali pa pijemo ustekleničeno vodo brez okusa.

 

Pipa torej.

 

MAmamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti