Katera voda je najboljsa?

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

18. jun 2008 8:51

Voda iz pipe - še vedno! Ko gremo kam na pot - Costella! Vedno, ko smo se peljali na Kočevsko ali pa na morje, smo se ustavili na prostorčku ob cesti, kjer so bili izviri vode. Mnogo ljudi je tam polnilo svoje kanistre, čutare.. Danes tam stoji polnilnica. Voda je enkratna. Ko vidiš v kakšni neokrnjeni naravi jo polnijo, je primerjava z Zalo, ki jo polnijo na Celovški cesti povsem nemogoča. elba

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. jun 2008 8:57

Definitivno vodo iz pipe. Nekako se mi zdi bedasto kupovati postano vodo v plastični embalaži, ki je po možnosti načrpana sredi Ljubljanske kotline. Moje mnenje je, da je voda z pipe kakovostnejša oz. vsaj enake kakovosti kot ustekleničena, a hkrati sveža in brez dodatkov. Problematične se mi zdi tudi nepotrebno onesnaževanje okolja s plastenkami. Kolegica, ki dela v živilski industriji pravi, da so arome, ki jih dodajajo vodam z okusom povsem umetne in zelo agresivne. V vodi so sicer razredčene, ampak še vedno ne ravno zdrave za pije. Če želim okus, si pač stisnem kanček limone in imam - LEMON. Ne uporabljam niti filtra, ker nekako ne verjamem, da kaj bistvenega prispeva k kakovosti vode istočasno pa se nikakor ne morem navaditi na okus takšne vode. Nekako zdrizasta mi je. magnolija

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

18. jun 2008 9:08

Pijem samo vodo iz pipe. Zakaj: 1.) večina vod (npr. Zala) je enako oz. manj kvalitetna kot Lj vodovod 2.) problem skladiščenja 3.) ekološki vidik 4.) voda z okusom NI voda, ampak napitek. Nastane tako, da vodi dodajo sladkor in umetne arome. Če mi že zapaše "okus" raje spijem kvaliteten sok iz 100% sadja ali pa čaj

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

18. jun 2008 9:34

elba je napisal/a:
Voda iz pipe - še vedno! Vedno, ko smo se peljali na Kočevsko ali pa na morje, smo se ustavili na prostorčku ob cesti, kjer so bili izviri vode. Mnogo ljudi je tam polnilo svoje kanistre, čutare.. elba
S tistih krajev je moja mama. Vedno bolj, se z nostalgijo spominjam izvira ob hiši kjer je noč in dan tekla voda. Zato se tudi meni (verjetno spet nostalgija) zdi najboljša Costela. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 18. jun 2008 09:35:35

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. jun 2008 10:24

Pravijo, da je najboljša voda tista iz pipe saj so testiranja nanjo vsak dan znova, za ustekleničeno vodo pa ni vsakdanjega testiranja. ycrna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jun 2008 10:35

vode z okusom so sicer dobre, sam se jo more pit namest soka, če se že more.. ne morš tega pit namest vode.. jaz ponavadi pijem vodo iz pipe. v Lj si jo tudi prefiltriram z brito. doma pa direkt. Če kupim v trgovini pa je to radenska ali dana. bannanna

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

18. jun 2008 10:40

Costela bo tudi - oziroma mogoče je že - v stekleni embalaži. Za vse tiste, ki nimajo take sreče in morda živijo v krajih s slabo vodo. elba

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

18. jun 2008 11:21

Sama pijem doma vedno vodo iz pipe, če pa sem kje zunaj pa niti ne gledam preveč na znamko vode (saj vem da bi morala)... Drugače morajo pa pri fantu doma kupovati ustekleničeno vodo, ker ima njihova "čuden" okus, zato so se malo pozanimali in bi naj bila res costella najboljša. Me pa že nekaj časa "matrajo" tile filtri za vodo, zato punce, ki to že imate, prosim povejte kakšen ima kaj voda potem okus (ali je sploh kaj drugačen?) in koliko tak filter sploh stane...? ursulinka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jun 2008 11:51

V Sloveniji tisto, ki je pač na voljo. Iz pipe, iz plastike, iz kozarca. Ne diskriminiram. Spiti na dan dva litra vode v pravem ritmu je itak sam po sebi zahteven proces (je treba gledati, kje je kakšna korektna vecejka, pa piti vodo preden se je, ker drugače si kaj posebej ne koristiš) in zdaj naj še pazim ali je iz pipe ali je ta brand in ali so bakterije in kaj-pa-vem še vse notri, pa če je filtrirana.... Pa dobri bogpomagaj, pa nekaj mikrosvinjarije je pa tudi treba vnesti vase (da vsaj vidim, kako mi imunski sistem dela). Če bo voda imela čudno barvo, okus, vonj....potem je itak ne bom spila. Tudi ne vem, kaj mi bo pomagalo, če bom pila strašno neoporečno vodo, istočasno pa dihala slabši zrak, ali pa pila strašno politično korektno vodo in zraven jedla kaj z E-ji... Hočem reči, ladies and gents, če imate filter za vodo (tista brita ali kakosežereče) in se vam zdi okej, sem jaz zadovoljna v vašem imenu (ker ga imate) in v svojem (ker ga nimam). In kdor bi rad to kupil, jaz nikogar ne zaustavljam. Samo, meni se je škoda s tem obremenjevati. Ko smo bili mi pionirčki, smo, ko smo bili žejni, vzeli sladek malinov sirup in to razredčili z vodo in smo pili malinovec. In se šli nazaj na dvorišče igrat (gumitvist in "med dvema"in ko je bilo konec šolskega leta, smo bili vse dneve na Iliriji, dokler ni šlo pleme na morje). Pa ni bil noben otrok debel zaradi tistega cukra v sirupu, noben otrok ni bil hiperaktiven zaradi E-jev v barvilih in sploh nismo vedeli, kaj je alergija. Danes se pa pazi do neba in nazaj, pa si poglejte rezultate. Okej, sem šla malo iz teme. V Sloveniji je dosti kvalitetne vode in naša ekološka dolžnost je, da tako tudi ostane. Na potovanjih je pa pametno ostati na ustekleničeni vodi. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti