Katera voda je najboljsa?

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

14. jul 2008 9:28

rimljanka je napisal/a:
Ko smo v službi zbrali skoraj 100 kg plastičnih zamaškov, me je kar nekaj časa preganjalo, koliko plastenk v masi in volumnu je bilo zaprtih s temi zamaški. In se pri nas nihče ne zgane, da bi jih odkupoval. Zakaj se pa drugod to splača?

Danes sem prebrala, da na ministrstvu za okolje in prostor o uvedbi nadomestila za vrnjene plastenke ne razmišljajo.  http://www.zurnal24.si/Pol-piva-za-kozarec/novice/sl

Mislim, da bi lahko kaj več naredili, ne pa, da je vse odvisno od ekološke zavesti posameznikov.

jankica

Taniyia  

član od: 16.7.2008

sporočila: 1

16. jul 2008 16:45

Videla sem, da nekateri točite in pijete vodo pri Rimskem vrelcu na Koroškem in mi ni jasno, kako jo lahko, ko pa ima tako čuden vonj...mene je odbijala in je žal nisem mogla piti, pa čeprav naj bi bila še tako zdrava... http://kraji.eu/trip_page.php?id_name=rimski_ Taniyia

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

17. jul 2008 13:05

Živjo, mi tudi pijemo vodo kar iz pipe. Res, da če jo prekuhaš, se kaj hitro nabere veliko kamna na loncu. Ampak okus nam je OK. Za ven pa kupim Costelo ali pa Jano. LP, Janina JaninaC

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

6. avg 2008 22:37

ustekleničena voda je najboljša DANA najdlabša pa ZALA (takšne podatke sem jaz zasledila iz preiskav) ja lahko bi nekaj naredili glede plastike...tako kot imajo na hrvaške..povratne plastenke in vsi ljudje bi vračali ker bi dobili denar nazaj in nebi bilo vsepovsod teh flaš...naši v parlamentu nič ne razmišljajo žabica21 Sporočilo je spremenil(a) žabica21 dne 06. avg 2008 22:39:00

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

6. avg 2008 22:48

Ja tudi jaz mislim da bi morali nekako urediti stvar glede pospravljanja plastenk in tudi piksen! ko smo bili mi majhni, smo pobirali star papir in imeli v šoli piknik na ta račun, kako veselje je bilo to ko smo z starim lesenim vozom, drugi z trgovinskim vozičkom tretji kar tako pobirali star papir. sedaj pa ga sosedovim otrokom ponujamo kot bi bil zlat, pa nobenega zanimanja. Ko se spomnim, kako je bilo to zabavno, kako smo potem prebirali tiste zapiske, pa našli kake pikantne stvari in tako naprej. Zakaj ne bi pobirali oz hranili in vračali prazne plastenke, vsako leto ko sem na hrvaškem jih cel teden hranimo v veliki vreči, in gremo lepo na poti domov na račun tega na velik sladoled... :) škoda res, naši politiki ja Se opravičujem, ker sem zašla iz teme...pri nas pijemo Dano, nam jo vozi en gospod ki dela tam, in pravi da so naredili novo luknjo :) vrtino ali kako se tem reče in da je iz tega vrelca super voda. Nam ugaja, čeprav se v vsaki vodi z okusom nabere nekaj takega...hm...otroci pravijo podobnega "smrklju" :) Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 06. avg 2008 22:50:47

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

7. avg 2008 12:03

Imam svoj izvir in pijemo vodo iz pipe...jo je ati sicer nesel v analizo in so rekli,da naj bi bila zelo kvalitetna. Nitta na naši šoli še vedno zbirajo papir.Sicer samo 9. razredi,da je denar za valeto.Se splača :) Roncolino

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

7. avg 2008 12:15

Voda radenska naj bi bila tudi dobra lp panaja

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

7. avg 2008 14:14

Iz pipe. Sicer pa Dano, brez dodatkov. Ali pa kar tisto, iz visokogorskih potokov - še najboljša. Zaenkrat še ni bilo težav z nobeno, le tista iz pipe po obilnem deževju ponavadi smrdi po kloru (enkrat sem se po tuširanju resno spraševala odkod ta smrad po hiši, pa mi je potem "kapnilo", da bo to od preobilnega kloriranja pitne vode).

neznan uporabnik

7. avg 2008 19:34

ponavadi iz vodovoda. drugače pa po večini pijem ustekleničene vode z okusom ponavadi je to kar oaza... mislim pa da te vode nisi ne vem kaj zdrave se mi zdijo precej umetne. lovebeyba

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

7. avg 2008 20:54

Večinoma iz pipe. Le kadar imam možnost, grem iskat vodo v Tuhinjsko dolino k izviru toplic Snovik. Ali kdo pije to vodo in me zanima, kako je z njo zadovoljen? Meni je všeč, ker je zelo pitna, brez klora in raznih dodatkov - vsaj mislim tako. oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti