Katera voda je najboljsa?

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

19. jun 2008 13:42

Najboljša voda je iz špine....zagotovo je najbolj sveža od vseh v plastičnih stekleničkah! kruhy Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 19. jun 2008 13:45:56

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. jun 2008 1:07

Lejla13 je napisal/a:
Še urssi sem hotela odgovorit, pa sem pozabila. Kaj pa, če je filter pustil priokus zato, ker filtra niso (niste) prej prečistili. Na navodilih piše, da je treba pri novem vrču oziroma filtru vodo najprej enkrat (še bolje večkrat) spustit skozi filter in zlit stran. Lejla13
Zagotovo je bil tisti vrč že v uporabi, filter pa tudi. Ne vem, enostavno je imela voda za moje pojme čuden okus... Urša

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

21. jun 2008 9:22

Vedno pijem vodo iz pipe,če sem pa kje na poti vzamem ustekleničeno vodo komaj čakam da pridem domov si natočim poln kozarec vode in jo tudi z užitkom popijem na zdravje z zdravo vodo iz pod vodovodne pipe,če imate to srečo pri nas jo še imamo. mark5

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

21. jun 2008 9:50

Vodo iz pipe - doma in v službi. Imamo v Sloveniji kar precej kvalitetno vodo, glede na tujino - v Grčiji (Atene) smo že pred 12 leti morali kupovati vodo, ravno tako v Španiji (Barcelona, Madrid) pred 16 leti - bog ne daj, da si pil tam vodo iz pipe, si imel tako drisko, da dlje od wc nisi prišel, kaj šele da bi šel gledat znamenitosti mesta. Prijatelj iz ZDA je skoraj padel v komo ko sem mu ponudila kozarec vode natočen iz pipe - in so padala vprašanja - ali je zdravo, je to dobro, ni onesnaženo.... in tako v nedogled. Na poti in v tujini pa vedno ustekleničeno. Včasih prija voda z okusom in kot je rekla mamamia - v mejah normale ni še nikomur škodilo. Sem se pa pred parimi leti nalivala z vodo mislim, da je Jana, tista z limono, ne spomnim se točno, in me je po nekaj dnevih pitja te vode salamensko bolel želodec. Tako da - voda z okusom - kdaj pa kdaj. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 21. jun 2008 09:53:24

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. jun 2008 16:12

urssa je napisal/a:
Lejla13 je napisal/a:
Še urssi sem hotela odgovorit, pa sem pozabila. Kaj pa, če je filter pustil priokus zato, ker filtra niso (niste) prej prečistili. Na navodilih piše, da je treba pri novem vrču oziroma filtru vodo najprej enkrat (še bolje večkrat) spustit skozi filter in zlit stran. Lejla13
Zagotovo je bil tisti vrč že v uporabi, filter pa tudi. Ne vem, enostavno je imela voda za moje pojme čuden okus... Urša
sj ma en okus drugačn kokr voda iz pipe.. vsi to pravjo ko majo brito.. bannanna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jun 2008 1:47

Ko sem bila v prvem letniku faksa, torej desetletje nazaj, nam je en profesor rekel, da so se takrat ne dolgo nazaj kolegi hecali, kaj vse se dandanes prodaja. Pa je ta profesor izjavil: "Boste videli, ne bo dolgo, ko se bo nekdo spomnil, da bi še navadno vodo v trgovinah prodajal." Baje so se mu vsi smejali, češ, kdo pa bo vodo v flašah kupoval. :) Kar se kalcija v vodi tiče: en semester sem poslušala predmet Kemija in analiza vod. Med drugim sem slišala tudi to, da je kalcij v vodi pravzaprav koristen in da recimo v Prekmurju, kjer je kalcija manj, je več kardio-vaskularnih bolezni kot drugod po Slo. Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. jun 2008 7:19

Moycaa, v tujini moramo piti vodo iz steklenice, ker naši želodci niso vajeni njihove vodovodne vode. Prav tako njim ne paše naša voda iz pipe. Jaz že kar nekaj časa hodim po svetu, povsod pijem vodo iz flaške. Lani pa sem v Turčiji pila tudi vodo iz pipe in sem še danes med živimi pa tudi prebavnih težav ni bilo. Preveč ni treba komplicirati. Pa tudi zobe si vsepovsod perem z njihovo vodovodno vodo. Doma tudi pijem vodo iz pipe, v službi pa ne, ker je bilo izdano opozorilo, da voda ni užitna. Ko odpreš pipo, zasmrdi po gnojnici in urinu, tako da nosim s sabo ustekleničeno vodo polnjeno doma. Kyara

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. jul 2008 21:51

Moja soseda je novinarka in mi je rekla, da so delali en prispevek glede raziskave flaširanih vod in da so še slabše kot voda doma.Meni je to delalo problem, ko sem bla noseča. Vse mi je smrdelo, s hrano sem itak imela probleme, vodo pa sem pila samo flaširano, ki tista doma se mi je ful upirala, pa ne vem zakaj. Pa ne zaradi vonja ali okusa. Nosečnost pač. zdej pa vsi doma pijemo vodo, ki jo prej prefiltriramo z Brito. Brita je vodni filter, v vrč samo natočiš vodo in ,če ne drugega imaš očiščeno vodo vodnega kamna, ki se ga ful nabere, da kar verjet nisem mogla. Okus je tudi boljši. ne vem sicer kako točno z leti vodni kamen škodi organizmu, vem pa da ga ne želim popit z vodo, ko sem vidla kolko nam ga Brita prefiltrira. Mojmu ta malemu, ki ima pet mesecev, pol to vodo še prekuham. Če prekuhavaš navadno vodo, neprečiščeno z Brito, se po par prekuhavanjih, če ne opereš še dodatno lonec, nabere velika plast belega vodnega kamna. L.P Katarina K

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

13. jul 2008 22:13

Mi pijemo navadno vodo iz pipe, vode z okusi jemljem bolj kot sok (enkrat za hec poglej, koliko ima taka voda kalorij - boš presenečena - nekak toliko kot cocta...) Veri[/citat] ZA symphony-18,2 kcal energijska vrednost na 100ml cocta ali coca cola-okrog 50 kcal energijska vrednost na 100ml tejka77

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. jul 2008 6:37

Katarina K, vodni kamen je apnenec, nič drugega.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti