Vnetje želodčne sluznice

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 8. maj 2008 13:20 | ogledi: 39.786 | odgovori: 13

Na vas se obračam spet z nekulinarično temo. Moja mama ima močno vnetje želodčne sluznice in obolenje celotnega želodca. To je zdravnik predvideval takoj ko je prišla k njemu z bolečinami, kar je potrdil tudi zdravnik , ki ji je naredil gastroskopijo, vendar pa bo točne izvide dobila v prihodnjih dneh. Naročeno ima strogo dieto, katere se tudi drži , kljub temu pa ima še vedno močne bolečine , predvsem ponoči. Dieto ima kratek čas , kak en teden.

Prosim , če mi kdo oz. njej pomaga s kakimi vašimi izkušnjami, oz. kaj odsvetuje. Kakšne so vaše izkušnje.

Hvala lepa in lep pozdrav.

STANEJ

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

8. maj 2008 14:25

Jaz sem to imela pred leti in mi je zdravnica predpisala kombinacijo zdravil in nobene diete....je bilo že po enem dnevu boljše. So pa strašne bolečine, ne vem kako lahko vzdrži. mišika

cc  

član od: 26.3.2008

sporočila: 50

8. maj 2008 14:57

Tudi jaz sem imela (ne zelo močne) vendar pa neprestane bolečine.Poskušala z raznimi dietami vendar mi nobena ni pomagala niti razni Ultopi,Ulzoli itd.ne.Sedaj pijem zjutraj na tešče skodelico čaja iz kopra.Že kar nekaj časa nimam večjih težav.(Čaj naj ne bo premrzel oz.prevroč in po malih požirkih naj pije tokom dneva.Upam, da bo pomagalo. Ana cc

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. maj 2008 18:31

Čudno se mi zdi ,da ni takoj dobila izvidov in terapije.Jaz sem bila pred enim mesecem na gastro....zaradi vnetja in mi je zdravnik takoj dal izvid in predpisal tablete.Sedaj je dobro ,so pa rekli da zdravljenje traja 6 tednov.Ne vem kakšno ima tvoja mama,meni so rekli ,nič vroče ,nič mrzlo,nobene sveže zelenjave,sploh pa solate,vse kuhano. Želim ji čimprejšne okrevanje lp goga

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

8. maj 2008 19:03

Tudi meni se je to spet ponovilo. Je kar neprijetno. Kljub jemanju zdravil so se spet pojavile rane. Jem pa skoraj nič - kakšen prepečenec, zelenjavo (vse mora biti kuhano). Izogiba naj se mleku in mlečnim izdelkom, močnim čajem, kavam, začimbam. Tudi sadje ni najbolj priporočljivo.

Sonja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

8. maj 2008 19:36

Meni je pomagal presni krompirjev sok. Če nimate sokovnika, krompir zelo na tanko naribate in stisnete sok skozi gazo, ga razredčite z vodo in popijete. Ni okusno, je pa zelo koristno. Pomagale so mi tudi kapljice 31 od Justa in sicer 2 kapljici v kozarec vode. Nikakor pa ne piti kave, alkohola ali uživati sodo bikarbono. Od zdravil pa so bile učinkovite tablete Ulran (na recept), ki so podobne sestave kot Ranital, ki se sicer dobi brez recepta. zoja2

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

8. maj 2008 19:50

Slišala sem da za kakršne koli želodčne težave pomaga sveže stisnjen sok zelja. Predvidevam da ni ravno najbolj okusen, ampak.... Follow your dreams....

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

8. maj 2008 20:59

Pozdravljeni, sem boljša ali slabša polovica novega člana Minje in se oglašam prvič. Ker sem mu pred kakšnimi 30 leti za vedno pozdravila njegove grozne želodčne težave in rano na dvanajsterniku, se mi zdi smiselno posredovati recept. Pozdravila sem ga na sledeči način : skuhala sem res velik lonec goveje juhe, mlaćni sem pobrala maščobo in juho nalila v majhne posodice in v zmrzovalnik. Dva meseca sem mu vsako jutro na tešč servirala toplo govejo juho z res malo zakuhe. Poležal je še kakšnih 10 minut . Verjeli ali ne, po dveh mesecih je bil njegov želodec pozdravljen, rana zaceljena . Že skoraj 3o let lahko uživa vso hrano, le govejo juhico skuhamo vsaj 1 krat mesečno, Upam,da bo še komu pomagalo, nekaj mojim znancem je že. M minja

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

9. maj 2008 7:42

Res hvala lep vsem za vašo pomoč, bom vse lepo sprintala in posredovala mami . Gogad saj je mami tudi povedal rezultat gastroskopije vendar ji bodo izvide poslali domov, razen tega, da je neke brise poslal naprej in bodo zato prišli rezultati kasneje. Se je tudi vam dogajao , da ste imeli bolečine ponoči, ker ona ima bolečine največkrat ponoči oz. jo bolečina zbudi. lep pozdrav. STANEJ

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

9. maj 2008 8:26

Jaz imam za moje rane na želodcu predpisano terapijo s tabletami in dijeto eno leto. Ves čas moram redno jemati zdravila, sploh na začetku, vsaj dva do tri mesece obvezno lahko, kuhano hrano,kompote.Nič surovega(sadja in zelenjave, niti surovega mesa-biftek), gaziranega, papriciranega, manj slano, ne prevročo in ne premrzlo pijačo in hrano. In čim manj stresa. Tudi kava in cigareti škodijo. Če se tega dosledno držiš in redno jemlješ zdravila, se stanje zelo izboljša. Nekaj časa pa sem pila vsako jutro na tešče tudi glino. Pa kakšna druga naravna zdravila tudi ne škodijo. baška

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. maj 2008 16:23

Spadam v kategorijo tistih, ki že desetletja trpijo bolečine v želodcu. Po terapiji proti bakteriji, ki je bila pri mami zelo uspešna, so ugotvili, da je bakterija odstranjena, kislina pa je ostala. Pri ponovnih gastroskopijah so ugotovili povečano izločanje želodčne kisline in po potrebi terapijo z Ranitalom.

Od takrat skoraj vsak dan vzamem RAnital, ker se mi kislina pojavlja za vsako malenkost. Pri tem moram posebej opozoriti, ker mene seveda nihče ni, da sredstvo proti kislini Rupurut povzroča pri večini ljudi zaprtje. Bolje je vplivati na izločanje kisline, da kislina ne nastaja in za tak namen je Ranital, pa še nekatere podobne stvari ( Ulran, Ultop).

Nekaj je gotovo: težave z želodcem ima tudi moja mama, njene sestre, dedu pa so pred mnogo teti odrezali del želodca, ker mu je "počil".  Babica se je spoznala na domača zdravila in se mama spomni, da je kuhala laneno sluz in hrastovo lubje.

Hrastvo lubje je namreč proti vnetju in moram povedati, da sploh ni ogabno za pitje. V navodilih piše, da se ga sme piti le kratek čas.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti