Prestavi potico v pekač

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 16:10

Mamamia, brez zamere, ampak katera zdaj kateri sledi, ti potici ali potica tebi. Pa brez zamere, samo zanima me če so bol ali manj fejst, o okusu in izgledu potice pa niti slučajno ne dvomim. lp Vesna

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

21. mar 2008 16:17

Joj, kaj nisem tega prebrala malo prej. Sem danes prvič pekla potico v okrogli glineni posodi in prišla do zaključka, da je od vsega najtežje spravit zrolano kačo v model. Loni, za drugič si bom vsekakor zapomnila tvoj nasvet. Potica se trenutno hladi, dobra bo vsekakor, ker je čokoladna. Njami! tigris

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2008 16:39

reca, bo treba moža vprašat, hehe ...enako je bilo enkrat pri krofih, ki so bili kot žabe - na eni strani razprti, na drugi lep venček...ampak dobri so pa bili. Fotka letošnje potice je že oddana, skupaj z receptom. Sem ga poimenovala Potica za telebane, ker je mimo vseh pravovernih pravil izdelave potice.... Sem vesela, da se izteka delovni teden in da bomo tri dni doma. Punce, lepe praznike, mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 16:45

Zdaj pa še mene žgečkate in rajcate, da bi se spravila in delala pletenico iz makovega, rožičevega in orehovega nadeva. Me prav zanima, kaj me bo pičilo do jutri. Pa uživajte med prazniki, pa če bodo tudi sneženi! lp Vesna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

21. mar 2008 19:46

Tistih štirikrat kot sem do sedaj pekla potico, sem zavito kar lepo prijela, pa dala v pekač. Malo bolj nežno, ampak je šlo čisto vredu. Če pa ne gre drugače pa pekač zvrnem na stran, da mi je ni treba toliko v višino nosit. pa tud če mal orehov vn pogleda ni panike :) Sem pa naletela na eno težavo... Imam teflonski model za potice, je tak bolj globok pa z luknjo na sredi. Pa se mi je potica popolnoma spekla, povsod je bla lepa, samo v luknji je bila še malo nepečena. Tega res ne razumem... Mogoče bi jo lahko pekla še 10 minut več (že tko sem jo uro in 15), če bi pa še dalj bi se mi pa zažgala, tam bi bila pa še vedno pocasta... Dvomim, da imam premajhen pekač, ker ko vzhaja jo je ravno do vrha. Aja, delala sem pa nočno potico, če je kaj važno... Urša

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. mar 2008 20:05

živio probaj valjati testo na prtiču ali večji rjuhi( bivši) in si pomagaj z njo. jo zgrabiš na dveh koncih in streseš v pekač

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

21. mar 2008 20:37

Jaz bi bila pa danes zelo vesela, če bi imela probleme samo s prestavitvijo potice v pekač. Ravnokar sem namreč prižgala pečico, da bi dala peč kruh, pa še preden se je do konca pogrela se je nekaj zabliskalo in zasmrdelo. Pa še nočno potico sem imela namen naredit, pa šunko v testu spečt. Zdaj pa... Nena

ales.steklo@siol.net  

član od: 15.3.2008

sporočila: 6

21. mar 2008 20:57

čeprav potico pečem komaj dobra dva meseca s tem nimam nobenih problemov. danes sem spekla kar tri makovo, orehovo in skutino , zjutraj bom pa še spekla sladke mlečne pogače -nesmeš mislit na to da ti nebo ratalo, pa da ne znaš, veš da ti narediš najboljšo pa bo res. Meni so vse uspele. kristina

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

21. mar 2008 21:04

urssa je napisal/a:
Tistih štirikrat kot sem do sedaj pekla potico, sem zavito kar lepo prijela, pa dala v pekač. Malo bolj nežno, ampak je šlo čisto vredu. Če pa ne gre drugače pa pekač zvrnem na stran, da mi je ni treba toliko v višino nosit. pa tud če mal orehov vn pogleda ni panike :) Sem pa naletela na eno težavo... Imam teflonski model za potice, je tak bolj globok pa z luknjo na sredi. Pa se mi je potica popolnoma spekla, povsod je bla lepa, samo v luknji je bila še malo nepečena. Tega res ne razumem... Mogoče bi jo lahko pekla še 10 minut več (že tko sem jo uro in 15), če bi pa še dalj bi se mi pa zažgala, tam bi bila pa še vedno pocasta... Dvomim, da imam premajhen pekač, ker ko vzhaja jo je ravno do vrha. Aja, delala sem pa nočno potico, če je kaj važno... Urša
Imam tudi jaz en tak pekač in glej ga zlomka res se v sredini noče speči, ne marmorni kolač in ne potica. Tako, da sedaj uporabljam glinaste, imam kar štiri, vsakega druge velikosti. Eden je tako velik, da gre še komaj v pečico. Jaz si pri prestavljanju v pekač ponavadi pomagam s prtom, testo vedno valjam na prtu, ne glede ali gre za potico ali pa štrudelj. Sem se navadila in razvaljam čez celo mizo, tako dobim eno samo dolgo štuco, ki jo nato s pomočjo prta prestavim in poravnam v pekaču. Pri potici je zato manj krajcev in pri študlu tudi. Testo za potico vedno razvaljam zelo tanko, včasih se mi zgodi, da imam skoraj samo filo. O poticah bi se dalo veliko povedati, a kdaj drugič. Nena sočustvujem, meni se je to zgodilo kar dvakrat, ko sem želela potico dat v pečico. Tako, da sem kupila kar nov štedilnik, starega sem dala mami, ki ga še danes po več letih z uspehom uporablja. Doslej ji še ni zatajil, res pa je, da mi je mož takrat generalno obnovil pečico. lipa1

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. mar 2008 22:36

Ravnokar sem debele solze točila zaradi potice in zakaj?Delala sem kakavovo,kokosovo potice.Testo mi je ratalo super,nadev pa je bil pretekoč,sploh nisem mogla zrolat ,na vse strani je teklo,kokosa pa nisem imela več,da bi lahko zgostila.Prvo rolo sem nekak spravila v pekač,pri drugi pa sem se spomnila da imam vrečko mletih lešnikov ,zmešala namazala in sedaj se peče,nekaj bo že ratalo...upam.... lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti