Prestavi potico v pekač

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

24. mar 2008 17:03

rimljanka: v tem je težava (imam samo dve roki). Dodatnih pa ni. Vsaj takšnih ne, ki bi rade pomagale. :) mamaF: genialno! Nisem niti pomislila. Že sliši se precej bolj enostavno. Ponavadi naredim testo čez celo mizo, potem, ko ga zvijem pa pride precej dolga klobasa. Že večkrat sem razmišljala, če bi jo enostavno kar razrezala na več delov, potem bi bilo lažje. Kaj praviš? Vem, da kompliciram, a po tolikoh letih si želim tudi sama dobrega (ne razsutega) štrudla. Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. mar 2008 17:14

No, mi jo vedno razrežemo, pravzaprav najprej z robom dlani "prerežemo", da se zgornja in spodnja stran testa zlepita, nato pa z nožem, lahko lesenim, prerežemo. Zdaj razumem, zakaj mi ni bilo jasno, kako imaš lahko probleme s tistim kratkim zvitkom. Krajci so pri nas tako ali tako najbiolj priljubljeni deli.

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. mar 2008 23:02

Ja, saj tako sem mislila - klobaso zavališ na peki papir. Ali jo razdeliš na manjše dele, kot pravi Rimljanka ali pa jo na peki papirju zaviješ kot serpentine in vse skupaj s pomočjo dobre duše z dvema dodatnima rokama daš v pekač! Naj ti lepo uspe! Še ena finta: pripravljen pekač položi na površino, malo nižjo od tvoje delovne mize (magari na stol s kupom knjig) in potem tvij štrudl na peki papirju elegantno povleči z mize dol, da zdrsne v pekač! Saj jaz v resnici sploh nisem kakšna huda mojstrica za sladkarije, samo stvari si rada čimbolj poenostavim, potem pa pogruntam kakšno tako... mamaF Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 24. mar 2008 23:06:03

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

25. mar 2008 9:18

Res sta me razveselili z nasveti. Vse to bom uporabila. Sploh ne vem, zakaj se že sama nisem spomnila. Ker danes ravno praznujem, me ima, da bi kar zamesila. Je katera že delala krompirjev zavitek? Enkrat sem ga jedla in je bil zelooo dober. Vem, da je v nadevu krompir in čebula ter mast, ne vem pa, ali ga naj prej skuham ali ne. Tudi začimbe najbrž grejo zraven. Katere? Hvala za nasvete. KulSlo forum je zakon! (pa še malo v stilu naših ta mladih) Pozdravček, Sonja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. mar 2008 10:27

Jaz sem že delala krompirjev zavitek in če se prav spomnim, sem krompir prej skuhala v olupkih, potem pa kuhanega narezala na tanke lističe (ali so bile mogoče kockice?), potem to zložila na razvaljano testo, prekrila z blanširano blitvo + seveda česnom (pri meni je to skoraj obvezno), čez vse potresla koščke mozzarele ali pa skuto s kislo smetano, malo muškatnega oreščka, zavila, potem pa v pekač - seveda na moj ziheraški način s peki papirjem. Zdaj, ko razmišljam o tem, mi je prišlo na pamet, da bi bil krompir morda lahko tudi surov, samo naribala bi ga, kot jabolko in pazila, da se zavitek peče dovolj časa, da je 100% pečen tudi krompir. Pa vse najboljše, SonjaB, za tvoj praznik! mamaF Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 25. mar 2008 10:29:11

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

25. mar 2008 11:32

Ali mi lahko kdo napiše, kako se naredi nadev s smetano in rozinami za smetanovo potico ? Nadev je rumen in je zelo podoben nadevu, ki je v klasičnih polžkih iz listnatega testa (npr. kot se kupi v Leclercu)? muffin

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

25. mar 2008 14:00

Kot prvo: kar nisem mogla počakati, da bi dobila kak odgovor, zato sem se zavitka lotila kar sama. Seveda s pomočjo kulinarike in recepta iz baze (Riko, hvala). Malo sem naredila po svoje, a zavitek je 100% uspel. MamaF, predvsem po tvoji zaslugi. V pekač sem ga prenesla natanko tako, kot si mi napisala in potem sem bila po dolgem času zelo ponosna nase. Še to: krompir sem najprej na pol skuhala, potem pa kar narezala na tanke kvadratke. V zavitku ni bil prav nič surov. Vse skupaj pa sem obilno premazala z domačo svinjsko mastjo. Bom pa drugič poskusila še tvojo varianto, ko bo blitva malo porastla. MamaF, hvala še za tvoje čestike, sem jih zelo vesela. Ponavadi je pač tako, da ko praznuješ, najbolj delaš. Tudi pri meni ni drugače. Pozdravček, Sonja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. mar 2008 16:19

SonjaB, vidiš, zaradi tega sem še jaz dobre volje! Lepo praznuj ! mamaF

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

25. mar 2008 23:11

MamaF, praznovanje je uspelo. Kaj misliš, katera jed je najbolj blestela? Krompirjev... No, en razlog več, da se ti še enkrat zahvalim. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti