Okraševanje torte

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. jul 2008 8:27

Tudi na želatini se topi. O tem je enkrat pisala rina01, ki je naredila ribnik iz želatine na masi in se je potem spodaj začela topiti. Če ne maraš maslene kreme, lahko obliješ z belo ali temno čokolado, pa menda (katka lopatka je preizkusila) se obnese tudi nutella. matilda

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

9. jul 2008 10:45

Želatino sem imela v mislih ravno zaradi prikaza vode. No, ja...bomo pa kaj drugega pogruntali. Hvala! Taia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. jul 2008 11:49

Torto normalno celo obleči v tičino. Na tistem delu površine, kjer naj bi bila voda, tičino potem pazljivo in narahlo, da ne poškoduješ testa, izreži v želeni obliki (mogoče malo več) in z želatino potem tam naredi jezerce direktno na torto. Med želatino in robom odrezane tičine pusti kak cm prostora,(da se ne dotikata), ki ga potem lahko zapolniš s kakšnimi belimi bombončki - kot kamenčki, tic-tac, lahko tudi z belimi rum kokos kroglicami, mogoče marschmallowsi, smartiesi (recimo modrimi malimi) ali pa koščki bele čokolade oz. z drugimi primernimi bombončki. Lahko tudi narediš iz marcipana kamenčke na tem stiku, ko je rjavkast, vmes pobarvaš s kakavom ali kavo kakega temnejšega, saj se marcipan ne topi. Bi tako šlo? Sama bi nekako tako... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

9. jul 2008 12:03

Katka-lopatka, super ideja! Madonca, se znajdeš! Hvala! Taia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

10. jul 2008 14:34

Če se odločim za to možnost (kar sem 90%, da se bom ), bom zagotovo poročala! Hvala še enkrat! Taia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jul 2008 10:01

Ugotovila sem eno super stvar (no, vsaj zame ). V sredo sem delala torto nutello, oblečeno v tičino. Ker mi gre mazanje z masleno kremo, nutello oz. oblivanje s čokolado strašno na živce, sem kremo namazala en cm stran od roba biskvita. Ko sem torto sestavljala, tako ni pokukalo ven nič smetanaste kreme. Torte potem nisem nič mazala pod tičino, ampak sem so samo oblekla. Do danes je zdržala brez napake. Zdajle v službi jo je slavljenec razrezal in veselo se sladkajo. Noben seveda ne opazi, da tisti centimeter ni namazan...mene pa tudi nič ne moti. Od zdaj naprej delam še samo tako jupiii! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

13. jul 2008 16:14

Zelo dobra ideja katka, vendar predvidevam da mora biti biskvir zelo lahek ali pa krema zelo trda, da jo pri zlaganju ne potisne do roba.Sama mažem z masleno kremo samo okoli torte na vrhu pustim goli biskvit,nato oblečem v tičino,vendar zadnji biskvit na sme biti preveč namočen. anemona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti